Skocz do zawartości

Fiat 500 3ds max 2010 + mental ray


gaciu000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam tutaj render sceny jak w temacie.Proszę o podpowiedź co zrobić aby poprawić na ile się da jej wygląd szczególnie w kwestii materiałów i oświetlenia. Do oświetlenia użyłem mapy hdri w enviroment i skylight.Wszelkie komentarze mile widziane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm , nie wiem jak ci pomoc ale wydaje mi sie ze jak narazie to najslabszym punktem tej sceny jest model...:/ materialy i oswietlnie pewnie mozna na nim cwiczyc ale... nie jestem co do tego pewien. ja polecam sie wziac za nastepna prace a napewno bedzie duzo lepiej :) aaa,takie oble modele sa dosc trudne wiec radze wybrac na poczatek cos bardziej kanciastego.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze daj na tło pasujące zdjęcie z backplates, a nie mapkę, której użyłeś do oświetlenia, bo ostrość tła (mapki hdri) jest za niska w stosunku do ostrości auta. Co do modelu, trudno coś więcej powiedziec, bo za mało szczegółów widać, daj bliższe ujęcie, albo większą rozdzielczość. Najlepiej to i to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie. To render z lakierem wg tutoriala i backplatem w tle

( troche przy montażu z pospiechu kola przytarłem). Nie bardzo wiem co z chromem zrobic żeby lepiej wyglądal materiał który mam wygląda ok wydaje mi sie ze reszta to kwestia oswietlenia/ustawien renderowania.

A model jest wg tutorialu z 3dtotal :)

Dzieki za wszystkie dotychczasowe porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaciu000 a mozesz pokazac siateczke? tak mecze bo widzialem taki sam darmowy model do sciagniecia, a ze na max3d.pl nie raz trafiaja sie cwaniacy co umieszczaja cudze modele nie piszac o tym, to lepiej odrazu rozwiklac wszystkiego niejasnosci.

 

Przepraszam za off ale tak na marginesie, to mi by się nie chciało nawet wykonywać render'a żeby wrzócać nie swoje. No bo po cholerę?

 

//edit: Szczerze mówiąc wygląda gorzej. Coś jest z prawym kołem. Chyba całość ustawiłeś pod złym kontem i z przodu jakoś mało refleksji.

//edit2: Poza tym sama kompozycja się sypie. Masz dużo asfaltu, za dużo, on ściąga wzrok. Kamera powinna skupiać się na aucie.

//edit3: Co jest z tymi odbiciami szyb od środka, znaczy widokiem?

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaciu000: Ustaw tą kamerę zgodnie z backplatem, w necie jest gdzieś tut o renderowaniu modelu, tam akurat jest użyta ta sama mapa HDRI oraz opisane ustawianie kamery względem zdjęcia. To ujęcie które masz teraz strasznie pomniejsza wóz, który i tak jest dość mały, w ogóle na Twoim miejscu zmieniłbym backplate na jakiś inny, tam jest ich kilka, na tym trudno wóz upchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi po namyśle postanowiłem dać sobie spokój z Hdri i wcisnąć 500tkę do studia.Po przejżeniu kilku tutoriali powstalo coś takiego. Oceńcie i powiedzcie na co zwrócić uwagę następnym razem bo fiata mam juz lekko dosyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności