Skocz do zawartości

Postać 3d: Pre DWV - Billy The Gloomer


Levus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

jak ciapiesz Low Poly... calosc (High) do maxa, czy decimation i do maxa? A moze topogun lub 3dCoat... bardziej ciekawi mnie, czy robisz decimation - i jak duzy - czy dzialasz na pelnym High.

Mozna tez zrobic tak duzy decimation, zeby tylko poprawic troszke topologie, ale tak sie chyba nie robi... lepiej miec kontrole od poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decimation najpierw, pozniej do coata, pozniej do maxa.

 

Wielkosc decimation na oko dla poszczegolnych subtooli, ale zazwyczaj wacha sie od 2-8 procent. Wiesz, jak obiekt ma duze plaszczyzny to starcza mniej, jak jest bardziej rzezbiony to trzeba dac wiecej, no po prostu musi wygladac normalnie z pewnej odleglosci.

Ten modelik w maxie to ~3,5mln trisów, ale cieżko jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór:)

 

lucek - jak znajde czasu trochę to opiszę, ale nie mogę obiecać bo i tak siedzę po nocach. Ogólnie rzecz biorąc przepalam ao, światło z góry z 4-ech lamp dookoła w dwóch wersjach, i czwarta taka rozjaśniająca, coś a'la specular, ale jest prawie niewidoczna.

 

Coś tam podciągnąłem z tymi kolorkami, dzięki za podpowiedzi Kirian, F/X i PIraT, przydały się:)

billyrender18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział ten fiolet raczej w stronę ultramaryny a czerwień raczej burgundowa. Takie kolory fajnie wyglądają w połączeniu z fałdkami i marszczeniami. Zieleń głęboka intensywna - fajnie to zagra z tym zielonym światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem się ludziom wtrącać do roboty xD ale tu moja mała propozycja

 

http://img208.imageshack.us/img208/8720/57665193.png

 

zdesaturowałem portki i niektóre fioletowe elementy, ciepłą czerwień zastąpiłem karminem i trochę przyciemniłem, ogólnie kolorystyka mi się podoba, tylko trzeba było to trochę uspokoić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z 1go postu bardziej mi sie poodbal! ;)

 

troche mu usteczka podkoloruj:) widze ze lubisz bardzo postacie "tego" typu. Jak widzialem sculpt to wyobrazalem sobie ze to bedize jakis takis wiesniak, a wyszlo zupelnie inaczej, super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzięki wielkie za wypowiedzi na temat kolorów, dały trochę do myślenia i ogólnie za komenty.

Z kolorami jeszcze powalczę, bo mało na razie od ostatniego razu ruszyłem, ale na razie maluję, może uda się jutro skończyć, jak nie to klops.

 

Matys, no texturki robię jakieś oczywiście:)

Bruneq, nie od Ciebie pierwszego o tym wieśniaku słysze:p

 

Updejt, viewport maxowy:

billyrender20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze ja wrzucę swoje 3grosze. Postać bardzo mi się podoba - taką stylizację uwielbiam i chętnie zagrałbym w grę z tego typu grafiką.

 

Co do kolorów zmieniłbym przede wszystkim podbicie płaszcza. Pozwoliłem sobie zrobić małą podmalówkę - mam nadzieję, że się nie gniewasz :) Moim zdaniem jeśli podbicie zrobisz w ciemniejszym i jednolitym kolorze (ja wziąłem mniej więcej kolor z kołnierza) bardziej wyraźna staje się cała postać. Spodnie lepiej odstają od całości i lepiej widać pozę.

 

Drugą uwagę mam odnośnie podczepienia buteleczek - brakuje mi jakichś pasków podtrzymujących je. Nie wiem czy tego typu modyfikacja w geometrii jest możliwa na tym etapie (w 3d nie siedzę wcale :) ), ale myślę że takie rozwiązanie sprawdziło by się tutaj doskonale. No i raczej odradzał bym je robić w tym żółtym/złotym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja bym juz niczego nie ruszal... jest git... Pixar przed Tobą :-)

 

ps. dzięki za odp. powyżej.

 

ed. no może buty dałbym ciut ciemniejsze... jak w życiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko na 100% dopakowałeś go jak trzeba mistrzu :D:D

Twarz wyszła bardzo zacnie, ja nie mam się do czego doczepić... no może ten kalnister przy prawej nodze wygląda jakbyś wogóle tekstur mu nie chciał robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spox wszytko - kolory pewno takie mialy byc ale dla mnie za bardzo sa nachalne, choc tak jak mowie to pewno czesc art direction:) bardzo fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności