Skocz do zawartości

Latarnik - teaser


Martin Day

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejzenia malego teaserka Latarnika.

 

2 miesiace inwestowania kazdej wolnej gdziny... Mam nadzieje, ze sie oplacilo... tzn. mam nadzieje, ze sie podoba.

 

 

Soft: Max, VRay, Photoshop, After Efects.

 

Podziekowania dla Louisa Boka, JP Giancarlo i Marka Girwicza za mala pomoc w modelowaniu.

Rowniez wielkie dzieki dla Johannesa Schloerb i Acht Frankfurt za uzycznie renderfarmy.

 

teaser_stripe_800.jpg

 

 

 

 

 

www.latarnik-film.com

 

Facebook

 

 

 

C&C welcomed

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Martin Day
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wizualnie zajebiste, mam nadzieje ze za tym pojdzie tez fajna historia.

to na podstawie sienkiewicza?

 

Dzieki. Tak... Sienkiewicz.

Mam bardzo pozytywne opinie co do scenariusza. Oczywiscie jeszce przyda mu sie szlif dobrego script doctora ale mysle, ze bedzie niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Zapowiada się bardzo fajnie, klimatycznie. Ciężko na razie wyczuć historię jednak po tym kawałku, który pokazałeś widać, że będzie na światowym poziomie. No coraz więcej dobrze zapowiadających się filmów. Good! Będzie o czym pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia... obejżałem fragment scenografi, prawie nic nie widać, korekcja koloru przypadkowa i trochę na siłę, może to będzie miało jakieś uzasadnienie w całosci, narazie jednak nie wzbudziło to mojej ciekawości... ktoś mnie znowu mami cukierkiem w butelce...:))... i to z daleka...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia... obejżałem fragment scenografi, prawie nic nie widać, korekcja koloru przypadkowa i trochę na siłę, może to będzie miało jakieś uzasadnienie w całosci, narazie jednak nie wzbudziło to mojej ciekawości... ktoś mnie znowu mami cukierkiem w butelce...:))... i to z daleka...!!!

 

Dziadku... zrobiles pare animacji wiec pewnie wiesz, ze nigdy wszystkim nie dogodzisz :D

 

Dzieki za uwagi w kazdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda, ale tak jak inni mam obawy o tą postać która ma się w filmie pojawić. W tej chwili nie jestem w stanie uwierzyć, że może ona wyjść tak dobrze żeby pasowała do otoczenia. I nie chodzi mi o to że Ty nie dasz rady, tylko o to, że raczej mało kto dałby radę, wliczając naprawdę duże studia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna robota, super to wyglada, przez pierwsze sekundy mozna pomyslec ze to wszystko real. Troche nie podoba mi sie ten refleks, ale to juz moja subiektywna opinia. BTW skoro planujesz to na pol godzina a ta postac ma przez ten czas powiedziec tylko jedno slowo to chyba bedziesz musial sie sporo napocic ze scenariuszem zeby film nie wyszedl za nudny. I jestem ciakwe co to bedzie za slowo, moze "kopytko" ;) W kazdym razie jest git i czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna robota, super to wyglada, przez pierwsze sekundy mozna pomyslec ze to wszystko real. Troche nie podoba mi sie ten refleks, ale to juz moja subiektywna opinia. BTW skoro planujesz to na pol godzina a ta postac ma przez ten czas powiedziec tylko jedno slowo to chyba bedziesz musial sie sporo napocic ze scenariuszem zeby film nie wyszedl za nudny. I jestem ciakwe co to bedzie za slowo, moze "kopytko" ;) W kazdym razie jest git i czekam na wiecej.

 

ehhhh... wszyscy sie uczepili tego refleksu :)

Takie cos czasem sie robi w kamerach, raczej starczych. Swiatlo sie odbija, zdaje sie ze od migawki (bo nazywa sie to shutter streak) i "przecieka" na film.

Faktycznie moze jest to za mocne... nie wiem.

Dla swietego spokoju montuje juz wersje ze oslabinym refleksem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki luki ma rację :) za dobre otoczenie wykonałeś :) postać może odstawać od reszty :P ale co tam nic tylko pozazdroscić

 

za dobre :) ok... musze zastanowic sie co zepsuc zeby nie bylo za dobre :p

Postac nie musi byc fotorealistyczna. Moze w dalszym ciagu byc stylizowana i nie uwazam zeby to odstawalo. Jesta taka sympatyczna animacja "Alarm" gdzie wnetrze jest jakosci niezlej wizualki a postac jaks bardzo stylizowana. Jakos trzyma sie to kupy.

Najgorsza kaszana w animacji pojawia sie gdy postac zaczyna cos mowic. Nawet Assassin's Creed mimo, ze jest zaje...beep jakosci sypie sie na animacji mowy. Moja postac praktycznie nie mowi wiec jedno pole do porazki odpada.

 

Mysle, ze siejecie panieke niepotrzebnie. Co ma byc to bedzie. Bede sie staral, zeby bylo to jak najlepszej jakosci i zaangazuje w to mozliwie najlepszych ludzi. Zawsze mozna podeprzec sie mocapem lub image matrics w trudniejszych scenach.

 

Bedzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak narazie przepiękne zdmuchiwanie pianki przy zamkniętym kapslu....poczekam, aż ktoś wreszcie przyniesie otwieracz...:))....

Powodzenia lekko nie będzie....:))

 

Wiadomo, ze zrobienie animacji zwlaszcza pol godzinnej nie jest lekkie. Lekko to sie lezy przed telewizorem z browarem. Takie rzeczy wlasnie robi sie po to, zeby bylo ciezko.

Natomiast Twoich metofor jakos nie lapie :p Cukierki w sloiku, pianka ? Za duzo w tym gastronimi :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gastronomicznie ....:))... to innymi słowy Panie Ober nie mów pan jak to samcznie się gotuje w kuchni tylko postaw talerze na stół, a jak posmakuje coś więcej niż okrojone przystawki... to powiem czy samczne...:))

jeszcze raz powodzenia przy gotowaniu...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gastronomicznie ....:))... to innymi słowy Panie Ober nie mów pan jak to samcznie się gotuje w kuchni tylko postaw talerze na stół, a jak posmakuje coś więcej niż okrojone przystawki... to powiem czy samczne...:))

jeszcze raz powodzenia przy gotowaniu...!!!

 

Wszystko w swoim czasie...Ty juz chcesz sie objadac jak tu dopiero fundament pod knajpe stawiaja. ehhh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pochwal - animacja jest wykonana swietnie :) Jesli chodzi o postac to wydaje mi sie ze ciekawym rozwiazniem bylo by jej przedstawienie w kamerze subiektywnej. Nie myslales o tym ? Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalejsz pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pochwal - animacja jest wykonana swietnie :) Jesli chodzi o postac to wydaje mi sie ze ciekawym rozwiazniem bylo by jej przedstawienie w kamerze subiektywnej. Nie myslales o tym ? Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalejsz pracy

 

Mialem takie przeblyski ale mysle ze jest to ograniczajace i raczej nudne na dluzsza mete. Chyba, ze masz jakies ciekawe przyklady... chetnie rzuce okiem.

... dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę łyżkę dziegciu. Poza nic nie mówiącym ładnym renderem jednego ujęcia - nic nie pokazałeś. Trzymam kciuki, bo mimo wszystko render ładny :) Ale brak historii jakiejkolwiek na tym ujęciu które trwa minutę, to mimo ładności wykonania, dla mnie bardzo duży minus.

pozdraiwam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie bardzo ciekawie się zapowiada...świetny klimat, bardzo dobre rendery:) światło z okna fajne tylko moze za zółte w porownaniu do calego otoczenia (wnetrza)... postac, zgadzam sie ze nie musi byc realistyczna..moze to nawet ciekawie wyjsc:) kontrastowo...

 

tak na marginesie już...

Dziadek... :) możesz się wiele nauczyć od kolegi co do otoczenia i spraw technicznych;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę łyżkę dziegciu. Poza nic nie mówiącym ładnym renderem jednego ujęcia - nic nie pokazałeś. Trzymam kciuki, bo mimo wszystko render ładny :) Ale brak historii jakiejkolwiek na tym ujęciu które trwa minutę, to mimo ładności wykonania, dla mnie bardzo duży minus.

pozdraiwam i powodzenia :)

 

...bo zadaniem tego teaserka nie jest przedstawienie historii tylko klimatu i jakosi renderingu. Jeszcze raz mowie - wszystko w swoim czasie. To jest tak naprawde czesc pakietu ktory jest skladany do PISFu. Kazda czesc ma swoje zadanie... Historia jest w scenariuszu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rjdent.files.wordpress.com/2009/09/zbeksinski5.jpg żeby zrobić taki krótki short jakich narzędzi będe potrzebował mam narazie V ray, Fume Fx, After burn 4 Soft 3ds max 9 :) coś polecacie innego np chciał bym się dowiedzieć czego najlepiej użyc do chmur

 

 

To chyba OT... After Burn jest dobry do chmur. Fume tez moze sie nadac w niektorych przepadkach. Obadaj jeszcze Vue i inne mu podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo zadaniem tego teaserka nie jest przedstawienie historii tylko klimatu i jakosi renderingu. Jeszcze raz mowie - wszystko w swoim czasie. To jest tak naprawde czesc pakietu ktory jest skladany do PISFu. Kazda czesc ma swoje zadanie... Historia jest w scenariuszu.

 

 

Pozdrawiam

 

kumam :)

tym bardziej życze powodzenia w PISFie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zależy od tekstur w takim filmiku czy bardziej trzeba z V rayem kąbinować i swiatłami żeby osiągnoć taką jakość?

 

Wszystko sklada sie razem do tzn kupy. Jak to mowia "lancuch jest tak silny jak jego najslabsze ogniwo", tu jest podobnie. Wszystko jest wazne. Od modeli po compositing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna prezentacja scenografii, ładne tekstury światło. Kawał dobrej roboty! Jedyne ci mi się nie podobało, to ta dziwna "maska", światło, odbicie (jakkolwiek to nazwać) w dolnej krawędzi ekranu. Rozumiem, że ta prevka, oprócz własnego zastosowania, miała też służyć prezentacji projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności