Strona 412 z 412 PierwszyPierwszy ... 312362402407408409410411412
Pokaż wyniki od 4111 do 4118 z 4118

Wątek: Blender - NEWS oraz dyskusje

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Od +9 lat robie archviz w Blenderze i nigdy nie potrzebowalem super zaawansowanego snapa poza ten, ktory juz jest. Jest jakies uzasadnienie za stwierdzeniem ze to najwazniejszy z brakujacych ficzerow tego softu?
    chocofur.com
    store.chocofur.com

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ja snapuję ogromne ilości rzeczy bo pracuję na plikach DWG (i w max'ie i w sketchupie), co chwilę muszę coś do czegoś równać lub przesuwać, lub coś od czegoś odmierzać. Bez szybkiego snap'a w dwóch klikach byłoby by nie licho ciężko :(
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

przyznam, że czytam z zainteresowaniem. Co może być zaawansowanego w snapie? Mamy grid snap i snap do wierzchołków.
    Chodzi o snapowanie obiektów do siebie?
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Blender od dawna ma całkiem niezłe możliwości, jeśli chodzi o snapowanie. Tylko trzeba pokopać :)
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hm, no ja jestem uzależniony od tego jak snapuje się w Sketchupie. Trzymająć SHIFT w czasie przesuania obiektu/lini/vertex'a/face'a/grupy ruch obiektu jest blokowany w danej osi X/Y/Z a my w tym czasie sobie wybieramy do czego i gdzie chcemy się snapować - czyli np można oknem ruszać tylko góra-dół (os Z) i w tym czasem szukać (to widać jako podświetlony punkt) do czego się będziemy snapować - do innego obiektu, do środka krawędzi, do środka face'a, do środka okręgu etc. W dwóch kliknięciach, bez kopania w PIE-MENU czy czy pomocy innych dodatków. Ale jeśli jest takowy dodatek do Blendka - to ja go przytulę z chęcią :)
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

ale jak robisz move czy rotacje, to określasz w Blendku osie np. r(rotacja)x obraca tylko w osi X, podobnie jest przy move czy size. Sorry, nie pamiętam dokładnych klawiszy, bo pamięć mięśniowa się włącza dopiero jak siedzę w Blendku.
    Tylko takiego snapa, druga część operacji, do obiektów to też nie znam.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

blokowanie osi przy podstawowych transformacjach w Blendku znam i używam. Ale tego właśnie snapowania mi brakuje jak w Sketchupie. Pojawiły się takie narzędzia jak CAD Snap Utilities (osobny dodatek) ale nadal to jeszcze nie to. Ale wciąż trzymam kciuki że w Blendku 2.81 lub 2.82 będzie już tak jak powinno być.

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Hris oprócz Snap Utilities jest jeszcze Mesh Align Plus i TinyCAD :), ale niczego to nie zmienia w temacie. Jak ktoś zaczynał od AutoCAD-a na dyskietkach to nawyk i luksusy robią swoje :) Lechu ma rację, że da się w blenderze wykonać praktycznie każdą operację snapowania, ale faktycznie nie w takiej prostej i wygodnej formie jak mówisz, przydałaby się wizualizacja snapa ( w formie jakiegoś widgeta), żeby było jasne co do czego jest przyciągane. W wielu przypadkach w blenderze przydaje się zaszyta opcja Multiple Snap Targets.

Blender istnieje nie od wczoraj i CAD też i jakoś nikt się nie kwapi zrobić jakichś narzędzi w tym kierunku, co w sumie jest trochę dziwne w czasach drukarek 3D itd. To nie jest dobre porównanie do końca, ale podobnie było z Blenderem i Rendermanem - długo długo nic, a jak już niby są jakieś skrypty, to kto z nich korzysta i czy są aktualne :) ?
    Nie wiem jak to wygląda statystycznie, ale chyba jesteś w wąskiej niszy pracując na Sketchupie i Blenderze jednocześnie. Te osoby, które znam (w sensie architekci/projektanci) i korzystają z Sketchup-a zapuszczają VRay-a i raczej omijają blendera - niby fajnie bo jest darmowy, ale uczenie się go i później szkolenie ludzi itd. to już gorzej :) Korzystasz z blendera jako osobnego narzędzia czy masz jakiś workflow ze Sketchup-em, render w cyclesie itd.?

Z cyklu tajemnice Blendera:

Ostatnio edytowane przez alex3d ; 07-06-19 o 23:51

Uprawnienia umieszczania postów