Strona 409 z 409 PierwszyPierwszy ... 309359399404405406407408409
Pokaż wyniki od 4081 do 4090 z 4090

Wątek: miniNEWS oraz dyskusje

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    tak się teraz zastanawiam czy pewien forumowy fanboy blendera teraz płacze, jak się okazało, że jednak left click będzie defultowo tyle argumentów, że right click lepszy, że to jest największa zaleta Blendera nad innymi softami, a tu psikus, Blender się dostosował do standardu
    Brak podpisu

Member
    Awatar mandragora
    Podziękowania

Domyślnie

zaginął w akcji niemniej ciężko jest się przestawić, nie ma co kombinować bo i tak pewnie będą zmiany, może tycie pewnie coś się znajdzie. Szkoda, że nie ruszyli sculptu liczyłem na to bardzo
    Mój komputer działa

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@mandragora, szkoda i możliwe, że prędko nie ruszą, no chyba, że się znajdą sponsorzy (widać, że nie da się dzisiaj robić open source bez kasy, ale blender to szczególny przypadek):

If the development fund grows beyond 30k:
    Particles and hair nodes
    Texturing tools and tools for procedural textures
    Painting and Sculpting improvements
    Better snapping and precision modeling
    Cycles: denoising
    Compositor
    Kilka słów od Tona z wczoraj:

https://code.blender.org/2018/12/ble...rst-half-2019/

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

ja mam tak starego laptopa, ze mi juz 2.8 gpu nie widzi
    Dobrze mają Ci co zaczynają, ja się gubię, wole do 2.7 skoczyć, bo skróty mam we krwi...
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Artstation

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

Ja tam cały czas jadę na 2.77 Całego blendka pod siebie skonfigurowałem (skróty, kolory i inne takie) i jakoś nie chciało mi się tego od nowa ustawiać w nowszych wersjach Ta walka o lewego klika naprawdę była bardzo dziwna. Rozumiem, że można pewne rzeczy zrobić inaczej, ale to jest taki sam uniwersalny standard jak ctr+z, czy ctr+c i ctr+v. Z tego co wiem, to i tak wszyscy sobie to w opcjach przestawiali, ale dla pierwszego wrażenia i tak fajnie, że to jest już defult. Zawsze mnie ta elitarność Blendera śmieszyła. "Blender jest nasz i my nie chcemy powiększenia bazy użytkowników" xD. Co do rozwoju blendera, to jak na open source rozwija się lepiej niż te softy od dużego korpo.
    Brak podpisu

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Elitarność? "Blender jest nasz..."? Pierwsze słyszę o czymś takim. Raczej miałem wrażenie, ze jest dokładnie odwrotnie. Użytkownicy Blendera mieli poczucie niższości. Że ich soft jest niedoceniany, i za wszelką cenę starają się do niego przyciągnąć jak najwięcej ludzi.
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member
    Awatar mandragora
    Podziękowania

Domyślnie

wg mnie ta elitarność to inne podejście do wszystkiego co można w nim zrobić plus klawiszologia teraz to już wygląda w miarę, laik może pojąć o co chodzi, ale wrażenie niższości to fakt bo sam miałem, podchodziłem do różnych softów 3dsmax maya silo itd, żadne mi nie odpowiadało a zaczynałem w maya i trwało to dość długo
    Mój komputer działa

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Wszystko wzięło się stąd, że wersje Blendera przed 2.5 (czyli przede wszystkim 2.49) miały interface z kosmosu. Kompletnie inny niż cokolwiek innego na pececie. Mało kto sobie w nim radził, bo nikt nie mógł znaleźć podstawowych opcji. Każdy popróbował godzinkę, a że nic nie szło, więc go wywalał z przekonaniem, że "to coś" się do niczego nie nadaje. . I ta opinia ciągnie się do dziś, chociaż ostatnio trochę się zmienia.
    Co do "standardowego" interface'u, to Maya czy Max nie mają bardziej standardowego niż Blender, ale te programy były standardem w studiach filmowych, więc z góry miały opinię profesjonalnych. Jak ktoś do nich podchodził, to z nastawieniem, że w nich można wszystko.
    A że w Blenderze, znając kilka podstawowych skrótów można, na przykład, modelować o wiele szybciej i wygodniej, to mało kto wie (zaznaczam, to jest moja opinia, i nie każdy musi się z nią zgadzać).
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ja mam taką teorię:
    że blender, tak jak linux, miał opinię programu przeznaczonego dla geeków, hobbystów itp. Nie jako narzędzie pasujące do pipelineu.
    Nawet jak ludzie ze studia ruszali w freelancerkę to używali programów co już znają. Tak samo ci po uczelniach. Raczej max/maya im w głowie.

Co innego hobbyści, którzy ruszyli w profesjonalizm. Oni obdarzają blendera innymi uczuciami bo z nim zaczynali przygodę (tak jak ja na ten przykład).

Druga sprawa to wewnętrzna blokada nie pozwalająca docenić blendera. Taki sprany mózg
    Tak samo jak ubóstwianie Adobe (pomimo tańszych alternatyw w wielu dziedzinach graficznych, dających sobie z nim radę na tym polu) lub Wacoma (strach ruszyć te tanie tablety, a podobno świetnie dają radę).

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ajgor Zobacz posta
    Elitarność? "Blender jest nasz..."? Pierwsze słyszę o czymś takim. Raczej miałem wrażenie, ze jest dokładnie odwrotnie. Użytkownicy Blendera mieli poczucie niższości. Że ich soft jest niedoceniany, i za wszelką cenę starają się do niego przyciągnąć jak najwięcej ludzi.
    To chyba nigdy nie czytałeś rzeczy pisanych w internecie. Nawet na tym forum pewni fajnboje nie dopuszczali do swojej głowy głosu rozsądku. Jeśli ktoś doczepił się o coś w blenderowym rozwiązaniach to dostawał na twarz cała agresję od "elity". Blender był idealny i nie miał być dla wszystkich. Jakiekolwiek zmiany, które miałby zwiększyć user base były źle postrzegane. Ludzie nie chcieli by Blender był popularniejszy, by trafiał do większego grona. Oczywiście krzykacze krzyczeli swoje, a Blender i tak poszedł w takim kierunku, że każdy może go używać, a nie tylko wyselekcjonowani "geniusze" jak wcześniej. Gdy Blender był taką popierdółką, to dla "elity" był to najlepszy soft 3d, a teraz jest pro softem tylko dlatego, że naszły zmiany, których "elita" nie chciała.
    Brak podpisu

Uprawnienia umieszczania postów