Skocz do zawartości

WIZ: Wnętrze - meble Aandres - konkurs evermotion


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dobre technicznie rendery.

krytyka:

-dziwna perspektywa ,za duzy kat ,rozumiem, ze chciales pokazac wszystko co wymodelowales ;) ale te zyrandole nawet kompozycyjnie tutaj na tym pierwszym planie nie pasuja.

-robiles to na podstawie jakis ref'ow? rzeczywiscie te profile pod stropem wydaja sie za cienkie. mozna by popracowac jeszcze nad materialem zeliwa.

-nie podoba mi sie drugie ujecie. Przy tak bogatym wnetrzu nie pasuje pokrzywiony kadr

ps.dlaczego na prawie wszystkich renderach sa biblioteki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie jak najbardziej podoba :) patrzę sobie na te nagrody i widzę, że... jakaś szafka jest lepszą nagrodą od ipada... Co w niej jest takiego wyjątkowego to nie wiem - 1300 usd. Ale cóż - cena w takich rzeczach jest chyba odwrotnie proporcjonalna do ich funkcjonalności :) chociaż bardzo możliwe jest to, że czegoś wyjątkowego o tej wyjątkowej szafce nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom masakryczny, Twoja praca bardzo fajna, ale nie wiedziałem ze teraz takie koty się robi na konkursy wizualizacyjne. SZkoda, ze majac tyle detali nimi nie zagrałeś mocniej.

Swoja drogą 2gie miejsce chyba szybko trafi na e-bay.

 

ps.dlaczego na prawie wszystkich renderach sa biblioteki?

jak ogloszą konkurs z husqvarną to będzie pewnie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjviking - dzięki, żeby się obronić powiem że 1 ujęcie to "konkursowe" a drugie to kadr z animacji (choć inaczej wykadrowany będzie trochę - tzn w klasycznych proporcjach 16:9 - jeśli zdążę kiedyś tą animację wyrenderować do showreela)

adam_m - też uważam że 1 lepszy. Nad nim pracowałem do konkursu (i widać różnicę w ocenach waszych jak i mojej własnej tych dwu kadrów). Co do wyników - poziom był moim zdaniem wysoki więc nie przejmuję się specjalnie faktem, że nie poszło rewelacyjnie :). W pracy nad tym miałem porawie 2 tygodnie przerwy tuż przed oddaniem (wakacje) i trochę to mi harmonogram pracy rozwaliło - a tak potłumaczę się jeszcze :)

 

Dunuś - dzięki - fakt trzeba by je rozmyć te cienie jeszcze nieco, zakładałem że będzie widać cień od ażurowych schodów lepszy - może w animacji to wyjdzie.

 

d00b - soft: 3d studio 2009 sp2 + Vray 1.5 SP4a + Photoshop CS3

no i kilka plug-inów do 3d studio (floorgenerator np.)

 

simonhc - thx, chciałem żeby obrazki były trochę "malarskie" nie do końca takie super realistyczne (żeby światło ładnie "płynęło" - stąd może faktycznie za dużo fog'a w szkle (ale z mniejszym na obronę powiem że ledwo było widać te przeszklenia :D)

 

mkeruj - dzięki :)

 

pressenter - dzięki, uwaga o cieniach przyjęta :)

 

viz.k dzięki - heh ewidentnie 2 wam się nie podoba, za bardzo dynamiczny kadr? :)

 

chudy - dzięki (jak wyżej co do 2 ujęcia) a co do konstrukcji - podejrzewam że nie utrzymało by się to z wielu powodów, ale na obronę mam że na podobnej zasadzie (choć faktycznie masywniej zbudowana) jest zrobiona konstrukcja w Starym Browarze - z niej "referencje" (dość luźno co prawda) czerpałem :)

http://starybrowar5050.com kategoria dziedziniec sztuki.

 

George - od końca - tematem były meble (te szafki) Aandres - więc siłą rzeczy większość zrobiła z tego biblioteki (w moim wypadku z tych szafek powstały nawet biurka). Co do referencji - kilka wiaduktów kolejowych z Wrocławia, trochę zdjęć starych fabryk z fajnej strony http://www.opuszczone.com/ itp.

No te profile są nieco cienkie - tak jak patrzę na te obrazki teraz (po tygodniu nie oglądania ich) to faktycznie zgadzam się.

 

trosiek - dzięki. Co do nagród, podsumował to bardzo dobrze ola-f w swoim poście :)

 

ola-f - dzięki też uważam że zmarnowałem trochę detalu, kiepsko z kompozycją u mnie co widać niestety, początkowo ujęcie 1 miało zupełnie inaczej wyglądać - a poziom był moim zdaniem wysoki. Cieszę się że wziąłem udział ze względu na portfolio i oczywiście naukę jaką mogłem z tego wynieść :).

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajno, fajno. Glow przy oknach git, wymodelowana konstrukcja - cacy - czy mogłaby się zawalić nie koniecznie... Coś to deskowanie sufitu mi nie leży. Ogółem super, skąd tyle książeczek pięknych masz :) ? ( na dyplom robiłem biblioteke, wiem co to znaczy rozstawiać w maxie po półkach :) :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyglada bardzo estetycznie, fakt 2 kadr ostro powykręcany.

Jedno co rzucilo mi sie w oczy to podloga i wew. dach to ta sama texturka.

Ale i tak jesteś dla mnie masterem!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacnie :) Widać dużą ilość pracy wykonanej z należytym pietyzmem.

Ale doczepię się odrobinę. Średnio mi leży tekstura drewno na podłodze i stropie. Wydaje mi się zbyt nowoczesna/rozciągnięta i wygląda przez to trochę nienaturalnie.

Oczywiście reszta piękna i w pełni zasługująca na fronta :)

Gratuluję:)

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 - Dzięki - google i wikipedia (to jeśli idzie o okładki, tylko 24 rózne są) - modele książek własne (w sumie zrobienie 4 setów zajęło mi popołudnie jedno - do tego kilka różnych odpowiednio ustawionych MaterialByElement modyfikacji i wyszło dość zróżnicowanie.

 

Qunik7 - fajnie że się podoba. (tak strop i podłoga mają te same deski - takie było zamierzenie, choć faktycznie mogłem bardziej dopracować same mapki)

 

Tweester - oryginalnie miały o to wyglądać bardziej jak "stara biblioteka" (tzn skórzane okładki itp) ale opinie były takie że jest nudno więc stąd książki w nieco jaśniejszych okładkach - możliwe że do portfolio wyrenderuję to jeszcze w wersji tej pierwotnej.

 

Tores - dzięki :) - jak wyżej.

 

gonzo71 - dzięki - hmm co do cegły, na którymś tam etapie modelowania i teksturowania porównywałem z wymiarami prawdziwej, i wtedy było ok (ale głowy sobie urwać nie dam za to bo jak mówię praca w zasadzie powstała w 2 dni po powrocie z wakacji, więc może gdzieś się mi przeskalowała)

 

pionix - Dzięki, no od Ciebie usłyszeć uwagi to zacny prezent :)

 

Ewert! - thx :)

 

dzięki za pierwszego fronta w mojej historii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikna robota:) Zastrzeżenia w zasadzie miałbym do tego co już było powiedziane, więc nie ma się co powtarzać:) Super i gratulacje ukończenia! Przy tym wielkie moje zdziwienie w kwestii decyzji jury, bo z tego co widzę uhonorowano dużo gorsze prace.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota Krzychu! Widać ogrom pracy w dopickaniu najmniejszego detalu. Można by się deczko czepić bardzo szerokiego kąta kamery co powoduje zniekształcenia, ale można też to potraktować jako celową stylizację. Niemniej jednak robota fantastyczna i warta fronta (i nagrody IMO)! Super 5*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mi to przemknęło uwadze, przepraszam! Praca naprawdę… grubo:) materiały palce lizać..Podłoga jedynie mi nie pasuje kolorystycznie. Szkoda, że na nic się nie załapałeś.. Bo praca warta uwagi nie małej, jeszcze raz super!! * * * * *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że wnętrze ma ogromny potencjał do NAPRAWDĘ dobrej pracy... (Oczywiście nie uważam, że to co w tej chwili jest, jest złe!).

 

Ale kiedyś wróć do tego wnętrza i spójrz na nie nieco inaczej... A jak?

To pozostawiam już Tobie :) !

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności