Skocz do zawartości

Minibitwa WebDesign #4 - Jazz Cafe


torm

Rekomendowane odpowiedzi

regulamin: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=58465

 

 

 

Under a Bad Sign

---------------------------------

 

1. Projekt:

- logo - Under Bad Sign

- serwis www (szerokość 960px)

 

2. Prezentacja firmy:

"Under a Bad Sign" to klub bluesowo/jazzowy, w którym co wieczór przelewa się morze alkoholu zatopione we wszechobecnym dymie palonej nikotyny. Wszystko to oczywiście przy akompaniamencie zespołów grających na żywo. I tutaj pozwolę sobie na przytoczenie kilku inspiracji:

 

- flagowy kawałek naszej knajpy

http://torm.pigk.net/california_dream.mp3 - oczywiście nie może zabraknąć pięknych głosów pięknych kobiet... a to jeden z tych naj...

a tak zwykle kończymy (nad ranem): http://www.youtube.com/watch?v=jcbdIzNJmEc

 

bójki to raczej bardzo rzadka przypadłość u nas.. i nie chcielibyśmy w ten sposób przyciągać klientów ;)

 

3. Cel strony:

- strona ma przede wszystkim informować o wydarzeniach, czyli aktualnych koncertach... mniejszych i większych z wyróżnieniem tych drugich...

- ma również odzwierciedlać klimat miejsca... które mam nadzieję udało się odzwierciedlić w przytoczonych utworach.

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to piszcie w tym wątku... czas start...

bitwa kończy się standartowo za miesiąc... czyli dokładnie 19 września

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Edytowane przez torm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiem, ze nie było, szkoda ze nie ma oddzielnych wątków, ale w dizajnie wazniejsi są ludzie niż projekty. Jak jest pretekst by pogadac o rozwiązaniach, to czmu nie. Poniżej moja motywacja jakby ktoś chciał mnie zmieszać z błotem, to proponuje merytorycznie:

 

Wybrałem stylistykę mainstreamową - drogiego lokalu w drogiej dzielnicy. Coś co szybko moze trafić na inne media - płyty koncertowe sygnowane barem, gotowe rozwiązania dla menu, zajawek w sieci i ogólnie.

Logo długie, więc je wizualnie skróciłem do najbardziej treściwego elementu - to moze zawsze copywriter wykorzystać w budowaniu nazw drinków imprez i tym podobnych akcji. Jazz club dodałem z przymusu, ale z opcją, ze Under a bad sign obejdzie się bez tego dodatku.

 

Przyznaje sie, ze logo nie rozpisałem na siatce więc moze nieco kolidować z layoutem- filanie postaram się to zgrać w całość.

 

EDIT: Jak coś moge zalozyc WIPa i tu wkleić pozniej tylko finalny projekt.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie... na razie to rozkręcamy... jak będzie wystarczająca liczba chętnych to się wszystko podzieli i zrobi "po Bożemu" czyli tak jak być powinno... :) a co do projektu to ok, ale ciężko się trochę wypowiedzieć na temat nie skończonego projektu WEB'owego... bo tutaj raczej nie ma co się czepiać detali.... ważny jest całokształt projektu... (przynajmniej tak uważam) bo mógłbym się doczepić, że zostawiłeś miejsce czarne na dole... ale jak je dobrze zagospodarujesz... to będzie ok. mógłbym się doczepić co do kilku innych rzeczy, ale pewnie je jeszcze poprawisz i masz tego świadomość. Co innego jak ktoś oddaje skońcozny projekt i wówczas można coś na ten temat konstukrywnego powiedzieć.... chociaż ja to trochę laik jestem... więc nie wiem czy słusznie prawię, bardziej czuję niż wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja tam trzymam sie regulaminu

 

1. Projekt:

- logo - Under Bad Sign

- serwis www (szerokość 960px)

 

...a nie sonduje co kupią klienci i skręcam w stronę zapotrzebowania.... chytre ale mało eleganckie....:)))

 

mam nadzieję że prezes bitwy bedzie czuwał....!!!!...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku, jak na razie regulamin nie został złamany :) zagranie nietypowe - fakt, ale dopuszczalne :) Poza tym pierwsze bitwy zakładały WIP'a więc może to i lepiej... więcej będziemy w stanie wyciągnąć z tej ... bądź co bądź... zabawy :)

 

--edit--

poza tym jeszcze myślałem o sposobie wyboru zwycięzcy, czyli zwycięzca wybrany przez "klienta" i nagroda publiczności. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku dla mnie ID to cś jak one size fit all. Ma być tak zaprojektowane by sprawdziło się jako wszystko. Tak zawsze projektuje, ale to tylko moje skromne zdanie. Dosiedziałem nieco i mozna uznać, ze skonczylem, zeby nie robić zamieszania. ponizej opisy co na obrazku.

 

Logo (opis i motywacje kilka postów wyżej):

badSignLogo.jpg

 

Strona główna - przystosowana dla urządzeń mobilnych:

badSignMain.jpg

 

zakładka z koncertami:

badSign_concerts.jpg

 

prazentacja na urządzeniu mobilnym:

badSign_ipad.jpg

 

test kompozycji, jako ciekawostka. Zwykle na takich testach okreslam komplementarnosc rozwiązań.

badSign-paper.jpg

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem ostatnio prezentacje serwisów na urządzenia mobilne - jako strony i stand alone i taki projekt mnie podkręcił. Nie było nic o wielkości w pionie wiec chciałem siię pobawić, by nie tkwić w schematach. Oczywiscie moglbym zmienic kompozycje pod normalny ekran, ale kompromisy zostawie sobie na godziny pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis www to serwis www... przeciez wiadomo że tu nic dalej się nie rozwinie ....:))... tu nie robimy pieniążków.... tylko zabawę....:)))... może byc nawet mobilna...!!!

 

a nie mógłbyś zrobić jeszcze trailera i od razu makingoffa....:)))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zapraszamy do innych bitew.... ta widocznie jest mniej merytoryczna.... ale ma nadal regulamin....:)).

....sorry ale Ola-F to tak ładnie brzmi .... :))).

 

ps. doradzających jak wiesz mamy wbród... ja osobiście wolę jak wstawiają, niż jak doradzają....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tak samo jak mojego poprzednika jest to pierwszy post i można rzecz że pierwszy zrobiony layout, bo wcześniej nie miałem z tym styczności. Mam nadzieje na konstruktywną krytykę dzięki której wyniosę coś z tego i która pomoże mi w przyszłych pracach ;]

 

960grid16col.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik i zastanawiam się czy w to nie wejść, mam jednak pytanie związane z potencjalnym zwycięzcą... nagroda jest tylko satysfakcja, że potem ktoś zrobi sobie z "mojej" grafiki portal ? Bo jeżeli to ma być charytatywnie dla zabawy to wolę się chyba bawić w inne zlecenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..chciałem jeszcze zatańczyć w balecie moskiewskim w "Dziadku do orzechów", ale mi odmówili powiedzieli, że ze wzgledu na siwiznę mogę zatańczyć tylko w "Jezioże łabędzim"...............:)))...taki los.... artysty.... kajakiem pod prąd a prądu nie wyłączą...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku! Jakbym skierował to pytanie do Ciebie, to bym to zaznaczył w swoim poście, więc daruj sobie te swoje błazeńskie wywody. Po prostu chciałem konkretnie wiedzieć jak wygląda kwestia rozstrzygnięcia bitwy... od jej organizatora, a nie od osoby, która robi sobie tutaj kabaret i w dodatku nie potrafi przyjmować krytyki zasłaniając się tym, że osoby wdające się z nią w polemikę są idiotami i nie potrafią zrozumieć sztuki. Te ostatnie stwierdzenie to wniosek z obserwacji innych tematów, w których się udzielałeś.

 

Co do bitwy to mam pomysł, ale dopiero w następnym tygodniu, bo w sobotę ślub :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku! Jakbym skierował to pytanie do Ciebie, to bym to zaznaczył w swoim poście, więc daruj sobie te swoje błazeńskie wywody. Po prostu chciałem konkretnie wiedzieć jak wygląda kwestia rozstrzygnięcia bitwy... od jej organizatora, a nie od osoby, która robi sobie tutaj kabaret i w dodatku nie potrafi przyjmować krytyki zasłaniając się tym, że osoby wdające się z nią w polemikę są idiotami i nie potrafią zrozumieć sztuki. Te ostatnie stwierdzenie to wniosek z obserwacji innych tematów, w których się udzielałeś.

 

Co do bitwy to mam pomysł, ale dopiero w następnym tygodniu, bo w sobotę ślub :-)

 

 

UPS! O JEDEN RAZ ZA DUŻO, TO Z PEWNOŚCIĄ WINA TEGO MAZURSKIEGO INTERNETU... PROSZĘ O USUNIĘCIE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torm, zobaczyłem jakie wymiary ma "obrazek" dziadka w jego pierwszym poście i na tej podstawie zrobiłem swój :), tak że oryginalny layout ma te 960 px szerokości. do postu wstawiłem mniejszą wersję (600 px), bo przy 960px plik ważył ok. 750 kB. Żeby nie było niedomówień, wstawiłem tez link do większej rozdzielczości. Pozdrawiam.

 

Edit: Poprawione ;)

Edytowane przez lukanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności