Skocz do zawartości

Recreation Room


palczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Jestem nowym użytkownikiem forum, od ponad pól roku obserwuje forum max3d.pl i postanowiłem przyłączyć sie do Waszej "wspólnoty".

Ponieważ używam programu 3ds max od 8 miesięcy zapewne będę miał wiele pytań..czasem być może banalnych....liczę jednak na wyrozumiałość.

 

Moim pierwszym projektem jest tzw. Recreation Room, czyli pomieszczenie w którym znajdować się będzie sauna, jacuzzi oraz mokra sauna. Przygotowałem model, który umieściłem w zaprojektowanym przez siebie "studio". Poradziłem sobie jakoś z modelowaniem, jednak gdy przyszedł czas na oświetlenie i materiały wpadłem w sidła swojej niewiedzy. W dziale "Teksturowanie" umieściłem watek odnoszący się do materiałów jakich zamierzam użyć w projekcie (link do watku). Jednak w trakcie dyskusji okazało sie ze podstawowe ustawienia renderingu i oświetlenia są skopane.

Postanowiłem wiec wstawić moj projekt do działu "work in progress" aby uzyskać opinie na temat światła, modelingu, ostawień renderu itp. Mam nadzieje ze wspólnie uda nam się stworzyć ładnie wyglądający rener.

 

Opis projektu:

Recreation Room wielkosc 5m x 5.8m

Wysokość 3.5m

 

roomm.png

 

oto kilka renderów:

view11.jpg

 

view1u.jpg

 

view2.jpg

 

view4.jpg

 

Wszystko wygląda mniej więcej ok, jednak gdy zacząłem wstawiać materiały...tragedia....Zwracam się wiec z prośbą o wsparcie ....

Jeszcze tylko screen mojego "studia" - proszę się nie śmiać...

studioom.jpg

 

z góry dziękuje za pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jedidan12...

No chyba sobie jaja robisz....:)

...właśnie kafle mi się nie podobają ....zlewają się w całość, ,mało detali ...cały czas kombinuje jak je polepszyć ...

Na razie okaflowałem tylko jedno pomieszczenie wiec nic więcej nie mam -ale bedzie update wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedidan12...

No chyba sobie jaja robisz....:)

Nie nie robię. Owszem zlewają się ale to chyba przez rozdziałkę zdjęcia i wielkość ich samych. Najbardziej razi to nierówne ułożenie na dole:

renderfriday.jpg

Chyba że zrobiłeś to specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ułożenie faktycznie skopane ale zostawiłem tak specjalnie, później sie tym zajmę. Na razie najważniejsze to materiał i swiatla.

Podkręciłem trochę ustawienia renderingu, wymieniłem bump map i displace. Pozostaje jeszcze domalować teksturę w PS bo widać powtarzające sie fragmenty na ścianie ...

 

render4.jpg

 

walczę dalej....

 

update:

materiał do testowania wstawiłem na RS

http://rapidshare.com/files/419646079/material.rar

Edytowane przez palczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalfe nie powinny intensywniej odbijać otoczenia?

 

To jest nieoszlifowany naturalny ...praktycznie zero polysku. Poniżej zdjecie ze strony prducenta.

DTN_T720_4x4_Tum.jpg

 

@Jedidan12:

Faktycznie lepiej wyglądają....trzeba wiec na koncu bedzie pobawic sie jeszcze w PS :)

No nic ..układam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam po długiej przerwie.

Jak widac sporo jeszcze do zrobienia. Dopiero jedno pomieszczenie skończone w 70%. Trzeba jeszcze poprawić światła, materiał płytek (widać ze się powtarza tekstura)

 

wszyelakie komentarze mile widziane...

room1hq.jpg

 

room1hqv2.jpg

 

i jeszcze zbliżenie na płytki:

tilesgrouttest.jpg

Edytowane przez palczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności