Skocz do zawartości

3dChellenge Tomala wip


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

telewizor coś mi się chyba psuje więc trzeba startować. Od wczoraj znowu się zastanawiałem nad jakąś scenką ale dopiero dzisiaj powstał profesjonalny koncept :D Jak widać na koncepcie scenka będzie przedstawiać wideo-rozmowę pomiędzy żołnierzem na misji a jego rodziną która jest oczywiście w domu. Ale jakaż to jest rozmowa, niemowlę widzi swojego ojca tak jak by on stał przed nim dzięki super mega wypasionemu telewizorowi 3d ;)

Dobra, wiem pomysł do kitu ale dłużej nie ma co myśleć bo zaraz koniec czasu.

Dzisiaj od rana robiłem model ojca i zacząłem matkę. Modele będą pokazane tak jak na koncepcie czyli z bokiem do kamery. Ojca będzie wystawało z telewizora tylko popiersie więc jeszcze dorobię jakiejś koszuli kawałek i starczy. Matkę i niemowlaka muszę zrobić w całości.

 

Koncept:

koncept.jpg

 

Szybki render ojca, jeszcze bez detalu:

soldier1.jpg

 

Wkrótce wrzucę coś więcej. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak twój pomysł jest głupi to mój beznadziejny ja robię futurystyczną pralkę. Na podstawie prl`owskiej pralki FRANIA. Takie retrofuturistic:)

To się chłopie obudziłeś mało czasu masz ale trzymam kciuki!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, żyję ;) Dzięki za wsparcie.

Będzie panasonic, wiadomo, to tylko taki głupi żarcik ;)

Levus zobaczymy, jeśli tak to będzie na styk i kosztem jakości :)

mpta no teraz to już muszę skończyć, nie mam innego wyjścia :D

 

Na chwilę obecną mam ojca z texturami jako takimi. Jeszcze je poprawię jak starczy czasu. Matka wymodelowana i może dzisiaj zrobię dla niej textury. Dla dziecka jeszcze muszę zrobić wszystko od szyi w dół czyli jakieś ubranko i ręce. Może jeszcze głowę poprawię dziecku bo ta powstała w pół godziny.

Dzisiaj mam nadzieję skończyć wszystkie postacie z texturami. Jutro zacznę pokój i zabawę z oświetleniem. Na v-rayu to ja się niestety nie znam. No i z włosami też będzie wesoło. No nic trza działać dalej.

 

diecko.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało czasu żeby uczyć się v-ray'a

 

aaaa to dlatego taka zwała w sss ;).

Plane za oknem ci sie mocno wybija, no i stary masz malo czasu zeby kmplet mebli machnać, zobaczymy. U mnie niestety z braku czasu musiałem na lekkie kompromisy iść. Zobaczymy o 23-59-59 ;)

Ale tam organike to tylko podziwiac.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sss'em to jedna wielka lipa jest.

Mam na razie tyle. Firanki mi trochę pierdzielą system z oświetleniem ale już tego się chyba nie pozbędę. Trza zacząć robić włosy. Inna sprawa jest taka że kompletnie nie mam pojęcia jak zrobić jakoś sensownie tego facia wystającego z tv. Trza by tam jakichś efektów nawalić ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

 

97384552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, peruczki troszkę czasu zabiorą, szczególnie że ciężko jest ze składaniem elementów w PSie pod anaglif (przerabiałem ;) ). Co do kolesia, to faktycznie będzie problem z wystawaniem z telewizora. Może zmień koncepcję na jakiś taki futurystyczny system holograficzny że będziesz mógł go bardziej swobodnie "obciąć". Bo do tego tv będziesz potrzebował też jakiś background chyba. Tło za oknem niedoświetlone, ale to pewnie wiesz ;). No i życzę samozaparcia w kończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha z włosami oczywiście klęska totalna :D ale nie ma się co dziwić jak zacząłem je robić 5 godzin przed upływem terminu.

Hynol zostałem jednak przy telewizorze chociaż też myślałem nad jakimś hologramem. Wyszło tak jak widać. Zapodaję wersję zmniejszoną i w png bo przy jp'gach coś się dziwnego dzieje z jakością tych anaglifów:

 

p3dfinalsmall.png

 

Dzięki za posty :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hynol, z tą ręką lepiej by było no ale cieszę się że w ogóle coś udało mi się wrzucić.

Chciałem żeby żołnierz był oświetlony inaczej bo wiadomo, on nie jest w tym pokoju i trochę to oświetlenie nie wyszło.

Mogłem dodać jeszcze sporo rzeczy i wiele zrobić lepiej np te nieszczęsne włosy ale wiele elementów było robionych na mega speedzie a render jednego obrazka to ponad 2h i nie było czasu na postprodukcję.

Kakaku, norden, wczoraj wieczorem wielu prac z forum tam jeszcze nie było więc tak jak pisze norden pewnie czekają na moderację.

 

Dzięki i pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka zacna modele wypas. Naprawdę szczerze gratuluję skila. Tylko, ze jak na konkurs IDEAS FOR LIFE, to moim zdaniem dobrej jakości wizka jest powodem do zdiagnozowania ciężkiego przypadku braku kreatywności. Kuźwa kiedyś ktoś mi obije mordkę za mój język. Sam mało potrafię a krzyczę jak bym się znał. Trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirian dzięki :)

Simple_man, no widzisz ja nie miałem w założeniu zrobienia tego w stylu wizki. Czy dobrej jakości to też bym się kłócił bo robiłem takie coś pierwszy raz w życiu i nie znam się na v-rayu ;)

Lubię robić postacie i wiedziałem że muszę w pracy umieścić jakieś pacynki bo inaczej robienie takiej pracy będzie dla mnie nudne. Pomysł był prosty i oklepany ale po prostu chciałem coś zrobić a że czasu było mało przeszedłem do działania. Może za szybko zacząłem robić i nie równo rozłożyłem siły przez co postacie giną w tej wizko-podobnej scenerii bo po prostu nie było czasu żeby to skończyć tak jak bym chciał.

Prosty przykład, od początku wiedziałem że postacie muszą mieć zaciesz na twarzy bo scenka miała być sielankowa. Poświęciłem trochę czasu na zrobienie zębów i ich retopologię żeby dobrze wyglądały i mało poly miały.

 

zeby.jpg

 

Na finalnych renderach zęby zajmują kilka pixeli więc poświęcony czas był nieadekwatny do roli obiektu dla całej sceny.

Następne modele robiłem już pod ujęcie bo wiedziałem że czasu jest mało, 2tyg.

I tak model żołnierza miał się jako tako prezentować tylko od lewej strony, reszta nie była ważna:

zolnierz.jpg

 

Z matką było jeszcze szybciej całe jej ubranie było robione pod jedno ujęcie na sporym speedzie. Podobnie dziecko. Bazy jednak musiały być dosyć solidne bo wiedziałem że będę wszystko texturował i palił mapki.

 

matkadziecko.jpg

 

Na porządne textury nie starczyło jednak czasu. Tylko dla żołnierza robiłem textury w spokoju bo jeszcze było ponad tydzień do końca.

 

Całość i tak wyszła tak jak wyszła bo wszystko co jest w pokoju powstało ~ 24h przed oddaniem a rendery testowe trochę zajmują zwłaszcza że nie miałem pojęcia o oświetlaniu w vray'u i o jego materiałach.

Finalny render jednego obrazka trwał ponad 2h i na zrobienie włosów + posklejanie wszystkiego do kupy zostało mi 5h. Włosy wyszły do kitu :D na postprodukcję w photoshopie nie było czasu i to + niedopracowane a wręcz robione na chybił trafił materiały sprawiły że postacie nie wyróżniają się jakoś w tym wszystkim.

 

Jeszcze to oświetlenie żołnierza dziwnie wygląda. Miał być oświetlony inaczej niż reszta sceny bo wiadomo, on nie jest w tym pokoju tylko w telewizji ;) Trochę mu przyświeciłem za bardzo po twarzy i wyszedł kiepsko mówiąc delikatnie ;)

 

Następnym razem jak mi się zachce startować w jakimś konkursie to na pewno nie będę zaczynał 2 tyg przed terminem bo to po prostu za mało czasu. No chyba że koncept jest prosty.

 

Co do braku kreatywności to się z Tobą zgadzam :) Na pewno nie ma tu nic kreatywnego. Ty natomiast przesadziłeś chyba w drugą stronę z tą kreatywnością i wiele osób może nie zaczaić o co kaman.

Wniosek, trzeba robić prace kreatywne ale zjadliwe ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Levus, jeszcze nie jest dobrze, ostatnio dłuuugo nie miałem okazji poćwiczyć ;)

Klicek kurde, wiem, wiem, może kiedyś się ogarnę. Straszne speedy były ;) dziecko z tej samej bazy co ojciec.

Przy robieniu ojca taka luźną refką był James Caviezel, potem go trochę potweekowałem według własnego widzimisię.

 

caviebig.jpg

 

Wszelkie podobieństwa mogę zganić na geny ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze jest dobrze:)

Tomala, tak btw, Tobie by się przydało teraz nie tyle rzeźbienie takich mega realistycznych gąb ile masa swobodnych speedów, najlepiej całych nagich postaci, lub porzeźbienie trochę w glinie w miare możliwości, żeby nieco zluzować formę, choć zauważyłem, że w porównianiu do poprzednich prac już tak sztywno nie trzymasz.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności