Skocz do zawartości

Eu-07


Logos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W ramach mobilizacji i podnoszenia skilla postanowiłem założyć wipa. Narazie tylko tyle udało mi się przez weekend zrobić (ahh ta szkoła, 2kl lo;) ale będę starał się systematycznie pokazywać postępy.

 

 

Liczę na waszą krytykę i porady.

Pozdrawiam!

 

render6a.jpg

Edytowane przez Logos
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eee taka ciufcia więcej niż 2 miliony nie będzie miała chyba, najwyżej dokupi albo pożyczy ram-u.

 

Edit// No chyba że będzie cały skład modelował, razem z tymi kamieniami co leżą na torach.

Edytowane przez stach13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednio ustawi system to te 2mln poly może uda mu się zmieścić na tym RAMie. Jednak ekstrapolując obecny detal na całość to bym myślał 3-4 miliony. Są różne metody modelowania ale jak chce się oszczędzać na geometrii to lepsza jest metoda od ogółu do szczegółu. Widzę tam trochę marnotrastwa na tych przewodach. Naprawdę nie byłoby za bardzo widać gdyby były zrobione na ośmiokącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok. Mając fajnie zrobiony efektowny model duzo chętniej ciagnie sie temat dalej. Nic odkrywczego nie powiem ale umiejętności podnosi sie własnie za kazdym razem popychając ich granice do przodu. Zrobisz model potem przecwiczysz na nim mapowanie, materiały itd. Nie zakładaj że zrobisz tylko model. Nawet jeśli tak by sie to miało sończyć to przyjamowanie takiego założenia na samym początku jest wg mnie bez sensu

 

I naprawde uważaj z ilścią poly. Nie wierze że to pisze ale tym razem całkowicie sie zgadzam z dacem. Zacząłeś tak ostro że może być potem sporo problemów. Może jeszcze czas uprościc pewne sprawy i zacząć sie pilnowac póki ma 100k a nie milion i 10 razy więcej do ewentualnego poprawiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update:

- ogólny zarys nadwozia bez "dachu"

- dodałem i poprawiłem kilka elementów podwozia głównie tych mniej widocznych ;)

 

hires:

http://img340.imageshack.us/img340/4962/render13.jpg

 

w tej chwili jest równo 503k poly

 

edit: czy można poprawić jakoś cienie na tych skrzynkach ? tam jest sporo małych śrubek i zawiasy których praktycznie nie widać

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wracam po dłuższej przerwie spowodowanej przesiadką na nowy komputer. Dużo się nie zmieniło od ostatniego update, wymodelowałem kilka elementów przodu. Teraz znacznie wygodniej mi się pracuje i będę częściej zamieszczał apdejty.

 

Pozdrawiam!

 

hires 3.8k na 2.1k

http://img208.imageshack.us/img208/3761/hiresrander15.jpg

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, model bardzo ladny nie da sie ukryc. Sporo sie napracowales i widac tego efekty. Ale sam momdel bedzie tylko malym smutnym modelem i nic tego nie zmieni jesli nie bedzie texow i sceny. Texy,,,, wedlug mnie to wlasnie one pozeraja najwiecej. Oczywiscie mozna zrobic sobie jakies fajne materialy proceduralne dzieki czemu zachowasz fure ramu. Lecz wedlug mni jest ciezko zrobic bardzo dobre proceduralki, malo w nich zycia. W konsekwencji model tez traci. Napewno musisz sie zastanowic co dalej.

 

Tak czy inaczej trzymam kciuki bo fajnie sie zapowiada

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności