Skocz do zawartości

Teczka 2D: Norden, Environment, matte sketches


norden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

emmilius>// Niektóre prace widzę natychmiast w głowie inne nie przychodzą tak łatwo i wtedy mocno zmieniam/kombinuje... czego nie lubie. Odrazu kolorem jade... W zwyczaju mam podkładać z fotek niebo...ale to jest taka frajda do malowania że tego nie robie za czesto... Jade zazwyczaj bez refek... ale nie radze sobie dobrze z ludźmi... dlatego ich zazwyczaj wklejam z fotek... w ostatecznosci organizuje znajomych których przebieram i robie im zdjecia ; )

 

dekiel>// Trzy ostatnie najlepsze bo z ostatniego tygodnia ; ) Wcześniej pogrążyłem się w jakiejś ciemności przez ponad rok i mniej myslałem w czasie rysowania...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla SBT77 na próśbę (część z tego mogliście widzieć wcześniej nie pamietam co wrzucałem na maxa). Te pracki były we własnym domowym zakresie... Tylko tą pierwszą panoramkę robiłem dla pewnego studia... ok 3 lat temu... gdy zaczynałem przygode w zabawe z matte

 

 

panduq.jpg

bridgebig.jpg

mattesa.jpg

jungleinsectsmatteamoza.jpg

poba.jpg

overview052bfinaltc5.jpg

010seaplanefr0.jpgmatte003zg9.jpg

miałem również wkład przy tworzeniu tych obrazków...

jednak nie wrzucam ich ze źródeł tylko z sieci... bo nei wiem czy moge

 

antichrist2.jpg

31534_6.jpgantichrist-eden1.jpg5435435.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tą pierwszą panoramkę robiłem dla pewnego studia... ok 3 lat temu
muszę spytać Grześka i Tomka jak się z Tobą pracuje ;)

 

spoko prace, bez zachwytu ale jak na początek drogi jest dobrze, widać że sie nie rozdrabniasz i idziesz w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że sie nie rozdrabniasz i idziesz w jedną stronę.

 

Myślicie że to jest właściwa droga ? Ja ostatnio się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że chyba tak jeśli chce się coś robić komercyjnie. Żeby obecnie konkurować na rynku trzeba być w elitarnej czołówce, a to jest niemożliwe na wszystkich polach. W zasadzie nawet żeby być najlepszym, albo jednym z najlepszych w jednej konkretnej dziedzinie też nie jest łatwo, stąd ktoś kto się nie specjalizuje ma raczej ciężko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki... Kiedyś mię w szkole (liceum) pozowlili i dali pieniądz na farby żebym sobie pomalował po ścianach ;) To se pomalowałem... we wakacje. Zamalowałem 45m kwadratowych i schudłem 16 kg ;D od chodzenia po drabinie i biegania po schodach by czyścić pędzle po 40-50 razy dziennie ... wyglądałem wtedy okropnie

 

spacea0.jpg

schoolav.jpg

evab.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f mam na myśli tych CA/Ilustrator wannabies, którzy na razie o żadnej karierze nie mogą mówić ;)
kariere determinuje to co wrzucasz do folio. jak masz czas to wrzucasz to co chcesz jak nie masz czas, wrzucasz to na czym zarabiasz i tak zaczyna się kierunkowanie z ktorego ciezko sie wyrwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ>//no ze 150 nowych odwiedzin w tamtym wątku "korytarzowym" rocznie to może mam ; )

 

Co mnei zdziwiło... to że w sumie nikogo tak naprawdę nie interesowało co ja chce tam dokładnie namaziać... w sensie jakiś mglisty projekt był... ale nikt jakoś specjalnie z "szefostwa" sie tym nie interesował...

 

Szkoda że dzisiaj nie mogę zrobić tego jeszcze raz... cofnąć sie z dzisiejszą wiedzą itd... i cyknąć to w nieco inny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tzw. wolnym czasie od walki o przeżycie myslę dalej nad swoją ucieczką z tej nędznej krainy nad Wisłą i pracuje nad portfolio. Ponizej taki WIPek do ujęcia widoku z okna jadącego pociągu. W tej chwili pracuję nad światłami miasta... jak skoncze za kilka dni to zrobi się z tego ładną animację...6-7sekund razem z krótkim making offem. Na pierwszym planie będą w rozmazie (motion blur) drzewka/słupki/barierki.

cmpprevb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mieli zajawkę, ale budynki to jeszcze nie miasta. Pytam ilekroć widzę monotonię, bo mnie zastanawia czy w takiej twórczości jest miejsce na radość tworzenia. Wygląda bardziej na twórczy żywot glonojada czy twory rodem z głowy Romana Giertycha (ale tu sugeruje sie jego wyrazem twarzy). Ale to mój punkt widzenia i nie pisze tego by Cie obrazić, jestem zwyczajnie ciekaw.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf, ale każdy grafik ma temat czy elementy obrazka, do których uwielbia wracać. KAŻDY

ja uwielbiam zimowe góry i ciemne nieba, Omen lubi wybuchy i latające odłamki, leszek lenia lubi portrety w stylu malarskim, Telthona lubi rysować gołe baby, Regnar jest super w robieniu enviro, Commander Bartnik świetnie rysuje miasta i maszyny, ty lubisz pokolorowane kreski a Norden miast albo jak bardziej wolisz - budynki

OCZYWIŚCIE ZE W TAKIEJ TWÓRCZOŚCI JEST MIEJSCE NA RADOŚĆ TWORZENIA, bo gdyby jej nie było nikt nie miałby siły żeby się uczepić jednej rzeczy. Największą frajdę przecież daje rysowanie tego, co się lubi.

Jesli ktoś powraca ciagle do jednego tematu, to chyba coś znaczy? Że jednak ta radość jest?

 

@tr3buh - jakie wam, jak na razie tylko Leszek marudzi ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta chmurka na pierwszym planie po prawej nie powinna byc pod ukosem bo obrazek ma same piony i poziomy. no i te dwa sterczace kolki przypominajace flagi na pierwszym planie na tej konstrukcji po lewej tez nie bardzo daja rade

reszta masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbid Karbid>// Masz rację... tak jest że gdy dostajesz materiał, matte painterzy dopasowywują się kolorystyką do źródła żeby composer cię nie kopnął w zad.

 

Co innego jest ze scenami które są tworzone prawie w całości w komputerze. W tym przypadku wzorcową kolorystykę tworzy się jeszcze na etapie preprodukcji (oczywiście to tylko teoria w przypadku niskobudżetowych filmów) I na podstawie tego wzorca i konceptów otoczenia ustawiasz światła na planie itd... Mejty tworzysz również do tego wzorca...

 

Oczywiscie czeka cię mnóstwo poprawek przy wysoko budżetowych filmach i czasem robi się zupełnie od zera lub prawie od zera wiele wersji podmalówki która będzie pasować do wciaż zmieniającego się montażu lub wizji pana reżysera na spółkę z producentem ; )

 

W przypadku powyzszej pracy mojej... ja tutaj jestem panem bogiem ;D bo to do mojego folio... I mogę sobie ustawiać layery kolor korekcji jakie mi sie podoba ;) jeszcze w czasie tworzenia... mając pod spodem surową wersję bez kolor korekcji... tak więc mogę się zawsze cofnąc i jeszcze coś zmienić

 

upek:

cmpprevd.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo fajnych matte. Widać w nich uchwycony klimat. Podobają mi się zwłaszcza te mroczniejsze kawałki. Szot pomysłowo zrobiony. Przypomina mi scenę z pociągiem w Batman Begins z małym Brucem Waynem gdy przejeźdzał przez Gotham City z rodzicami. A jak matte do Hardkoru? Już upichcone czy dopiero ruszasz? ;> Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności