Skocz do zawartości

[Aplikacja] Free Image Sequence Player


mateusz_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozwijam własną aplikację do przeglądania sekwencji obrazów w zadanym FPS. Z racji, tego ze nie mogłem znaleźć takiego programu, postanowiłem napisać go samodzielnie. Zapraszam do testowania i korzystania. Sugestie mile widziane.

 

Mogę się pochwalić, że działa szybiej niż RAM Player z 3ds maxa. Program jest mały, nie wymaga instalacji, zagościł on na stałe na moim pulpicie, używam go z powodzeniem.

 

PROGRAM JEST ABSOLUTNIE DARMOWY DO ZASTOSOWAŃ ZARÓWNO NIEKOMERCYJNYCH JAK I KOMERCYJNYCH.

 

 

zobacz szczegóły i

POBIERZ AKTUALNĄ WERSJĘ (v3.0 z lipca 2012):

http://www.fisp.mateuszstaniszew.pl

 

 

zmiany w wersji 3.0

 

FISP v3.0 (July 2012)

  • the code has been rewritten under QT C++ (4.8.2) and optimized, http://qt.nokia.com/
  • uses Free Image Library (3.15.3)
  • RLA / RPF format added (basic RGBA 8,16 bit)
  • sound playback added
  • new interface
  • time slider added
  • settings added

 

fisp_screen.jpg

 

 

pozdrawiam

ms

Edytowane przez mateusz_s
update
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny programik i smiga swietnie, ale brakuje fullscreena :( Czy da sie jakos (nie jestem programista) czyscic ram z klatek, ktore zostaly juz wyswietlone i tym samym ladowac kolejne z dysku - wieksza sekwencja zabija ram a bylby to swietny player do puszczania np anaglifow w png czy jpg. Kodeki video tworza w anaglifach dziwna poswiate i do dzis nie odkrylem jak je dobrze skompresowac - jedynie player stereoskopowy skladajacy obraz z dwoch zrodel nie robi "ghost'a". Reasumujac, sekwencja jpg sprawdza sie swietnie w porownaniu do np quicktime photojpg czy morgan jpg. Jest szansa na fullscreen ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście fullscreen jak najbardziej, dodam go do kolejnej wersji...

co do ciągłego odtwarzania bardzo długich sekwencji to prawde mówiąc chciałem to zrobić na samym początku, takaby można było odtwarzać bez czekania nawet kilkuminutowe sekwencje, jednak tu pojawia sie pewien problem - czas ładowania się jednej klatki z dysku - mimo ze liczony w milisekundach może powodowac "szarpnięcia" podczas oglądania, jednak jest to kwestia którą nadal rozpatruje aby pojawiła się w kolejnych wersjach - prawdopodobnie rozbicie algorytmu na osobne rdzenie mogło by pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrałem, odpaliłem, ładuję pliki (około 1000 plików) i pojawia się błąd...pokombinowałem dalej i okazuje się, że aplikacja może wczytać max 656 plików sekwencji...wystarczy dodać jeden plik więcej i wyskakuje błąd "Microsoft Visual C++ Runtime Library"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dłuższej przerwie, wielkimi krokami zbliża się nowa wersja FISP-a o numerze 2.0, obecnie znajduje sie w fazie testów, kod programu został ponownie przepisany tym razem pod kompilatorem MS Visual C++, działa jeszce szybciej niz poprzednik, zwłaszcza jeśli chodzi o dłuższe sekwencje, tym samym będzie to etap wyjściowy to kolejnej wersji w której planuje wprowadzić dodatkowy sposób wczytywania sekwencji tak aby mozna było przeglądać 'nieskończenie' długie sekwencje bez zawalania ramu, planuje też zaimplementować format rpf...

 

@asblaze: na Linucha ani Maca nie przewiduje przynajmniej na razie, problem tkwi w tym że program pisze stricto pod windowsem z wykorzystaniem winapi, chyba ze ktos podsunie jakis pomysł...

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie,

zorientowałem się nieco w kwestii portacji na inne systemy, byc może w niedługim czasie postaram pójsc w tym kierunku i od razu uderzyć na wszystkie platformy th. win mac i linux za posrednictwem Qt, wxWidgest lub podobnych... pozdrawiam m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak pisałem pojawił się UPDATE do wersji (v2.1) zawierający kilka krytycznych poprawek:

- fullscreen działa jak powinien

- jest 8% limit pamieci, zeby uniknac bledow systemu

- niektore orbazki nie wczytywaly sie jak nalezy, teraz jest ok.

 

www.fisp.mateuszstaniszew.pl

 

pozdr

ms

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

program naprawdę fajny, szybki, idealnie spełnia wymóg szybkiego podglądu i w dodatku freeware. Świetnie.

Jest jednak problem, nie wiem czy tylko u mnie ale podczas ładowania plików program zawiesza się i wyłącza podczas ładowania pliku NR. 9.

Tak jest zawsze... w przypadku plików .PNG i .JPG innych nie testowałem bo to najpopularniejsze formaty.

 

Konfiguracja PC:

 

FISP - 2.1 64bit

Win7 64bit

 

Pozdrawiam, i życzę rozwiązania problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

program naprawdę fajny, szybki, idealnie spełnia wymóg szybkiego podglądu i w dodatku freeware. Świetnie.

Jest jednak problem, nie wiem czy tylko u mnie ale podczas ładowania plików program zawiesza się i wyłącza podczas ładowania pliku NR. 9.

Tak jest zawsze... w przypadku plików .PNG i .JPG innych nie testowałem bo to najpopularniejsze formaty.

 

Konfiguracja PC:

 

FISP - 2.1 64bit

Win7 64bit

 

Pozdrawiam, i życzę rozwiązania problemu

 

Witaj,

czy możesz napisać coś więcej o problemie? co to znaczy plik NR.9 ? (taką ma nazwę?)

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Świetna opcja, u mnie zagościł nie tylko na pulpicie, ale i na pendrive :)

 

Ściągnąłem wersję 3.0, ale niestety nie odczytuje mi ani sekwencji ani pojedynczego .png niezależnie od rozdzielczości. Używam wersji 64bit, którą ściągnąłem przed chwilą.

 

Edit:

 

Z tego co widzę, problemem są polskie znaki. Jak zrzucę coś do folderu bez polskich znaków wszystko działa. Jest to jakoś do ominięcia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz3ds: masz rację, sprawdziłem właśnie i faktycznie nie wczytuje plików z polskimi znakami, nie testowałem pod tym względem, gdyż nigdy nie używam polskich znaków przy projektach, i nikomu nie zalecam ich używanie :)

w kazdym razie przyjrze się temu w kolejnej odsłonie, dzięki, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napiszę, że ostatnio pracowaliśmy w studio nad większą rzeczą i miałem obok podstawowego monitora, podłaczony jako drugi monitor/ekran referencyjny, miałem okazję przetestować swój player 'w boju' i byłem pod wrażeniem, bo świetnie sobie poradził, wczytywał szybko każde wyrendererowane ujęcie i dzięki opcji fullscreen moglismy oglądać nieskompresowane klatki w HD 1080 na całym monitorze :) .... pękałem z dumy :)

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się głupio czuję - taką kupę roboty w to pakujesz a ja tutaj przychodzę i mówię co mógłbyś zmienić. Żałosne! Ale skoro prosiłeś gdzieś tam wcześniej o sugestie co zmienić/dodać - to napiszę. :)

 

Właśnie co do full screena - przydały by się dwie rzeczy według mnie. Mianowicie - auto ukrywanie kursora. I druga rzecz - pasek z tymi wszystkimi guziczkami, żeby też był dostępny przy trybie fullscreen, ale żeby się chował po chwili i pojawiał znów po ruszeniu myszą. Dla mnie będzie ideał.

 

Jeszcze raz napiszę - program świetny :) dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój program jest świetny, używam często, ale ma jedną irytującą rzecz, mianowicie żeby wczytac całą sekwencję trzeba znaleźc jej pierwszą klatkę w opendialogu, fajnie gdyby była opcja że nawet jak kliknę w ostatnią klatkę to wczyta całą sekwencję od początku, tak jak jest przy imporcie w AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie by mi się takie coś przydało ale nie startuje (Win 7 64 bit), wyświetla błąd (0xc0150002), jest na to jakaś rada?

 

Edit: wersja 32bit działa, bardzo fajny programik.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności