Skocz do zawartości

Program do fotorealistycznej wizualizacji wnętrz


Gość siaful

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję programów do fotorealistycznych wizualizacji wnętrz. Wizualizacje te mają być naprawdę bardzo realistyczne. Oto przykłady o co mi chodzi:

http://img195.images...f/46766819.png/

http://img686.images...f/26163478.png/

 

Wiem, że do stworzenia umieszczonych przykładów posłużył program "lightwave" ale z tego co zdążyłem się zorientować to programy do grafiki 3d potrzebują jeszcze innych programów, które będą wspierać "program matkę"

 

Sam znalazłem kilka programów takich jak: blender, 3d studio max, lightwave, maya. Ale moja wiedza jest bardzo mała na ten temat. Moim zadaniem jest wykonać PEŁNĄ ofertę na programy do wizualizacji-ofertę z cenami.

Ceny jakoś znajdę jednak nie poradzę sobie sam z programami. Jeśli ktoś umiałby mi pomóc w dokładnym opisie co potrzebuję.

Będę szukał potrzebnych inforamcjii na innych forach, ale pomyślałem że tutaj też mogę zapytać.

 

Acha...Ważną informacją jest, że program ten będzie pracował na MAC OS...Czyli raczej 3d studio odpada.Chociaż jest możliwość uruchomienia na macach.

 

Oto programy, które ja znalazłem i na pewno są odpowiednie do tego typu zadania, jednak nie wiem czy jeszcze czegoś nie powinno do nich być:

-blender,

-lightwave,

-maya

-cinema 4d (chyba tak)

 

Jeśli chodzi o programy do wizualizacji i projektowani wnętrz typu arcon, pro 100 itd - one odpadają. To ma być fotorealistyczna wizualizacja...

 

Najbardziej interesującą opcją jest lightwave oraz maya...ale czy na pewno?

 

Zastanawiam się też nad blenderem ale nie wiem jak z licencją dla firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Owszem, nie orientuję się w grafice 3D

Na razie mam znaleźć programy potrzebne do takich wizualizacji.

Jeśli je już zakupimy to będę musiał się nauczyć ich obsługi....wiem, że to nie jest proste, wiem, że zajmie to dużo czasu, ale nie mam wyboru.

 

Mówicie modo...a Maya? Ponoć prawie to samo co 3D smax- a wszyscy polecają 3D smaxa właśnie.Np. taki zestaw: maya + Vray...i duuuuużo czasu na naukę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wizualizacje to głównie modeling i rendering... nie ma sensu imo kupować kobyły takiej jak maya (która nastawiona jest po prostu na inny rynek) lub drogiego programu takiego jak max (który by niczego nie ując mu - również jest kobyłą). Modo jest naprawdę mega szybkim programem do modelingu i ma bardzo ale to bardzo przyzwoity system renderujący. Dodatkowo kosztuje niewiele w porównaniu z maxem czy mayą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac os dlatego, że tylko takie kompy mamy w biurze :)

 

No właśnie...na taką odpowiedź czekałem Weapon Of Choice

Ja potrzebuje tylko program do stworzenia wizualizacji no i do modelowania. Chociaż kto wie czy z czasem nie będzie też jakiś animacji...ech.

Ciężki temat dla laika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac os dlatego, że tylko takie kompy mamy w biurze :)

 

No właśnie...na taką odpowiedź czekałem Weapon Of Choice

Ja potrzebuje tylko program do stworzenia wizualizacji no i do modelowania. Chociaż kto wie czy z czasem nie będzie też jakiś animacji...ech.

Ciężki temat dla laika...

 

Podstawowe narzędzia do animacji też tam masz jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mimo wszystko Blendera:) - darmowy, również do użytku komercyjnego, również na Maca. Do tego możesz sobie jeszcze zainstalować LuxRendera - typowy silnik do renderowania obrazów poprawnych fizycznie.

 

Pewnie nie jest dla was priorytetowe posiadanie akurat darmowego opensourcowego oprogramowania ale nawet nie o to chodzi - mam w pracy również Cinemę 4D a mimo to o wiele bardziej wolę Blendera (np. większa precyzja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę Blendera.

 

http://www.blenderguru.com/create-a-realistic-kitchen-part-1-of-2/

http://www.blenderguru.com/create-a-realistic-kitchen-part-2-of-2/

 

Zobacz tutoriale, efekt co najmniej zadowalający.

 

Za Blenderem przemawia też że jest to bardzo szybko rozwijająca się aplikacja.

Animacja jest tez rozbudowana. Program darmowy również do zastosowania komercyjnego.

I tak na pewno zawsze będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę Blendera.

 

http://www.blenderguru.com/create-a-realistic-kitchen-part-1-of-2/

http://www.blenderguru.com/create-a-realistic-kitchen-part-2-of-2/

 

Zobacz tutoriale, efekt co najmniej zadowalający.

 

Za Blenderem przemawia też że jest to bardzo szybko rozwijająca się aplikacja.

Animacja jest tez rozbudowana. Program darmowy również do zastosowania komercyjnego.

I tak na pewno zawsze będzie :)

 

Tak się zastanawiam tylko... czemu wizkowcy nie używają blendera ? Darmowo, z tego co wiem da się zrobić na nim to co na innych softach. Hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znane mi osoby które zawodowo zajmują się projektowaniem lub wizualizowaniem wnętrz pracują na 3dmaxie, chyba nie przypadkowo. To że można wizualizacje zrobić w każdym programie 3d to racja, tyle że w niektórych łatwiej, szybciej, efektowniej i mając do dyspozycji banki modeli i materiałów które ułatwiają pracę. Chyba że zaczynasz od 0 a budżet masz mocno ograniczony to możesz zacząć od blendera. Nic nie tracisz, najwyżej wyrzucisz go i przestawisz się na któryś z komercyjnych softów.

p.s. rewolucją dla blendera byłby vray, podobno ruscy pracują nad darmową podróbką vraya pod blendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. rewolucją dla blendera byłby vray, podobno ruscy pracują nad darmową podróbką vraya pod blendera

 

 

To co pisze wesol - chodziło o skrypt do łatwego eksportu do V-Ray Standalone (a taki jest akurat dostarczany do pakietu dla Mai). Właściwie to już jest zrobiony i go teraz testuję:). Działa ok, paru rzeczy jeszcze brakuje ale projekt jest wciąż rozwijany.

Świetne rozwiązanie - Na tyle Blender mi się spodobał, że już raczej nie chcę powracać do 3dsmax, a sam "goły" V-Ray jest o wiele tańszy niż wersje dedykowane pod znane programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką rade do autora wątku.

 

Pogolądaj najlepsze fotorealistyczne rendery wnętrz na forum i zobacz w opisach jakich kto programów używał.

 

Moja opinia jest taka że najprościej najszybciej i najefektywniej wejść w standard 3d max i vray ewentualnie Cinema albo modo i vray jak wspominali już ludzie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze siwy. 3ds Max stał się nijako standardem w wizualizacjach ze względu na dostęp wszelakich pluginów i modeli dostępnych dla niego. A w pracy komercyjnej ma to spore znaczenie. Oszczędza bardzo dużo czasu, co rekompensuje koszt poniesiony na samo oprogramowanie. A fakt, że jednak jest jakiś ustalony standard w oprogramowaniu ułatwia też współprace między biurami, freelancerami, itd itd. Oczywiście każdy program ma eksporty, ale jest to kolejny zjadacz czasu, który nie zawsze też dobrze działa. Ale dlaczego akurat Max jest w tej branży taki popularny to nie wiem. :) Jak zaczynałem zwyczajnie już tak było :P

 

Pozdr.

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o programie InteriCAD? Na polskiej stronie tego programu, jest galeria, gdzie jestem przekonany, że gdyby te rendery umieścic tutaj to z miejsca byłyby fronty. Jest przykład (videotutorial) projektu łazienki, wykonany w 15 min! No i cena, duzo niższa od 3ds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności