Skocz do zawartości

Modelowanie na zywo.


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze - fajny wątek. Wszystko mi się bardzo podoba, ale widać, że strasznie dużo roboty przy tym jest! Niezłe tuty. A twój Leru to masakryczny! Sebastian, główki wyglądaja zajebiście - pomacałbym ten SuperSculpey! Powodzenia w rzeźbieniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję że ktoś jeszcze tu zagląda czasami i użyczy cennego doświadczenia. Otóż poszukuję masy modelarskiej / ew rodzaju żywicy do sporządzenia odlewu (grawitacyjnego) elementu niebyt skomplikowanego (prototyp rodzaju obudowy), gabarytu mniej więcej 200x100x50mm. Zależy mi na dalszej obrabialności odlewu (aby był stosunkowo twardy ale skrawalny typu fazowanie krawędzi wiercenie). Mile widziane są wszelkie informacje dotyczące nawet nie tyle konkretnego typu co parametrów technicznych którymi się kierować w doborze surowca, żeby bezsensownie nie wyważać otwartych drzwi.

 

Ps. rozważałem też technologię druku 3d, jeśli ktoś się z tym zetknął i jest w stanie zarzucić garść inf odnośnie kosztów byłbym zobowiązany

 

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE POMOCNE SŁOWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woznkt pisze ze najlepiej robic guny it ze styrodoru. no wlasnie tyle to ja wiem, ale on jest choler..e drogi :/ znacie moze miejsca gdzie mozna tanio kupic styrodór ? wiem wiem, allegro, no ale wlasnie tam tez rozne ceny sa i do tego nie za niskie :/. moze ktos zna jakies miejsce , firme , sklep ktora sprzedaje nie drogo? bo jak nie to bedzie trzeba w zastepczym materiale robic, styropianie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot mozesz kupic plastelino fimo w empiku, 5,99 za kilka gramow, niestety ale pracuje sie w niej calkiem spoko, polecam kolor szary bodajze "80", musisz kupic kilka kolorow i sprawdzic jaki ci najlepiej lezy, bo w zaleznosci od koloru fimo ma rozna twardosc, najtwardszy material i najtrudniejszy do rozdrobienia to chyba "79" krwisto czerwona :) a jezeli szukasz super sculpey to tylko i wylacznie zzazazazagranicy :) najlepiej w ukju, wychodzi 40 zika za polkilo :) + sziping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sculpey moge polecic z czystym sercem :)

 

hmmm musisz poczytac o przygotowaniu do rzezbienia, mysle 2 kilo by Ci wystarczylo lacznie z dodatkowymi detalmi, chodzi o to zeby oszczedzic gline np. w srodku modelu, napchac czegos do niego najlepiej sreberka za 2,50 z tesco :P Wiesz robisz rusztowanie do srodka nawalasz sreberka dopiero obklejasz glina, zyskujesz bardzo duzo materialu, jak cos poszukaj mojego watku na maxie, jest kilka fotek... co prawda nie sa to super dobre rusztowania ale daja rade takie naciagane trzy na szynach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

 

a z tych ktora byscie polecili:

 

--Super Sculpey CE- modelina.

Miękka modelina , którą wyróżnia znakomite odtwarzanie detali modelu . Twardnieje w piecu w temperaturze 130C uzyskując twardość podobną do ceramiki. Może być lakierowana. Stosowana w różnych dziedzinach.

 

--Chavant Clay- twarda, jasnobrązowa, bezsiarkowa, lekka, nadająca się do odlewaia (glina przemysłowa).

Stosuje się ją przy tworzeniu modeli prototypów w przemyśle samochodowym oraz lotniczym jak również przy tworzeniu przedmiotów sztuki z dużą ilością detali. Wymiar jednej rolki ok. 6 x 25 cm

 

--Chavant Clay- plastelina NSP Soft + Medium –bez-siarkowy

Seria NSP zawiera dużą ilość wosku. Pozwala bardzo dobrze odtworzyć drobne szczegóły, a brzegi nie strzępią się. Głównie stosowany jest do tworzenia rzeźb, również w studiach projektowych.

 

dwoch ostatnich cena jest bardzo podoba pierwszy jes dwa razy drozszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare postow wyzej jest nieco o SS. Osobiscie korzystalem tylko z niego i moge polecic, latwo sie rozrabia, ksztaltuje, moga byc niewielkie problemy z bardzo malutkimi detalami bo troszke sie strzepi - ale to przy odpowiednich narzedziach i technice mozna przeskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ło matko, gdzie nakupić dobrej i taniej plasteliny/gliny w Sz-nie?

W centrum handlowym? ;/

a tak małe pytanko - da się zrobić SSS na plastelince? :D

 

Jakieś rady co do animowania postaciów z plastelinki?

 

Jak ktoś chce gliny, to zapraszam kopać nad plażą, ale glina wyschnie, gdyby samochodem zawieźc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chavant Clay to jakos w polsce nie widzialem :( super sculpeya mialem dwie paczki 0,5kg z UK przywiezione a tak na codzien to do zabawy mam pare kg PLASTELINY ART , zwyczajna plastelinka , w porównaniu z sculpeyem duzo miękksza i plastyczna i niestety malych detali tym nie idzie robic :) , tak SSS niezły na modelach z sculpeya ( po upieczeniu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoutwardzalnych jest niewiele dobrych a jak już są faktycznie dobre to trochę kosztują. Polecam zwykłą szarą plastelinę, genialny materiał. Jak dobrze ogarniesz i kupisz dużą ilość to znajdziesz kilogram za 8 zeta. Nie kurczy się wysychając dlatego można robić drewniane i metalowe stelaże, całkiem nieźle da się ją wklejać w gazę robiąc z tego dosyć trwały mechanicznie kompozyt. No i odlewa się bajecznie, tniesz elementy na kawałki, nie trzeba żadnych skomplikowanych środków adhezyjnych, woda z mydłem albo wazelina i możesz zrobić formę gipsową lub silikonową. Jeśli nie zależny ci na ilości kopi to nie trzeba szczególnie mocno bawić się w dzielenie form, plastelinę potem można wygrzebać z jakiejkolwiek formy i ponownie użyć. Polecam. ;)

 

Jeśli o bardziej techniczne mniejsze rzeczy chodzi to polecam modelinę Fimo + piekarnik (nigdy, nigdy nie gotuj modeliny w wodzie, nie utrwala się do końca a materiał jałowieje i model ma słabą trwałosć).

 

Nawet nie wiedziałem że jest tu taki fajny temat. Aż przyszła mi chętka na plastelinę. :)

 

Stare, oryginał już umarł spadając z półki.

http://www.digart.pl/praca/1760344/Laaaaaaa.html

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm mam takie małe pytanie, chciałbym zrobić coś kolorowego tzn kolory elementow czarny, biały i różowy, potem miałbym to komuś podarować i to w sztywnej, nieplastycznej formie, to co polecicie z najbardziej ogólnie dostępnych materiałów i jakby było trzeba to jak utwardzić? Proszę o pomoc. Modeliną się bawiłem dosyć dawno, miałem 7 lat. A plasteliną już się dłużej bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są wysokie. 6-7 złotych za kostkę. Kolorowe Fimo kosztuje 2 razy więcej niż zwykła modelina w sklepie. Nie mniej trudno porównać je jakością, w fimo modeluje się wyśmienicie (jakość podobna do super sculpey), możliwość wielokrotnego wypiekania (ja jedną rzecz wypiekałem 15 razy dodając kolejne elementy) no i trwałość po wypieczeniu jest wyśmienita, niemal jak plastik.

 

Oczywiście można protestować inne, tańsze modeliny, ja testowałem wiele i fimo wygrywa.

 

masz repa za wałeczek z kubusiem
:D:D:D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i za te formy do modeliny mnie rozwaliły. Szczerze mowiac, chce cos zmodelowac, zrobic twarde i zarazem trwale a potem pokryc to jakims lakierem ochronnym ;] bylby lakier do paznokci, a i jeszcze, to bym pomalowal farbą, to jaką farbę polecacie do takich modeli? ;)

 

A jest coś troszkę gorszego od fimo? Byłoby taniej, ale nie potrzebuje przesadnie ultra trwałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby raczej nie na bazie rozpuszczalników. Sam nie malowałem swoich wytworów ale obstawiam że kombo [farbki akrylowe -> matowy lakier] będzie całkiem okej i cenowo niedrogo. Mowę o zwykłych farbach a nie modelarskich, wiele się nie różnią a cenowo rozpiętość kosmiczna. ;)

 

Nie wiem która tania modelina będzie dobra, szukaj takich które wypala się w piekarniku.

 

po prostu wrzucało się ją do gotującej wody

Niezły patent... plastelina rozpuściłaby się w moment. ;) Chyba jednak o modelinę chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minus fimo to bardzo duza wrazliwosc na dotyk, no i to ze pod wplwem ciepla robi sie miekka i podczas wypiekania, czasem moze sie zdeformowac, aczkolwiek jest dobra na baze, a potem SS, bo jest drozszy! polecam fimo kupic w wiekszej kostce, wychodzi taniej ale jednorazowo trzeba wiecej wydac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq- Ja nigdy nie miałem takich problemów albo skala zjawiska mi nie przeszkadzała. ;) Próbowałeś odsączać plastyfikator? Wystarczy placek modeliny rozwałkować na grubej kartce papieru, poczekać kilka minut, odkleić i wyrobić. Oleisty plastyfikator zostaje na kartce. Wtedy trochę zmniejsza się plastyczność masy czyli nie powinno być problemów z ciepłem od rąk i odkształcaniem w piekarniku.

Ogólnie powinno działać z każdą modeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na gline samoutwardzajaca sie i yy potem jak stwardnieje po modelowaniu i kupilem herlitz farben in tuben (Tempera) no i nie wiem, czy bedzie ok czy wyjdzie shit. Po prostu mamy cholerny hipermarket, sporo artykulow zniklo z polek w realu ,- i nie było co wybrać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności