Skocz do zawartości

Fotografia - ETA (update 25.06.2012)


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

No to może ja też pokażę jakieś fotki. Generalnie to dopiero zaczynam zabawę z fotografią, więc wszystkie rady mile widziane.To na początek próba makro na dwa obiektywy:trybys.th.jpgTrochę innych zabaw:drzu.th.jpgzabamf.th.jpgwierza.th.jpgI próba zdjęcia obiektywem własnej roboty który niestety bardzo szybko się rozpadł :Dkwiatekb.th.jpg

Edytowane przez ETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie przyjemne dla oka. Bardzo fajnie wygląda jak na początki z fotografią :) wrzuć więcej tych fotek o ile masz :D

Znów to napiszę. Nie zwracaj uwagi na Sadowskiego, ten typ tak ma, zawsze coś do powiedzenia :) Wiem, że 18-20 to ciężkie lata życia w życiu człowieka, ale nie spodziewałem się, że aż tak cieżkię patrząc na Sadowskiego :)

3. Rób zdjęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc " długa droga przed tobą" ma wiele znaczeń, ale przede wszystkim to że musisz, wiele się jeszcze nauczyć o Fotografii. Wykonuj fotografię, ale nie hurtowo.

Zastanów się przed naciśnięciem spustu migawki, czy aby na pewno chcesz dane ujecie przekazać innym, powiedzieć coś za jego pomocą?

 

Fotografia to nie takie hops i już. Dobrze jest wiele poczytać o kompozycji obrazu, roli barw, etc... ale najlepiej, to polecam ci oglądać albumy znanych fotografów.

Czy to spojrzeć na stronę agencji Magnum, drukowany album, lub na 1x.com .

 

 

Ps: Co jak co... ale jak widzę zwrot " Sweet focie" ta zaczynam wyjmować z szafy oporządzenie wojskowe i szykować się do desantu spadochronowego na Cel....

Ps2: javor_JR... myśl zanim coś napiszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadowski25 - do życia trzeba podchodzić z odpowiednim dystansem.... wszystko może być nazwane zabawą :]. Co do "sweet foci" to chyba nikt ich nie lubi ale fajnie się czasami z nich pośmiać.

 

Co do dłuuuugiej drogi to masz rację, jak mówiłem ja dopiero rozpoczynam zabawę :] od 18 września mam plan iść robić szkołę policealną z fotografii właśnie mam nadzieję, iż tam mnie nakierują i czegoś nauczą. \

Jeśli chodzi o hurtowe robienie zdjęć to nie, nie robię z automatu 10000 zdjęć wszystkiego. W sumie ciężko też tak robić gdy ulubiony obiektyw jest made in ZSRR :D

I korpus 95% czasu jest na manual ustawiony :) A przy zdjęciu zawsze się nad nim staram zastanowić aczkolwiek aktualnie chcę samą technikę dobrze opanować.

 

javor_JR - dzięki, jak będę miał coś nowego wartego uwagi ti wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3 dzięki za opinie :)

 

3 była na zajęcia z reportażu, facetowi się podobało, ale wiadomo są różne gusta :)

 

Co do portretów to wiem, że są nia za ciekawe na razie. Ale jeszcze muszę to wyczuć...

A więc wszelakie wskazówki mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETA, baaałdzooo FaJJnIUUSiee SŁIIT fotaaaaski, zapłaszaaaam do mOOOjeeegOOO wątuśkaaaaAAaa :*******

 

a tak poważnie... to 05, bardzo filmowe, choć fakt, że mógłbyś już wyciachać jej dolną rękę w całości...

 

street foto... jakieś takie bez historii... stoją i gadają ;) o co tam chodzi? :P

 

1,2 IMO ostrość dodała by im konkretnego wyrazu... i wyraźniej pokazała faktury...

 

06 spoko na reklamę jakiejś młodzieżowej firmy ubraniowej... np. "Mahaj banią, aż Ci spadnie stanik" i pod spodem dopisek "nasze nigdy nie spadają" i drugi dopisek, "chyba, że sama tego chcesz" ;)

 

04, jest ok, pod względem technicznym, ale temat mnie jakoś nie zainteresował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torm - dziękowąc, widze załapałeś klimat $łiTT :D:D

 

ze street foto to chodzi o to, że miałem na zajęcia z reportażu zrobić 5 zdjęć na mieście i na każdym równo 5 osób :p

 

Ogólnie to mam parę pomysłów które mam nadzieję będą ciekawsze aaale to zobaczymy w weekend czy znajdę ludzi itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "focie" ;P

Tym razem zdjęcia z zakopanego, cykane polską myślą techniczną średniego formatu

"Start B" film to Rollei Superpan 200 wołany hydrofenem.

 

08.

67278388.jpg

09.

67420371.jpg

 

10.

71482416.jpg

 

11.

69528547.jpg

Edytowane przez ETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, dobra seria!

 

16,17 sa swietne!! Gratulacje!

Plasytka obrazu jest klimatyczna ale paprochy przeszkadzaja!

 

na 15 troche mnie razi odwrocone godlo...

 

Kudos za to ze masz energie sie meczyc z wywolywaniem... nie dla mnie takie zabawy.

 

P.S. mam pytanie odnosnie innej techniki wywolywania - Cyjanotypii (Cyjanodruku, Cyanotype) czy masz jakies info o kims kto jeszcze sie tym zajmuje i wykonuje odbitki za pieniazki ? Format wiekszy niz A3 ?

 

Dzieki

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3- będę musiał pomyśleć o wykadrowaniu tak jak mówisz, będzie bardziej portretowe, na przyszłość zmuszę się też do czyszczenia zdjęć z kurzu choć na pełnej rozdzielczości jest to dość upierdliwe :)

 

MOTHMAN - dzięki :) tak jak wyżej paprochy będę starał się usuwać.

Co do wywoływania to strasznie to lubię a czasowo aż tak źle nie wychodzi, w sumie film wywołasz w ciągu bloku reklamowego na Polsacie. Skanowanie jest znacznie bardziej upierdliwe.

 

Co do cyjanotypii, niestety nie znam nikogo takiego, osobiście mam zamiar się tym kiedyś pobawić, ale to raczej jak uda się dorwać jakiś wielki format (stykówki wyglądają cudownie), bo z tego co się orientuję do wywołania musi być naświetlane uv na słońcu, chociaż na dobrą sprawę można by wkręcić jakąś żarówkę z uv do powiększalnika.

Kiedyś widziałem na allegro gotowe mieszanki chemii do cyjanotypii może warto by było się zainteresować? :)

 

A godło przeoczyłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te zdjęcia! :D 08, 10, 12, 13, 16, 19... szczególnie ostatnie... Portrety są fajne, czytelne i niewymuszone :D Aż chyba podzielę się moimi półrocznymi zabawami fotografią, tyle że ja po prostu pstrykam i bawię się w małego chemika nocami w łazience. Bardziej zabawa nowym, niż edukacja :)

 

Jaki masz powiększalnik? Bo mój Magnifax3 ledwo co format 13x16 łapie. Nie wiem co zrobić, żeby zwiększyć jego obszar naświetlania, a wiem że się da bo na uczelni mamy działający jak należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że się podoba :)

 

prrszalony - ja mam niestety krokus 44 co ucina mi dość mocno klatkę (w końcu całego 6x6 nie obejmie :( ). Próbowałeś przesunąć całą głowicę wyżej ?? Ewentualnie obróć powiększalnik o 90 stopni i naświetlaj na ścianę :D Wtedy to dopiero masz możliwości do powiększania :). Sprawdź też jaki masz obiektyw może on za to odpowiada. Ogólnie sam rzadko robię odbitki raczej skanuje klisze.

 

I następne trzy zdjęcia:

 

20.

Mały eksperyment

piramidak.jpg

 

21.

Osobiście mi się podoba, niestety ostrości nie udało się złapać

karate18.jpg

 

22.

lawka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrszalony - ja mam niestety krokus 44 co ucina mi dość mocno klatkę (w końcu całego 6x6 nie obejmie :( ). Próbowałeś przesunąć całą głowicę wyżej ?? Ewentualnie obróć powiększalnik o 90 stopni i naświetlaj na ścianę :D Wtedy to dopiero masz możliwości do powiększania :). Sprawdź też jaki masz obiektyw może on za to odpowiada. Ogólnie sam rzadko robię odbitki raczej skanuje klisze.

Jasne, głowicą machałem ile się da, ale nie próbowałem odwracać tego do góry nogami. Nie bardzo chcę to ruszać, bo sprzęt jest pożyczony (na nieograniczoną ilość czasu). Możliwe, że to obiektyw ;)

Skanowanie kliszy brzmi ciekawie. Skanujesz specjalnym skanerem czy masz wypróbowaną jakąś metodą z użyciem zwykłego skanera? Jakość Twoich fotografi, ich ostrość i bogastwo faktur jest porywające i nie obraziłbym się, gdyby i u mnie tak wychodziło (ale do tego długa droga i wiele kwestii do poćwiczenia :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - jak coś to z tyłu powiększalnika powinna być śrubka albo coś innego do poluzowania i obracania go :)

 

Skanuje skanerem do klisz, osobiście polecam taką inwestycję. Mój wybór padł na epsona v500 najtańszy jaki daje mi możliwość skanowania średniego formatu. Co do normalnego skanera to podobno są jakieś patenty ale nie próbowałem, głównymi problemami są niska rozdzielczość optyczna i podświetlanie z dołu zamiast od góry.

 

Tutaj masz wycinek jednego z zamieszczonych zdjęć przy 100% powiększeniu w PS jakbyś był zainteresowany:

startbmama.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr_krecha - dzięki :)

 

Jako, że dawno nic nie dodawałem to mały up na początku zdjęcia z Berlina:

 

24.

j0215x15.jpg

 

25.

019wx.jpg

 

26. (niestety troszku mi się rozmazało)

010se.jpg

 

27.

006aau.jpg

 

28.

imm03635.jpg

 

29.

imm03534.jpg

 

30.

imm02827.jpg

 

31.

imm02120.jpg

 

32.

imm02019.jpg

 

33.

imm01615.jpg

 

34.

imm0109.jpg

 

Trzy zdjęcia z opuszczonej fabryki, nie wiem czego ale śmierdziało tma niemiłosiernie, a urządzenia elektryczna cały czas buczały:

 

35.

wasteland21.jpg

 

36.

wasteland09.jpg

 

37.

wasteland06.jpg

 

I trzy próby zrobienia czegoś wielkim formatem:

 

38.

wiezay.jpg

 

39.

51005817.jpg

 

40.

olan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności