Skocz do zawartości

Laptop, LENOVO vs. ASUS


Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zakupić laptop do 3300 zł (max. 3500 zł)

Laptop ma być wykorzystywany do grafiki 2D jak i 3D (ps, ae, 3dsmax itp.), jak również grafiki czasu rzeczywistego (symulacje, shadery, D3D, CUDA itp.)

 

Mam (na miejscu) możliwość do wyboru:

 

- LENOVO IDEAPAD Y550 (http://www.ceneo.pl/4580405s)

- ASUS N71JV-TY022V (http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/906607)

 

Który z powyższych jest lepszym wyborem, pod względem wykonania, serwisu, działania (czy strasznie się grzeje, nie jest za głośny itp.) ?

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje mieszczące się w granicach cenowych, piszcie, jestem otwarty na inne możliwości :)

Ważnym jest, aby nie było w nim nic ze stajni AMD [CPU jak i GPU], oraz co najmniej 4GB RAM.

 

Dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ja w swojej firmie postawilem na lenovo (laptopy jak i netbooki), jak narazie jestem zadowolony z kazdego. te o ktorych piszesz mam. mam 3x g550. Sam ich nie uzywam, ale jak podasz jakis mały benchmark i ustawienia to poprozse kogos, by zrobił test na swoim kompie ew. odpale wieczorem jednego z pudełka bo mialem dawno wypakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej firmie postawilem na lenovo (laptopy jak i netbooki), jak narazie jestem zadowolony z kazdego. te o ktorych piszesz mam. mam 3x g550. Sam ich nie uzywam, ale jak podasz jakis mały benchmark i ustawienia to poprozse kogos, by zrobił test na swoim kompie ew. odpale wieczorem jednego z pudełka bo mialem dawno wypakowac.

Wow dzięki, ale, aż tak nie trzeba :)

Problem polega na tym, że do dziś do godziny 20 z kawałkiem ASUSa mogę kupić po promocyjnej cenie - potem już nie będę miał możliwości wyboru.

 

Poszukałem w necie ogólnie na temat LENOVO i zdania są raczej negatywne. Większość produktów z pod tej gwiazdy ma ponoć dobre track point/touchpad, jest ciche i strasznie się nie grzeje, ale na tym kończy się "dobroć". Serwis jeśli wogule zwróci sprzęt to ponoć uboższy lub bardziej uszkodzony. Sprawność jak i żywotność jest na marnym poziomie.

 

Reasumując, wypowiedzi innych mocno mnie zniechęciły do tej firmy, tym bardziej, że nie miałem z nią dotychczas do czynienia więc mogę tylko na tym bazować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi ocenic. w sumie laptop za 2tys netto to i tak maszyna na rok, a pozniej do przerzucania gruzu.

pisalem o benchmarku gdybys chcial ocenic wydajnosc karty graficznej w takiej maszynie.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, za 3500zł kupisz Dell'a Studio na i5 i grafą HD5470.

Z moich doświadczeń wynika że jeśli laptop, to tylko Dell z intelem.

Ale opinii tyle ile ludzi, wiec jak masz jakąś promocje to kupuj;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi ocenic. w sumie laptop za 2tys netto to i tak maszyna na rok, a pozniej do przerzucania gruzu.

pisalem o benchmarku gdybys chcial ocenic wydajnosc karty graficznej w takiej maszynie.

No wiem wiem. Jeśli na prawdę Ci się chce i nie będzie to zbytnim kłopotem, możesz zapodać 3DMark06 lub 3DMark Vantage (jakbyś mógł zrobić tego bena przed godziną 20 :P)

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, za 3500zł kupisz Dell'a Studio na i5 i grafą HD5470.

Z moich doświadczeń wynika że jeśli laptop, to tylko Dell z intelem.

Ale opinii tyle ile ludzi, wiec jak masz jakąś promocje to kupuj;-)

No właśnie promocja hehe DELL też jest na promocji za jedyne 5,5tyś XD

 

Zawsze to można sprowadzić coś na zamówienie itp. ale mam złe doświadczenia (może miałem pecha) ze sprowadzanym sprzętem tak i u mnie jak i u znajomych, a tu na miejscu w razie czego mogę od razu oddać, gwarancja zwrotu itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jeszcze wycisnąć 200 zł i zakupiłem:

 

ASUSa N71J

- Core i5,

- gForce 325M,

- dysk (2) koło 850GB,

- 4GB RAMu.

 

Wszystkim zainteresowanym dziękuję za pomoc i wsparcie.

Mam nadzieję, że dokonałem trafnego wyboru - no, ale to z czasem się okaże ;)

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności