Skocz do zawartości

Temporal

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie pokazywalem, nie czulem potrzeby zasmiecania forum swoimi amatorskimi wypocinami ale tym razem zakladam swoj watek. Zakladam go z 3 powodow:

 

- moblizacji

- chce otrzymac troszke krytyki i cennych rad

- uszczesliwic pewna osoba z tego forum xD (ten punkt wsumie najmniej wazny :P)

 

Za cel stawilem sobie wymodelowanie cartoonowej postaci. Konkretnie rozchodzi sie Natashe Ramirez, bohaterke webcomicsu o wdziecznym tytule "Lowroad75". Jak ktos nie wie o co chodzi to pare przykladow:

1

2

3

 

Z tej racji ze sama postac z biegiem czasow ewulowala i przechodzila rozne metamorfozy, postanowilem ze nie bede sie trzymal kruczowo jednej wersji (jest ich tak sporo ze mozna rzecz, ze sam autor nie potrafi narysowac wlasnej postaci xD) i sproboje zrobic cos wlasnego zachowujac pewne charakterystyczne cechy tej postaci.

 

A o to cos co udalo mi sie do tej pory splodzic:

 

colorback.png

colorf.png

colorl.png

persp.png

persp2.png

 

Tutaj taki stary test jakby to wygladalo z shaderami i GI. Takie wstepne by zobaczyc jak to wyglada.

vray.png

 

Jak widac jade od gory w dol i jeszcze jest wiele do zrobienia.

Bede wdzieczny za kazdy koment nawet ten najgorszy.

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siatki jak cos to jutro wstawie.

 

Faktycznie z cycami cos nie tak :P Jeszcze z tylkiem bede musial walczyc bo tez okropnie wyglada :/

 

Edit: Odnosnie animki to raczej nie. Za slaby jestem w te klocki a i tak mam malo czasu by wogole skonczyc to jako still. Napewno bedzie jakis prosty rigg do spozowania ale na wiecej nie ma co liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to siatki:

 

wire.jpg

wire2.jpg

wire3.jpg

wire4.jpg

wire5.jpg

 

Nic specjalnego ale ja jestem zwolenikiem robienia czegos pod konkretna sytuacje. Robie tak by bylo dobrze a na finalnym renderze nikt siaty i tak nie widzi. Gdy dany ngeon, czy triangle robi blad w siatce to proboje przerobic tak by w tym miejscu stal quad. Jesli w danym miejscu brak quada nie powoduje dziwnych baboli to nie ciagnie specjalnie dodatkowego loopa przez pol siaty by miec tylko same quady i gesta siatke ktore utrudnia utrzymanie formy i ewentulany tweaking. Okolica nog sie calkiem zmieni wiec nie ma co zwracac na nia uwagi.

 

Oczywiscie jak ktos ma jakies dobre rady jak latwo w danym miejscu przerobic tri/ngeon na quada bez specjalnego zageszczania siaty to niech pisze. Kazda pomoc sie przyda.

 

 

ja bym dał chudsze ręce i nogi

 

Coz zalezy na jaka wersje Natashy sie zdecydowac. Jak widac na przykladowych obrazkach, niektore wersje maja cienkie raczki, nozki i mala glowke a znow na innych jest wielka bania grube walcowate rece i gigantyczne dlonie. Ja sklaniam sie bardziej na "pucowata" wersje. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabardzo nie mialem czasu, a nawet jak mialem to wolalem sobie browarka strzelic :P Wrocilem na chwilke do tego projektu i daje tak mini update.

 

 

natac.png

Kolorki losowe tak by tylko pokazac czytelniej poszczegolne elementy.

natac2.png

natac3.png

 

 

I taki prosty render z swiatlami i GI.

natavray.png

 

 

Wszystkim jestem wdzieczny za poprzednie komentarze. Nogi troche odchudzilem, a o cyckach bede jeszcze myslal ( fajnie brzmi :)). Samemu trudno zachowac obiektywizm a tak to z pomoca forum czlowiek dostrzega to czego normalnie by nie widzial. Te cyce bede troche splaszczal i modyfikowal ksztalt bo pomimo ze to cartoon character to jednak widze ze w orginalne nie ma az takich silikonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "latach" znalazlem chwilke i troszke podlubalem. Wsumie i tak nikt nie przeglada moich watkow ale nie mam nic do stracenia. Jak wypozuje i poprawie jeszcze pare szczegolow to moze niedlugo (daleka przyszlosc) zasmiece Finished swoimi wypocinami :P)

 

post2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temporal... zajebisty charakterek, nie da sie od ogladania powstrzymać, nawet bym chcial wydusic od ciebie model z mozliwoscia wylaczenia ms/ts i bym troche pokombinowal wedlug wlasnych upodoban, domodelował cos, moze environment, zrigowal, oteksturowal i wszystko, to jest prze za rąbiste! :] użyczyłbyś mi jeszcze w fazie WIP? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komenty.

 

Minaturka to poprostu wykorzystanie starego forumowego tricku. Sa cycki, jest wieksza ogladalnosc :P

 

Jest ładnie. Tylko dziwnie zbiega się tak siatka koło nadgarstka.

 

Masz racje, musze to poprawic.

 

Dunuś troche przesadzasz. Ta praca to nic specjalnego. Co do podarowania gotowego pliku to gdbym cos zaczal i nie mial zamiaru skonczyc, to chetnie bym sie podzielil. W tym wypadku mam zamiar doprowadzic ta prace do konca i troche bezsensu bym dawal plik zrodlowy by na bazie tego powstala druga praca w galeri :P Z tego co pamietam to masz sam sporo skilla by od podstaw zrobic wlasna wersja Natash'y. Referek w sieci pelno a tworzenie czegosc od podstaw da ci wiecej zabawy.

 

Jesli znajde czas (pewnie w weekend) to wezme sie za skinowanie i pozowanie. Mam zamiar tez zrobic takiego milego prosiaczka

pigy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności