Skocz do zawartości

Maserati GranTurismo


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na ostatnim modelu duzo sie nauczylem, aby tego nie zapomniec zabieram sie za nastepny :) Autko jak w temacie maserati, dzis zaczalem je dlubac, ponizej rezultat wypocin.

 

I mam odrazu pytanko na 3 zdjeciu zaznaczylem niebieskim okregiem... nie mam pojecia jak wyostrzyc tylni zderzak zeby nie gniotla mi sie dalsza czesc bez tego wystepku.... ma ktos moze jakis pomysl ?:)

 

59652245.jpg

 

89588601.jpg

 

10933910.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym spróbował dać chamfer na dwie krawędzie tworzące ten zderzak, te które zbiegają się w trójkąt i na samym styku pokombinowałbym, by był kwadrat, ale takie rzeczy ciężko powiedzieć zazwyczaj najłatwiej jest pokombinować z różnymi opcjami i wybrać ta która daje najlepszy rezultat.Ale pewnie zjawi się ktoś kto da lepszą radę :) Czyżby auto zainspirowane nowym NFSem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie render byl strasznie szary i niedokontrastowany to ja go przepalilem troszke :)

@pecet wiem w tym miejscu :swiatlo pod swiatlem i rog grila jest niezgodnie z oryginalem.. niestety spostrzeglem sie dopiero jak wycinalem dziury na lampy po zageszceniu siatki... to sie przyznaje, z tym rantem grila sprobuje cos wywalczyc :)

 

Edit: Jeszcze rendr przodu i do studia dodalem 2 swiatla ktore daja ostrzejsze odbicia, robi sie jeszcze od boku renderek :]

 

87295094.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Berger o masce zapomnialem :) ale jak juz pisalem ze swiatlami i pod nimi bedzie maly klopot, narazie psychicznie nastawiam sie na poprawianie tej gestej siatki, a w tym czasie dorobilem wloty na bokach, jesli zrobilem blad w napisie pod nimi to przepraszam ale nie moglem dojsc co to moze byc.

 

kjkjc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropki usunalem bo byly za duze w tej czcionce i zapomnialem dodac, dorobie :) ale niestety nie mam takiej czcionki dokladnie jak w rzeczywistosci, a napisu nie chce mi sie modelowac :P ..hmm chociaz moze, zobacze :)

 

Edit: Zabralem sie za felge, bo pracuje na laptopie, ktory raczej nie pociagnal by calego autka :)

 

fefd.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna fela, nad materiałem opony możnaby jeszcze popracować choć szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć co konkretnie jest nie tak. Co do napisu - przecież nie musisz ręcznie modelować:) - weź plik wektorowy, wyciągnij i sprawa załatwiona http://www.seeklogo.com/pininfarina-logo-109001.html , nie pamiętam czy 3dsmax łyka .eps'y ale zawsze możesz otworzyć w czymś do grafiki wektorowej i zapisać inaczej. Albo poszukać obrazka rastrowego w możliwie wysokiej jakości i ztrace'ować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas Dzieki wielkie za ta stronke z napisem, przyda sie teraz i do nastepnych modeli :)

Co do bumpa na oponie zmniejsze i zobacze jak bedzie wygladac, moze jeszcze cos pokombinuje z tym materialem. Siateczki nie sa za piekne no ale prosze bardzo :)

 

felasiatka.jpg

 

dddcopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz robilem wedlog blueprintow i zdjec, ale moglo cos umknac :P

Dodaje maly up, niektore rzeczy zrobilem troszke inaczej niz w orginale jak rury wydechowe czy luserko, no i nie ma dziurki na klucz, ktora uwazam za szpecaca w tym samochodzie, powiedzmy ze moj jest po tuningu i jest na karte :) no i tylnie swiatelka jeszcze nie dokonczone. Wkoncu przednie swiatla sie pojawily, walczylem nad nimi ladnych pare godzin :) Aha srodek tez juz jest ale nie pokazuje bo to tylko prowizorka zeby cos bylo..

 

90339103.jpg

86585937.jpg

16281762.jpg

44695279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty, podziwiam kunszt i precyzję.

 

Możesz napisać coś więcej o modelowaniu dajmy na to lamp tylnych, jak poradziłeś sobie z trójkątami i czy w ogóle warto zwracać na nie uwagę również w kwestii zagęszczenia siatki w miejscach wycinania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Godzil,Lukasz_D Dzieki za mile slowa, ale zeby model byl prosty i zgodny z oryginalem jeszcze duuuzo brakuje :)

 

@illusion nie przesadzaj do precyzji jeszcze daleko jak wymienil pecet przednie lampy sa podobne ale mam ich serdecznie dosc juz bylem bliski olania ich:P Przednie lampy co do siatki to sajgon tam jest wszystko i az dziwie sie ze to w miare wyglada :) Co do tylnich nie ma tam trojkatow, po wycieciu kloszy poprzesuwalem troche linie cutem i pousuwalem niepotrzrebne tak aby zniwelowac trojkaty. Co do zageszczania, jesli po zageszczeniu siatki wyjda jakies trojkaty jak np na tylnim zderzaku i wyglada to dobrze to nie ruszam juz tego, albo jak po zageszczeniu siatki wycinam jakis maly otwor to dodanie trojkata gdzies w rogu nie znieksztalci siatki po ponownym wygladzeniu bo jest tak gesta z nie ma tam co sie juz wyginac. Zaznaczam ze to sa tylko moje przemyslenia :)

 

Edit: Proba renderku, ale jeszcze duzo do poprawy w sesie materialow niektorych, lekko studio, i kadr... jakos nie moge bydlaka fajnie ustawic przed kamera :)

 

hhnncopy.jpg

 

@pecet co do przodu wiem.... zobilem wedlog blueprintuow, zagescilem i zrobilem duzo elementow tam a potem zerknalem na zdjecia no i lipa :P(nie mam sily juz tego poprawiac) co do tylu poprawie :)

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła wyszły bardzo fajnie, model generalnie super. Zmieniłbym lakier, bo biały wychodzi mega nieciekawie w studio (które z resztą u Ciebie jest bardzo słabe). Dodatkowo materiał felgi jest kiepski, w ogóle nie przypomina czegoś metalowego, wzmocnij reflection. Opony ciut za jasne moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podchodzi taki jasny metalic jak tu http://www.dpccars.com/photos/02-21-07-01-2008-Maserati-Gran-Turismo.jpg Ale już jest lepiej niż w tym fiolecie :) Kolor studia tylko teraz gryzie się z lakierem, wyznaję zasadę że kolor studia powinien mieć podobny odcień co lakier, ale nie taki sam. No chyba że ma się wyższe poczucie estetyki (czyli nie ja) można podkreślić lakier jakimś innym kolorem studia. A sam model wykonałeś bardzo szybko :) Podziwiam tempo, ja wszystko zawsze robię po woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra co nie co pozmienialem. Ale niestety jak widac na zalaczonym obrazku wyskakuja mi ów takie plamki.... juz wiem od czego, nie wiem czemu ale taki efekt wywyoluje jedno ze swiatel ktore jest jak inne. Kropki probowalem wyretuszowac, ale wyrenderuje jeszcze raz bez kropek:) . Mam jeszzce jedno pytanie jak zapisac material ktory zrobilem do pliku, zeby w przyszlosci sobie zaladowywac do maxa tylko?

 

13612372.jpg

maserati0a.jpg

 

edit: dodaje wersje z lekko zmienionym swiatlem bocznym bo kropki byly straszne ale teraz i tak sie pojawily nie wiem o co chodzi..

 

mase.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Get Material, z Browse From wybierasz Mtl Library, przeciągasz swój material do okienka material browsera i Save As :)

Ostatni render najlepszy, ale dalej mi czegoś brakuje, mam wrażenie, że dalej nie wzmocniłeś refleksów felgi, ustaw kolor na biały, daj IOR reflectu na 4-5, rozmyj nieco i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce przeciagnac czy to z listy materialow, czy z przedmiotu na liste ta co napisales, to tylko dzwoneczek slysze jak by operacja przeciagniecia byla niedowolona...

A co do felg, to akurat na tym renderze sa matowe, probowalem jakies metaliczne, ale czarne matowe ladnie wygladaja przynajmniej dla mnie :P teraz postaram sie tyl wyrenderowac ale moze byc ciezko bo max co chwile mi sie wylacza, duzo zrzeraja tylnie swiatla pamieci i dupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne autko

podziwiam was samochodziarze ze macie cierpliwość do tych tematów

 

materiał zeby zapisać w pliku najpierw wrzucasz w edytorze materiałów do biblioteki (ikonka od tego jest pod próbkami, ale nie pamietam w tej chwili jak konkretnie sie nazywa. taka z dyskietką chyba)

Potem musisz zasejwować biblioteke (czyli plik *.mat) w 'material/map browserze (klik 'get material'). W panelu z lewej wybrać mat. library a potem 'save'.

Kwestia łączy sie z ogólnym pomysłem na organizacje takich plików wg własnego widzimisie. Niezłym pomysłem jest najpierw otworzyć plik mat z taką czy inną biblioteką i do niego dorzucać materiały. I tak sobie te biblioteke składać po kawałku. Żebyś nie miał tylu plików mat ile materiałów

 

Jestes pewien że te kropki naprawde biorą sie z czegoś związanego ze światłem? Takie kwiatki wg mnie częściej mają coś współnego z materiałami. Chociaż nie upieram sie

Edytowane przez pabulo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tamyl91 popracuje jeszcze nad tymi lampami :), potem kilka zblizen, i chyba bede konczyl :)

@pabulo dzieki wielkie udalo sie :) Co do tych kropek to napewno od swiatla, albo jakis blad ogorny maxa, bo mialem je na lakierze i na podlozu, jak zmienilem polozenie auta i lekko swietlenie, i wyrenderowalem juz nie bylo tych kropek, nie wiem :]

 

Edit. @blomd Dokladnie tak, chcialem zobaczyc jak bedzie wygladal, i chyba zostanie, bo jest o niebo lepszy od moich lakierow :) Chyba powinienem odrazu to napisac.. sorki jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności