Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling 22: Budka telefoniczna


piko84

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy Speed Modeling 22

 

 

Budka telefoniczna

 

 

 

 

 

 

Zasady:

 

- czas pracy 120 minut

 

- nie używamy modeli wcześniej wykonanych

 

- końcowy efekt to 3x clay + 1x siatka w jednym pliku nie szerszym niż 900px

 

- koniec nadsyłania prac 21.12.2010 godzina 20.00

 

- nie stosujemy różnych kolorów materiałów dla różnych elementów

 

Jedynym odstępstwem od tego, jako że budka może posiadać elementy półprzezroczyste, jest zastosowanie jednego materiału z opacity i dla niego dif w odcieniach szarości+reflect.

 

- nie używamy HDR.

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Robi się małe zamieszanie dotyczące materiałów, to parę wyjaśnień i dopowiedzeń.

Clay to clay i już.

Nie stosujemy różnych kolorów materiałów dla różnych elementów.

Jeśli ktoś pragnie dawać jakiś kolor w diffuse to jeden dla całości.

Jedynym odstępstwem od tego, jako że budka może posiadać elementy półprzezroczyste, jest zastosowanie jednego materiału z opacity i dla niego dif w odcieniach szarości+reflect.

Nie używamy HDR.

 

I tak:

fletcher - różne dify

4 lepy - zaliczone (btw. znaczek jabłka w dzisiejszych czasach odciska na każdym swoje piętno :) )

plasti - dify, HDR

maciek.m - zaliczone, bardzo przyzwoity modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja była i minęła. tob i plasti wiedzą o co chodzi. posty zostały wywalone na prośbę plastiego.

 

plasti: skoro postów już nie ma to po kiego grzyba ciągniesz to dalej jak jakiś upokorzony 15 latek? posty poleciały na twoją prośbę więc postuj pracę jakby nic się nie stało.wywalam cały zbędny stuff.

 

wracamy do modeli, które niektóre są całkiem pomysłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie wiedziałem o co chodzi plastiemu. Musiała być jadka - kurde przegapiłem. ;)

 

BTW plasti teraz praca prezentuje się według mnie lepiej niż przy szukaniu na siłę kolorów materiałów, które w połączeniu z HDR prezentowały się ... raczej średnio. Teraz jest OK i zgodnie z zasadami. No może jedno mnie troszkę razi co do samej bryły... ale to najwyżej powiem na PW jak będziesz oczywiście chciał.

 

slowiak, co tu dużo mówić skubnąłeś mi pomysł - przynajmniej w części. Ale jak znajdę czas to wrzucę kawałek takiej budki. Patent z gwózdkami to już plagiat :)

 

Co do bipeda tutaj trochę ciężko to oceniać możnaby przyjąć - wykorzystanie bipeda=60minut w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebx a biped też jest wymodelowany? nie chcę się czepiać, ale jak już to trzymajmy się zasad.

 

równie dobrze można się czepiać ze ktoś zaczyna od boxa a nie od plane'a ;) zasady sa takie ze model ma być od 0, nie ma nic o wykorzystanym sofcie pluginach itp program daje możliwość wstawienia i renderu bipeda to dlaczego z tego nie korzystać?

Więcej luzu w tym wątku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze można się czepiać ze ktoś zaczyna od boxa a nie od plane'a ;) zasady sa takie ze model ma być od 0, nie ma nic o wykorzystanym sofcie pluginach itp program daje możliwość wstawienia i renderu bipeda to dlaczego z tego nie korzystać?

Więcej luzu w tym wątku :D

 

Modelujesz wszystko sam. To jest chyba dosc proste, takze biped tutaj nie moze wystapic, bo jest to speed modeling, a nie speed copy and pasting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phehehe. dobre :D

 

jestem za tym żeby taka akcja była albo oznaczona w regulaminie albo, żeby nie było takich sytuacji. a tymczasem jak chcesz bipeda to go wymodeluj od zera - sprawiedliwie - jasne jest, że zabawa jest do momentu aż gramy wobec siebie fair play. swoją drogą muszę przysiąść do własnej budki. jak na razie kilka fajnych prac. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje, że wstawienie bipa czy innego obiektu maxowego, który ma już jako taki wygląd i nie wymaga edycji, nie kwalifikuje się pod modeling. Ale nie żeby od razu wywalać bipa, po prostu ja go nie oceniam w pracy :) plasti czekaj, czekaj z tym głosem, nie wszyscy jeszcze wystartowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności