Skocz do zawartości

Autodesk M&E Live! - impreza Autodesk (27 maja, Warszawa)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy informację, iż już 27 maja w Warszawie odbędzie się impreza o nazwie "Autodesk M&E Live!" na której zaprezentowane zostaną najnowsze wersje oprogramowania Autodesk (w tym Smoke on Mac 2011, 3ds Max, Maya, Mudbox oraz MotionBuilder).

 

Kiedy i gdzie?

 

 

Autodesk M&E Live!

Data: 27. 5. 2010

Miejsce: Multikino Ursynów

Al. K. E. N. 60

02-777 Warszawa, Polska

Godziny: 09:30 - 14:30

 

Zapisz się! (formularz rejestracyjny)

 

Produkty przedstawiane na pokazie:

- 3ds Max Games Workflow z użyciem MotionBuilder i Mudbox

- 3ds Max Design (Dynamite VSP Extention)

- Maya Games Workflow

- Creative Finishing (Smoke on Mac)

 

Agenda

 

 

09:30-10:00 Registration

10:00-10:15 Welcome Talk

10:15-11:15 3dsMax Games Workflow with Motionbuilder and Mudbox

11:15-11:45 3ds Max Design (Dynamite VSP Extension)

11:45-12:00 Break

12:00-12:40 Maya Games Workflow, Maya Composite

12:40-13:00 Guest speaker

13:00-13:15 Break

13:15-14:15 Creative Finishing (Smoke on Mac)

14:15-14:30 Q&A, Networking/Reception

 

 

 

[Podziękowanie za informację dla Tomasza Babicza z firmy creativetools.pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sliterin: No właśnie tez się dziwnię, w zasadzie jak to dostałem myślałem, że tu jak zawsze ok. 2 tygodniu czasu, będzie czas się zorganizować. Dosyć późno to wysyłali, albo przynajmniej nikt wczesniej o max3d nie pomyślał.

 

Dobrze, że Tomek mi to forwardnął. Ja dzisiaj dostałem jakiś bardziej oficjalny mailing. No późno. Ale może ktoś z Warszawy wyskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche usprawiedliwie pozna informacje - od polowy kwietnia cala ekipa Boneheadz i Autodesk jest rozjechana po Europie na rozne eventy i meetingi - stad malo czasu na organizacje czegokolwiek :(. Fakt, ze resellerzy wiedza juz od dawna o tej imprezie (jakies 4 tygodnie) i jakos sie udalo, ze Tomek (wielkie dzieki w tym miejscu) dal znac Adkowi :) - chociaz zawsze ja to robie przy takich okazjach. Teraz troche zawalilem bo poprostu bylem zagoniony - bije sie w piers. Informacje o tym evencie opublikowalo tez PSD jakies 2 tygodnie temu - wiec powinno to nie umykac, ale jak widac tak sie stalo :(. Tak czy inaczej wszystkich zapraszam bo bedziemy (wbrew dotychczasowej tradycji) pokazywac tez systemy a nie tylko soft M&E - bedzie tez troszke o "3D w 2D" :) - jak trendy rynkowe nakazuja po produkcji Avatara :P.

Edytowane przez ZelvaBOi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Shogun 3D: Dzięki, że się tą informacją podzieliłeś :>

 

ZelvaBOi: no szkoda trochę, naprawdę to do mnie nie trafiło, info nigdzie nie widziałem. 2 dni wczesniej ciężko wygospodarować czas na wyjazd.

 

No ale pytanie. Ktoś sie pojawił na prezentacji?

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym którzy niebyli na pokazie niestety musze powiedziec ze raczej niemaja czego zalowac...

 

Prezentacje Autodesk'u robione do tej pory w warszawie byly jako takie mozna powiedziec dobre. Niestety dzisiaj bylo dosc bardziej niz gorzej...

Koleszka ktory pokazywal na poczatku Maxa byl ok, ale koleszka ( z calym szacunkiem dla niego) ktory pokazywal Maye zupelnie chyba niebyl przygotowany. Jedyne co bardzo pamietam to ze pokazywal Maye na laptopie (na tyle slabym )ze niebardzo moze pokazac to co bysmy chcieli zobaczyc.

 

Moja propozycja aby prezentujacy nowe opcje w nowej wersji programu mial jednak komputer z minimum QUADRO 3700, system 64bitowy i 4GB ramu aby widzowie zrozumieli ze w Maya 2011 jest cos co jest fajne i nowe i nazywa sie Viewport 2.0. Bo dzis ogladalismy cos co wszystkich dosc mocno nudzilo. A widzowie przychodza aby zobaczyc to co jest nowe, fajne super hiper extra kul... :)

Prezentacja Flame 2011 i Smoke byly juz duzo duzo ciekawsze.

Edytowane przez olaf3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja Smoke w końcu się odbyła w charakterze "dla wszystkich"? Bo były problemy techniczne.

 

Co do prezentacji Mayi to racja, że gość nie wiele pokazał. Największy ubaw widownia miała z robienia dziury w geometrii, bez jej robienia. Aczkolwiek wydaję mi się, że dosyć fajnie, jak na swoje możliwości, gość zaprezentował HumanIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, nie przyszło mi do głowy, że Ty podobnego maila nie dostałeś, więc się nie wychylałem, spodziewając się, że sam dasz tego newsa.

 

A co o prezentacji: co fakt, to fakt: poziom mizerny jak nigdy dotąd a budżet na catering wyraźnie nie przekroczył 60zł. Prelegenci nie byli przygotowani merytorycznie i sprzętowo. Poza dwoma czy trzema niewielkimi zmianami o których już każdy mógł poczytać na stronie Autodesku - nie dowiedziałem się nic nowego. Pomijam Prezentację Smoke'a i Flame'a, które są poza spektrum mojego zainteresowania i ocenić ich ficzerów nie potrafię. Ale i z ich prezentacją były jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zarówno pokaz Maxa jak i Flame'a był bardzo udany. Obydwie prezentacje były ciekawie i konkretnie prowadzone. Gostek od Flame'a wiedział co robi i starał się na szybko zaprezentowac nowości w wersji 2011 . Pytanie tylko kto sobie z nas może pozwolić na taki kombajn ... w każdym bądź razie bardzo ciekawy to był wykładzik i pokaz możliwości Flame.

 

Dobrze było też zobaczyć znajome twarze na Autodesk M&E ;-))

 

pozdrowionka

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega od Maya prowadzil dla nas prezentacje pierwszy raz i... bedzie na pewno lepiej. Sam sobie przygotowal wszystko a nasz sprzet (laptop Quad Core, 8 GB, Quadro FX3700) lezal w plecaku - jakbym wiedzial to bysmy go na to przerzucili z materialami.

Smoke sie odbyl, ale 5 minut po tym jak wszyscy wyszli (pewnie dlatego, ze juz rozdalismy iPody ;-P) - zostala grupka zainteresowanych. Zwariowal sprzet Multikina - niekompatybilny z jabluszkiem (o pomylce z okularami nie wspominam) - pierwszy raz robilismy to z Multikinem i jakos tak sie troche to rozjechalo. Trzeba chyba dograc kolejne spotkanie w mniejszym zaufaniu a z wiekszymi testami. Troche usprawiedliwiam, ale sam uwazam, ze nie bylo "idealnie". Jak to organizowalem w Fabryce Trzciny (dwa razy) to wyszlo za kazdym razem dobrze - tym razem chcielismy zmienic miejsce na bardziej cywilizowane bo wiekszosc ludzi z branzy siedzi w okolicy Mokotow/Ursynow i chyba trzeba jeszcze przemyslec na nastepny raz jakies alternatywy (chetnie poczytam jakies propozycje). Czasami sie trafi jakis klops na (jednak) wiele udanych prezentacji.

PS.: Catering kosztowal przeszlo 2 tys! No i przyznam, ze... "lekko" przesadzili z cena za to co bylo. Trza sie uczyc na bledach.

Edytowane przez ZelvaBOi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZelvaBOi...Moja propozycja co do pokazywania May'ji, Mudbox'a i Motion Builder'a...

Roland Reyer - macie doniego dostep przeciez. To jest czlowiek mega odpowiedni do tego co robil do tej pory. Idealnie opowiada, potrafi podac konkretne przyklady poparte praktyka, zadko kiedy czegos niewie. Jak niewie to jako jeden z niewielu w Autodesku odpisuje na mejla i podaje odpowiedz (naprawde to robi! ).

 

Co do miejsca mysle ze sala kinowa byla bardzo ok. Widocznosc ok. Dzwiek ok. Dograc te problemy techniczne z stereoskopia i innymi i bedzie dobrze.

 

PS. Jako reselerzy i dilerzy ktorym zalezy aby sprzedawac soft musicie dolozyc wszelkich staran aby takie prezentacje byly ciekawe i rzeczowe.

"Soczyste" jesli chodzi o informacje dotyczace pokazywanego softu zarowno dla studentow, jak i tych ktorzy sa Profesjonalistami w tej branzy a ktorzy nigdy niemaja czasu aby wysiedziec kilka godzin i ogladac cos co mija sie zupelnie z ich oczekiwaniem. Wtedy sala bedzie pusta i prezentacje straca sens. Powodzenia nastepnym razem. Ja i nasz zespol napewno chetnie wpadniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf3de: nam niestety ADSK rezerwuje konkretne osoby (zeleznie od grafika) i dlatego mamy takich prezenterow jakich mamy dostepnych a nie jakich chcemy. Te problemy techniczne sa pewnie do rozwiazania na nastepna okazje.

Powiedzcie mi jeszcze czy wolicie sale kinowa jak teraz czy Fabryke Trzciny?

Edytowane przez ZelvaBOi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i mojej firmy jest to obojętne. Ważne aby było dobrze słychać, widać i aby co sekundę nikt nieprzeszkadzał łażeniem, gadaniem przez komórke czy szeleszczeniem papierków (to ostatnie raczej żadko się zdaża ale dwa lata temu i rok temu były takie wybitne jednostki które przyszly się raczej "nażreć", a nie zobaczyć nowy soft. :)

 

Fabryka trzciny ma fajny klimat ale kino faktycznie chyba ma lepszy dojazd i lepszy ekran przez co dużo więcej widać i lepiej. Wygodne fotele na długie wysiadywanie. Więcej ludzi może być na sali kinowej więc chyba jednak kino jest lepszym rozwiązaniem.

 

Pomyślcie jeszcze może nad czymś co było 15-18 lat temu. Umówione spotkania demo bezpośrednio w firmie postprodukcyjnej czy robiącej gry. Faktycznie dziś jest to dużo trudniejsze niż kiedyś, bo w tamtych latach było zaledwie kilka firm, a nie jak dziś kilkanaście.

Jednak pamiętam że miało to dużo lepsze skutki dla sprzedawców jak i dla nas klientów.

Doskonale znało się klienta i jego potrzeby jak i klient doskonale wiedział z kim i oczym mógł gadać.

 

Siemka.

Edytowane przez olaf3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności