Skocz do zawartości

WebArtFolio: Portfolio do oceny


Rozmin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aaaaacha! Widzę, że jesteś kamikadze! No to teraz dostaniesz konstruktywną krytykę bu ha, ha, ha, ha!

Nieee nooo... Stronka spoko jest, ale oczywiście nie zmienia faktu, że sam wszystko bym zrobił inaczej ;) Powiem szczerze, że nie lubię się czepiać, chyba że NAPRAWDĘ coś jest nie tak. Stronki robisz dla klientów a nie developerów z zatwardziałymi prehistorycznymi regułkami... Ludzie chcą coś świeżego, nowego, odbiegającego od reszty i często łamiącego reguły które zostały gdzieś tam wymyślone i utwardzone... Świeżość, taaak, czuję ją z twojej stronki (choć to nie zmienia faktu, że nadal bym wszystko zmienił). No i te Seksrandki kopią po zadzie, a raczej zadami po oczach, heh :) I jeszcze zobacz online! No luuudzie, toż to pan z rogami się uśmiecha... Nie boisz się? Aaaaa, to pewnie nawet nie ta liga, w końcu to AS3, a tamten pewnie jeszcze w AS2 siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem na seksrandki żeby się zabawić, to mi antywirus alertami zaczął sypać.

 

Stronka mi się podoba. Zwłaszcza strona główna, bo podstrony już mniej. Na głównej zachowałeś jakąś spójność w typografii, na podstronach zacząłeś za bardzo szaleć z wielkością i krojami (ten szeryfowy w nagłówkach wg mnie zupełnie bez sensu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ogólnie spoko. Nie powaliła Mnie... ale przejrzałem całą, poczytałem, poklikałem tzn że jednak Mnie zaciekawiła a o to dokładnie chodzi :) Tak średnio mi podchodzi wcięcie w akapitach i na banerze głównym ease jakiś taki... mógłby być lepszy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rozmin!

 

Po przejrzeniu twojej stronki odnoszę wrażenie, że głównym problemem jest tam skala. Grafika zbytnio przytłacza typografię. Słowa są bardzo rozstrzelone, wcięcia w akapitach za duże, w tekście masz za dużo światła i jest go za mało w stosunku do wielkości grafiki. Wielkość Nagłówków jest nieproporcjonalna do objetości następującego po nich tekstu. Kompozycja elementów nie ułatwia czytania i zakłócasz nią naturalny dla mózgu porządek "od lewej do prawej". Nie, nie jestem konserwatystą, ale tam gdzie w grę wchodzi czysty przekaz i komunikacja wizualna, obowiązują pewne reguły.

 

Pierwsza strona robi wrażenie poukładanej ale szybko okazuje się że siada w niej interaktywność. Menu, które defacto prowadzi do twoich prac jest mało widoczne a całość przytłacza ogromny jak na mój gust lightroom z pracami, które zresztą nie są olinkowane, tylko ogólnie - kliknięcie prowadzi do chaotycznej strony z projektami, w których trzeba już grzebać.

 

Duże aple bieli, będące jakimś rodzajem podstaw, na których "stoją" okna z grafiką zastąpiłbym cienką 0,5 pt linią w odcieniu szarości lub zrezygnował z nich zupełnie. Okna z grafiką pomniejszyłbym zdecydowanie co najmniej o 50%.

 

Jeśli koniecznie chcesz zachować opisy zleceń, zwiększ objętość tekstową, koncentrując się na tym co faktycznie zrobiłeś, bo teraz nie wiadomo czy projektowałeś też logotyp, visual ID czy też zajmowałeś się tylko technologią www a resztę miałeś do dyspozycji. Jeśli czujesz, że nie chcesz się z tego spowiadać, zrezygnuj z opisów zupełnie lub ogranicz je do minimum a całą galerię projektów zmniejsz tak by nie musieć jej przewijać w oknie.

 

Jeśli pracujesz we flashu, dobrym - moim zdaniem - pomysłem byłoby pokazanie swojej oferty na samym początku. Startowa strona powinna mieć więcej interaktywności i efektywności. Kilka wodotrysków też by nie zaszkodziło.

 

Podstawową rzeczą na którą powinieneś zwrócić uwagę jest jednak skala elementów i kompozycja. Za dużo, za pusto.

 

Kolorystyka i krój pisma jest ok.

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym usunął ten slider z przykładami prac z głównej. Widoczne na nim prace sa zbyt zbliżone, niepotrzebnie przechylone, oraz mają bardzo brzydkie przyciski do przeglądania, efekt neonu zupełnie tam nie pasuje do tego tła, które to właśnie bardzo mi się tam podoba. Zrezygnowałbym też z tej jakby półki na której stoją obrazki z grafikami, zakładam, że chodziło Ci o taki efekt końcowy. No i typografia, ale o tym już napisano wystarczająco dużo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portfolio podoba mi się, zwłaszcza pomysł z górą strony - galerią przewijaną. Co do podstron - to może są trochę za duże - za długie, zmniejszyłabym obrazki, więcej by się zmieściło na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności