Strona 315 z 412 PierwszyPierwszy ... 215265305310311312313314315316317318319320325365 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3141 do 3150 z 4118

Wątek: Blender - NEWS oraz dyskusje

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Raczej co robił później, a nie wcześniej. Fluidy w blenderze są kiepskie jak na dzisiejsze czasy, ich skalowalność jest ograniczeniem dużym, ale słabe to jest biadolenie, że za ich pomocą nie można zrobić kulki wpadającej do farby...bez przesadyzmu.

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

Każdy ma swój poziom. Dla mnie efekt który daje blender fluid. był zbyt słaby.

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Azbesty, rozumiem co masz na myśli, dlatego SPH i mesher mają dawać tutaj inne możliwości niż fluidy. Z jednej strony program, z drugiej strony użytkownik, który umie z niego korzystać, a czy linijka kodu ma znaczek Autodesk; Side Effects Software czy Blender Foundation to już inna historia.

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

Wszystko fajnie ale na dzień dzisiejszy jest to w stanie dosyć słabym. Puki nie bedzie officialnej dokumentacji do tego, (i tak pewnie nie będzie więc uznajmy że jak będzie po prostu tool officialnie) to wtedy pomyślę o robieniu tego dalej w blenderze. W sumie mogli by zająć się volumentryką bo działa strasznie słabo. i do testowania cuba wystarcza ale jak trzeba jej użyć naprawdę. to nagle się okazje że jest totalna lipa.

Co do minusów lol pozdrawiam fanboyów blendera, niby to ja jestem fanboyem najwiekszym na forum hahaha. a wszyscy na całym świecie wiedzą że blender i jego fluidy to jego najsłabsza strona. no ale cóż. śmiesznych rewelacji można się nauczyć na tym forum.

tak to wszędzie hejtują fluidy blenderowe. a tutaj hejtują to że ja coś złego na ich temat napisałem. Hipokryci pełną gębą :D
    Ostatnio edytowane przez Azbesty ; 06-12-14 o 12:52

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Panowie, dajecie Azbesty te minusy z przyzwyczajenia? Przeciez kurde nie jest chyba tajemnica, ze fluidy w blenderze nie sa najlepsze. Jeszcze jak ktos robi jakas szklanke wody do ktorej cos wpada to luz, ale niech mi ktos pokaze cos w wiekszej skali - jak tutaj:
    https://www.youtube.com/watch?v=bANqUno-j5U
    filmik sprzed dwoch lat w chudym, jakis tam tescik pierwszy z brzegu. NIGDY nie widzialem w Blenderze czegos co chocby zblizalo sie do tego. Probowalem kiedys zrobic wodospadzik maly - taki z rynny. Wszystko sie lepi, kuleczki lataja jakies w bezladzie. Skoro te fluidy nie sa slabe to prosze, niech mi ktos pokaze podobny filmik w Blenderze - cos w skali rzeczki i wody rozbijajacej sie o kamienie, wodospadzik, cos w tym guscie. Cos co wyglada na wode w wiekszej skali a nie na farbe olejna udajaca rzeke bo ma przezroczysty material...
    Juz nawet nie mowie o czyms takim co potrafi RealFlow, bo to w ogole nie ma o czym gadac:
    https://www.youtube.com/watch?v=nYHTy7gkDgM

Nie oczekuje az takiego mistrzostwa swiata od Blendera, ale chcialbym, zeby przynajmniej dalo sie zrobic cos wiekszego od pojemniczka, szklanki - cos co zachowywalo by sie chocby w polowie tak realistycznie w wiekszej skali bo te bloby co mamy delikatnie mowiac troche za malo.
    Ostatnio edytowane przez Nezumi ; 06-12-14 o 19:09
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Rainbow Soul!
    Awatar n-pigeon
    Podziękowania

Domyślnie

Radze wyluzować, bo niepotrzebnie robicie nerwową atmosferę.

To dotyczy również ciebie Azbesty. Szukasz niechęci do twoich postów w tym, że nie zgadzają się z twoją opinią i faworyzują Blendera, a ja widzę, że ich wkurzasz formą oraz tonem wypowiedzi. Następnym razem zastanów się co i jak piszesz, bo jesteś bliski automatycznego bana za reputacje.
    google+ _ twitter
    GO GO CG RANGERS

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Azbesty każdy ma prawo mieć swoje zdanie, także jakby coś, to minusy nie ode mnie. Jedyna osoba, która ewentualnie dostała tutaj ode mnie parę minusów przy postach to Temporal, za podkręcenie atmosfery głupimi postami o LPM (http://max3d.pl/forum/threads/96622-...naczanie-kosci)

@Nezumi, kończąc tę dyskusję, do której wkrada się coraz więcej nieporozumień...w porównywaniu houdiniego i blendera mówiłem o cząsteczkach SPH (particle fluid) i możliwościach jakie pojawiają przy okazji meshera, a nie o fluidach jako takich, które mają swoje ograniczenia i o tym wiadomo, ale do zrobienia kulki wpadającej do farby blender jest dla mnie tutaj wystarczający. Ostatnio intensywnie szkolę się z hudego, wywodząc się z często wykpiwanego (pół żartem pół serio) na max3d blendera (chociaż pierwszy soft 3D z jakiego korzystałem to Lightwave :) ), choćby w wątku o nadchodzącym wydaniu H14 (http://max3d.pl/news/6658/zapowiedz-houdini-14). Drugi aspekt to ten, że jeżeli ktoś nie umie w pełni wykorzystać symulacji w blenderze do takich prostych rzeczy jak kulka z farbą, to nie ma sensu brania się za houdiniego. Trzeci to taki, że o dobrym VFX decydują doświadczenie i umiejętności personalne, a dopiero później soft, także czy kogoś posadzisz przed blenderem czy houdinim to wszystko zależy od jego wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez alex3d ; 07-12-14 o 06:17

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

alex3d - ja tam wylacznie jede na Blenderze i troche ZB. Houdiniego nie uzywam, rzucilem taki sobie przyklad. Do symulacji rzeczy niewielkich (pojemniki, szklanki i inne podobne wypelnione ciecza Blender wystarczy, problem mam z czyms wiekszym jak wlasnie wodospadzik, woda plynaca po scianie, strumien z kamieniami itp. Nie narzekam (bo co to zmieni) - prawde mowiac nie watpie ze i poprawionych fluidow sie doczekamy - nie wszystko na raz. Po prostu zdziwila mnie nieco przesadzona reakcja ludzi na stwierdzenie, ze fluidy kuleja. Zgodze sie ze do kulki i farbki starcza - ciezej jest osiagnac cos w wiekszej skali. Mnie sie nigdy nie udalo, szukalem jakichs przykladow, tutoriali - nie znalazlem niczego...
    A to, ze mozna zrobic beznadziejna symulacje w jakimkolwiek sofcie nie ulega watpliwosci. Doswiadczenie jednak nie jest jedynym ograniczeniem. Sa rzeczy ktorych sie po prostu zrobic nie da w danym sofcie i nie ma sie co na to oburzac.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Nezumi, no więc mamy to samo zdanie, Pyroevil przeciera tutaj szlak blenderowi, jak zajrzysz na jego blog to zobaczysz różne nieudane podejścia do fluidów, stąd jego samozaparcie, żeby zrobić tego meshera. Sam mam na dysku, wiele symulacji, których w blenderze nie mogę wyrenderować z tego powodu. Jak użyjesz SPH do wodospadu, strumienia z kamieniami itd. to efekt będzie nieporównanie lepszy, ale jest to sfera, która wymaga rozwoju w blenderze - opracowania teoretyczne są dostępne, kwestia implementacji. Poza tym do tego typu symulacji, niezależnie od softu potrzeba wielu prób i cierpliwości, opracowania własnego workflow, to za każdym razem są to takie studia nad metodą, opracowanie swojego rozwiązania. Przy opracowaniu semiproceduralnego generowania kocich łbów w blenderze na własne potrzeby, zrobiłem kilkaset prób, zanim znalazłem to najbardziej właściwe rozwiązanie, chociaż równie dobrze można było się poddać po pierwszych 100 próbach. Jeśli chodzi o te bajeranckie animki na vimeo z Houdiniego to są testy ludzi, którzy w tym siedzą po 10 lat albo i dłużej.

Fluidy są jakie są, ale zrobił je w blenderze Nils Thuerey ("tech-oscar" za Wavelet Turbulence 2013, który był związany m.in. ze Scanline VFX (http://www.scanlinevfx.com/muc/de/reels.html; w tym roku zgarnęli Emmy 2014), pracuje naukowo na TU München i regularnie publikuje dokumenty, również na Siggraph i ma sporo innych dokonań w dziedzinie fluidów. To nie jest adresowane do Ciebie, ale chodzi mi o to, że jest wiele osób, które krytykują blendera w różnych aspektach, często może i słusznie (chociaż część to erotomanii-teoretycy), ale nie do końca wiedzą, że tego kodu nie pisał jakiś Heniek spod budki z piwem i patrzą tylko przez pryzmat tego, że B nie jest komercyjny. Osobiście to zlewam :) Niech żyją w nieświadomości.

Nils Thuerey, Brecht, Farsthary, paru innych...szkoda, że Ton nie umiał ich zatrzymać przy BF na dłużej, ale grafika w globalnym sensie i tak ma z ich umysłów pożytek.

Pytanie czy dobrze, że blender jest open source i jest jak jest z tempem rozwoju narzędzi - jedne hiperszybko jak OSL inne latami niedopracowane, czy lepiej jakby był w pełni płatnym softem ze wszystkimi bajerami i wtyczkami i na co wtedy by ludzie narzekali? Ok, wyczerpałem swój limit postów na pierwszą połowę grudnia :)
    Ostatnio edytowane przez alex3d ; 07-12-14 o 07:38

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

No to nagle sypnęło mesherami. OpenVDB mesher modifier:

http://blenderartists.org/forum/show...esher-Modifier

Uprawnienia umieszczania postów