Skocz do zawartości

Teka 2D: Swiezy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, renew posta ;p konsultacji z pewna Kobieta, ktorej dziekuje. Tak jak w temacie, moja teka, a tak jak nick ktory w sumie do czegos zobowiazuje, jestem Swiezy,z reszta sami przyznacie po pracach, ale mam nadzieje ze pomozecie mi porzadnie sczerstwiec. Na poczatek pare szkicow: ludki.jpgludki.jpg2605545dlonie.jpgdlonie.jpgkobietaimezczyzna.jpg560x315.jpg A teraz z digitalu: 2605528#3mycha.jpgdupa.jpgpartoftorso.jpgjablko.jpgshaman.jpgsmok.jpgreca.jpg2605528#8skullsword.jpg2605528#132605528#152605528#182605528#21

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 415
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej hej, witamy :)

Całkiem dobre wejście jak na start, choć muszę powiedzieć że trochę zdziwiony jestem dużym zróżnicowaniem jakościowym grafik/rysunków. Pośladki i jabłko wyszły ci całkiem dobrze, czego niestety nie można powiedzieć o np. goblinie czy smoku. No ale cóż, kwestia treningu :) Powodzenia

 

PS> żeby się trochę uczepić pisowni dla podroczenia się, "kobieta" jest rzeczownikiem, nie nazwą własną, więc pisanie tego z wielkiej litery jest błędem ortograficznym i brzmi pretensjonalnie, nioch nioch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

haha dzieki a myslalem ze pupa jest slabsza od part'u torsu ktorego nie wrzucilem,

ale nic durzuce jeszcze,co uwzam za sluszne ;p

noiprox szczerze, to jakis taki nawyk mam do "Kobiet" no i wogole to jestem troche ignorantem w kwesti ortografi ;p ale szanuje Twoje zdanie, pozwolisz ze ja bede pisal mimo wszystko Kobiety ;p

 

hm co do shamana, to musze przyznac ze jak na poziom moich skillsow trudny jest w opracowaniu bryly w skali szarosci,ale to swiezy projekt, jeszcze poswiece mu troche czasu.mialem ochote na jakis concept art poprostu ;)

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej te wieksze czy mniejsze? ( jablko i nie dokonczony pomidor) to najwyzej zaraz pozamieniam, tors jest juz tzn jego part i miecz jeszcze ;p to nic ze troszke roznia sie wykonczeniem xD chodzi mi o sam rozmiar ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

P1020530sscopy-1.jpg

 

takie studium, mialem wrzucic jak bedzie szczeka wykonczona,ale jakos nie mialem sily a chcialem w koncu sie czyms pochwalic nowym xD Dedykowane tym ktorych rysunki nie maja wiele wspolnego z anatomia(nie,to nie jest zadna sugestia) xD

 

P1020544.jpg

dupy ciąg dalszy,na prośbe Telthony;p z dedykacją dla Niej xD

 

P1020540.jpg

Stop klatka,Lotr, Zatrzymać tego trola!!! xD tak zwane "otwarcie czarnej bramy" ;p

 

P1020541.jpg

moj koncept tak zwany drzewczyk, moze kiedys ruszy do boju, mam swietny podpis do niego,

All copyrights reserved by Swiezy. xD

 

P1020548.jpg

Studiowanie Andrew Loomis, polecam jesli da sie studiowac z mojego rysunku.

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Poranny speedpainting ;) z natury cwiczenie.

Nie poddaje sie brne dalej ;) mam nadzieje ze chociaz juz w dobrym kierunku.

Naboje ponumerowane w kolejności jak je rysowałem.

bulletsandknife-1.jpg

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj w ten sam sposób zrobić swoją martwą jak polecałem to Nacie w jej teczce odnośnie akrylu

 

ja zazwyczaj staram się kłaść dwie/trzy warstwy max ale zaczynam w pewien dla mnie sprawdzony sposób robię tak ze

rysuje sobie martwa ołóweczkiem na płycie czy tam płótnie

potem wypełniam wszystko 50% kolorem (jak zmrużysz oczy to powinno ci się wszystko zlać i będziesz wiedziała jaki kolor namieszać) w ten sposób

martwastart.jpg

no i potem dodaje tony ciemniejsze jaśniejsze detale i finito

martwaaaaaaa.jpg

 

spróbuj moje ci spasuje ta metoda :)

 

pozdro

 

 

myślę ze wtedy kolory będą czystsze i bardzije trafionebo skupiasz sie na ogóle no i pierwsze stadium na full opacity zero miękkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Coyote na pewno sproboje ;) teraz kwestia kupienia jabłek ;p

KhazadThard mysle ze pewnie nie xD wiec rozumiem mam robic bardziej okreslona byrle,

no juz cien wsadzilem i zorbilem reupload :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm nom i w sumie nie trzeba organizowac sobie miejsca, co jest to jest i tym mozna sie zadowolic xD w sumie mam na widoku myszke, kamerke internetowa, najwyzej psp postawie czy lampke i bedzie git ;p gdzies widzialem ktos mial takie ujecia z biurka ;)

ale to pewnie jutro bede rysowal ;)

dzis jeszcze bym moze cos olowkiem skrobnol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany ołówek,linearne studium mięśni i kości nóg że tak to mało fachowo nazwę:

P1020579.jpg

 

Mam i łajpika na którego temat prosiłbym żeby ktoś z jajami się wypowiedział,

kurcze widze teraz juz że głowa jest lekko przechylona na zdjęciu a u mnie jest sztorc.

Wogóle to próboje sie przeżucic na A3 bo ile można się gnieździć na A4.

uznałem że zdjęcie zrobie w fazie szkicu z delikatnym zaznaczeniem cieni.

(fota robiona lustrzanką ale nie jestem niestety fotografem,nie umiem ustawić tego sprzętu.Dodaje wersje z podciągniętym kontrastem żeby coś widać było):

P1020576.jpg

P1020576kontrast.jpg

A tu słodka referencja:

P1020574ref.jpg

choć jak widać trzeba być spostrzegawczym, ktoś kto używał tu photoshopa nie był zbyt uważny, dobrze mi sie wydaje że przy prawej źrenicy ktoś dłubał i jest dziwnie przesunięta?:

P1020580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa jest zdecydowanie za duża, nie będę ci tu po kolei wymieniał co jest nie tak jak trzeba, powiem ci, że powinieneś zwracać większą uwagę na relacjie między elementami kompozycji np: prawy kącik ust jest na poziomie środka górnej wargi, a łokieć jest na poziomie ust. Na zdjęciu pani się opiera na łokciu, na twojej pracy siedzi wyprostowana. Za duże są: głowa, dłoń, usta, oczy. Za szybko wchodzisz w detal nie ustaliwszy jeszcze kształtu i ustawienia. No ale cóż, ćwiczenie czyni mistrza. Wyciągnij z tego wniosek i popraw błędy.

 

EDIT: Przy jakim świetle robisz to zdjęcie? Zrób przy naturalnym, bez żadnego domowego oświetlenia itp. Robisz zdjęcie, wrzucasz do fotosklepa, wchodzisz w obraz/dopasowania/ ,jasność/kontrast, i podciągasz kontrast, jeśli na zdjęciu widać mnie niż na rysunku, to obniż jeszcze jasność.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no właśnie na początku zaczołem od konstrukcji tzn kółko, potem wyciąganie szczęki ale w tedy to juz okropnie wychodziło może to było zbyt konstrukcyjne, pomyślałem narysuje same, pare.

No i prosto je narysowałem, potem reszte odmierzałem według instrukcji jednej z książek:

screen.jpg

Czyli com Joel myślisz wrócić troche do podstaw? tzn ten rysunek bym już poprawił żeby był w miare poprawny i potem poćwicze jeszcze z andrew loomis żeby na przyszłość było ;p jakoś kiepsko mi sie poprawia ołówkiem jakieś z grubsza zrobione prace.Mam nadzieje że to nie jest źle.

 

Icecold poprostu zawsze myślałem że źrenica jest na środku tęczówki,stąd moje spostrzeżenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa rzecz. zdumiewa mnie dążenie ludzi do syntezy takich rzeczy (mowie ogolnie od pokolen). Rownie dobrze mozna by wyznaczyc idealne proporcje ciała na podstawie członka.

 

IMO gdybys mial wieksza swiadomosc anatomiczna byloby znacznie lepiej na koniec bez mierzenie "na oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy - mając modela albo fotografię nie stosuj schematu tylko obserwuj. Schemat jest po to żeby malować szybko z wyobraźni, w sytuacji kiedy potrzebujesz "standardową" twarz albo postać. Te złote regułki z książek są bardzo ogólne, można znaleźć twarze znacznie odbiegające od uśrednionych schematów. Oczywiście znajomość schematu się przydaje, ale nie po to żeby stosować go w każdej możliwej sytuacji. Z całą pewnością nie po to żeby dopasowywać istniejącego modela do jakiegoś książkowego schematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, kurcze no niestety nigdy nie miałem jakiegoś dobrego nauczyciela który by umiał coś od siebie powiedzieć, zawsze było "tu dobrze, tam źle" i rób z tym co chcesz.

ola-f hahahha dzieki ;p uwierz że równie zdumiewa mnie Twoje poczucie humoru ;))

SBT77 no postaram się choć jak to kumpel powiedział co wziołem sobie bardzo do siebie "masz za mało wprawy" no więc ćwicze, myśle że teraz głównie zajme się studiowaniem Andrew Loomis-Figure Drawing for all it's Worth. bardzo fajne praktyczne ćwiczenia, język bardzo przystępny.

Icecold no tak stosuje właśnie stosuje się do książek takich jak Andrew Loomis-Drawinmg Head and Hands, Burne Hogarth -Drawing Human Head.

Wydają mi się idealne,skoncze tą pracke powyżej i biore się za studium wyżej zaznacoznej książki mam nadzieje że rezultaty będą widoczne, chodzi mi opanowanie sylwetki ciała, naturalność,anatomie.No i z maya sie planuje pobawić, ale kurcze ja to zawsze wszystko na raz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki to nie jest zła rzecz, ale to są czyjeś przemyślenia, foty nie są złe jako referencje, ale przekłamują. Tak jak panowie wcześniej wspomnieli, regułki regułkami, ale pamiętaj, że ludzie malowali zanim żył Loomis, czy Bridgman i jakoś sobie radzili. Najważniejsza jest twoja wnikliwa obserwacja i to co sam wyciągniesz, wspieraj się takimi pomocami, ale na nich nie polegaj. Jeśli będziesz dobrym obserwatorem i będziesz ćwiczył regularnie, nie spostrzeżesz się, kiedy w 3 sekundy zarysujesz sylwetkę człowieka podświadomie zachowując proporcje, bez liczenia główek od góry na dół. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo Hogartha, stanwoczo odradzam. Jego ludziki maja bardzo ale to bardzo nagieta anatomie i sa jakby z gumy. Lepiej trzymac sie starego sprawdznego Bridgmana. Ktory znacznie upraszcza temat, by osoba poczatkujaca latwiej go sobie przyswoila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie chciałem żeby mi znajomi popozowali ale te mameje wstydzą się ;p

co myślicie o rysowaniu z lustra? kurcze wydaje mi sie ze to prawie jak z foto.

no cóż, coś nowego mazne to wrzuce ;)

a Ty Icecold dawaj mi tu ta mućke!;p

Joel 3 sekundy ;DD dobrze mi życzysz ;p oby się spełniło ;))

Wrzuce swoją próbe z lustra:

P1020539.jpg

ponoć troche murzyn wyszedłem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro jest jak najbardziej ok, wkoncu to tylko odbicie. ale dalej sie rusza i nie jest zdjeciem ;)

 

Calkiem niezly portrecik, ale moze zeby bylo latwiej pomin narazie cieniowanie i sproboj tylko gdzieniegdzie uzyc grubszych linii. A rysunki tonalne rob weglem.

Popatrz sobie na te z florenckich szkol, jak florence academy of art czy angel academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób z lustra, ja autoportrety tylko z lustra robię, różnica między lustrem a foto jest spora. Tak jak Icecold mówił, wpierw ogarnij linear i oddawanie podobieństwa, potem się będziesz bawił w cieniowanie, bo póki co, to tylko portret pobrudziłeś :D.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ahahha dzięki ;p w sumie to moja pierwsza próba z lustra, ale jak skonczyłem już byłem w niej zakochany;p no ale miłość ślepa jest i murzyna ze mnie uczyniła! xD

no i myśle jakieś większe lustro mam u rodziców to więcej może niż tylko autoportrety będe skrobał,pozatym jak się ściemnia to dobrze sie dobijam w oknie ;p i w pokoju całkiem fajnie by myśle się rysowało z okna ;)

Właśnie linearnie to ja szkicuje od początku tego roku często, w sumie już gruby plik się zebrał takich szkicy, ale mineło 5 miesięcy to może w sumie tak nie wygląda imponująco przy tym czasie xD ale jak chce coś zrobić z cieniowniem raz na jakiś czas to kurcze troche jakbym się wstydził czy coś xD poprostu te cieniowanie marnie wygląda ;p

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cienie, mruz oczy i staraj sie szukac masy cienia, wielkich polaci ktore musisz potem uchwycic w 2 wymiarowej , maksymalnie uproszczonej formie. Pozniej nakladasz srod tony itd.

Tutaj maly przyklad z szweckiego odzialu florenckiej akademii, celem bylo uchwycenie "wzoru" cienia.

 

attachment.php?attachmentid=543624&d=1229631427

 

I troche innych pracek tego samego goscia:

 

attachment.php?attachmentid=273218&stc=1&d=1199532420

 

attachment.php?attachmentid=337135&stc=1&d=1207033531

 

attachment.php?attachmentid=543625&d=1229631571

 

attachment.php?attachmentid=546472&d=1229977373

 

attachment.php?attachmentid=546465&d=1229977180

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Myślisz to będzie dobre rozumiowanie,tak jak przedstawił Andrew Loomis?

model2.jpg

A tu dama w świetle dziennym,myślę że tu dużo zyskuje:

P1020581.jpg

No nic trzeba coś narysować bo znów sie rozgadałem;p

Coyot twiedzisz że znajdziemy jakieś brudy u IceCold'a?xD na pewno wali speeda! ;p bo to nie możliwe żeby tak szybko sie rozwijać! xD

A tak zastanwiałem się myślicie że w bokserze tym w digiitalu da rade coś jeszcze go poprawić? w sumie nawet podoba mi się i fajnie by było go podrasować ;p

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy zabieram się do cieniowania, to sobie właśnie taką granicę wyznaczam. Rysuję delikatną linię dokładnie tam, gdzie przebiega linia cienia, potem zarysowuję odpowiednio strefę ciemną stosując się oczywiście do gradacji. Pamiętaj, że największa część faktury danej powierzchni ujawnia się na granicy cienia i światła właśnie. Poza tym, jest to dobry sposób na uniknięcie niesfornych linii, poza tym, masz już wizję bryły zanim zrobisz cień, a poprawki nanosisz nic nie tracąc.

I skorzystam z okazji, spytam się Icecolda (albo każdego, kto może wiedzieć): Nie zapodał byś linków do stron, na których są takie ołówki, jak byłyby też ćwiczenia, to też bym się nie obraził ;).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczeń niema a ołóweczki to jednego gościa z Ca org ktory chodził do szwedzkiej alterie

a co do ćwiczeń to godny polecenia jest vid tutorial Fernando Freitas - Drawing the figure :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahha :D ładnie;p niedługo zrobicie z mojej teczki słitaśnego blogaska ;D i będziecie foty wrzucać z wakacji ;ppp nie no no fajnie xD thx Joel spróbuje tak jak mówiłeś,bardzo przystępne wydają się Twoje rady. Kurcze jak narazie to troche mnie przytłacza nadmiar informacji xD muszę się ogarnąć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Joel spróbuje tak jak mówiłeś,bardzo przystępne wydają się Twoje rady. Kurcze jak narazie to troche mnie przytłacza nadmiar informacji xD muszę się ogarnąć ;p

 

Świeży jeszcze jesteś, to zrozumiałe :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy przed maturą, jakoś nie mogłem zasnąć i powstał taki małpi gaj ;D:

P1020583.jpg

A tu ćwiczenia z natury, na szybko szkice + bardziej zaznaczenie cienia niż zabawa w cieniowanie,no i ćwiczenie zróżnicowaniem kreski:

P1020594.jpg

P1020591.jpg

P1020593.jpg

P1020592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności