Skocz do zawartości

PROBLEM Z FORUM.


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Powodem dla którego nie dało się wejść dzisiaj na strony forum jest fakt zablokowania go przez administratorów serwera.

 

To co pokazywały logi serwera i bazy jest conajmniej dziwne.

 

Ciężko jest w ten chwili stwierdzić czy jest to błąd w kodzie forum ,które przez jakiś czas działało dobrze, czy może forum faktycznie generuje taki ruch.

 

Niewykluczone jest również iż taki ruch został wygenerowany przez atak na serwer.

 

W tej chwili forum zostaje ponownie włączone.

 

Aby ograniczyć w pewnym względzie generowany ruch przełączyłem załączniki aby nie były one automatycznie wczytywane. Widnieć będą jako link.

 

Obrazy dolaczane poprzez kod BB będą widoczne \"po staremu\". Jest to chyba rozwiązanie dobre.

 

Miejmy nadzieję ,że podobna sytuacja nie bedzie miała miejsca.

 

Zadne dane nie zostały utracone. Na wszelki wypadek zrobiłem backup bazdy danych.

 

Być może zamieszczanie obrazków na serwerze zostanie zablokowane i zostaniona zostanie możliwość ich wstawiania tylko w Bitwach. Takie rozwiązania przyjął również CGTalk gdzie preferuje się zamieszczanie załączników na własnych serwerach.

 

Będzie można stworzyć listę serwerów na którym będą one zamieszczane.

 

pozdrawiam ...

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > Adek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adek - to dobre rozwiązanie...już dawno powiny zostać tylko (wyróżnione) linki...

Co do własnego servera to też dobry pomysł, ale czy masz do tego warunki ?? Pojawiały się problemy z funkcjonowaniem forum przez zbyt dużą ilość aktywnych userów, a teraz jeszcze wczytywanie obazków na server...:| Boję się, ze to może całkowicie blokować forum...no chyba, że obrazki będą zapisywane na całkiem innym serverku max3d...:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Falcrum

Adek - to dobre rozwiązanie...już dawno powiny zostać tylko (wyróżnione) linki...

Co do własnego servera to też dobry pomysł, ale czy masz do tego warunki ??

Pozdr

 

Chodzilo mi o zamieszczanie praca na wlasnych np. darmowych serwerach ftp jak to robi wiekszosc osob.

 

Taki watek widzialem powstal, jakie darmowe serwery ... mozna sie nim zajac jak go ktos wygrzebie.

 

ja ostatnio znalazlem cos takiego:

 

http://www.picturehost.co.uk/ - mozna latwo wgrywac obrazy - klikniejcie upload, browse i juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Adek

(...) ja ostatnio znalazlem cos takiego:

 

http://www.picturehost.co.uk/ - mozna latwo wgrywac obrazy - klikniejcie upload, browse i juz :)

 

ale z tego co się doczytałem obrazki są tam przechowywane tylko 30 dni, a więc już lepiej założyć konto na http://www.republika.pl lub http://www.tripod.lycos.co.uk byle nie na Interii :|

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zobaczymy czy problemy z forum beda sie pojawialy. Z mojej strony - baza danych zrobilem wszystko. Mysle ,ze problem zniknie i nie bedize juz problemu z poruszaniem po forum.

 

Jesli nie, jest to problem serwera i jego konfiguracji na to nie mam wplywu ....Jednak zaczekajmy ...mysle ,ze bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem już kilka komunikatów gdy nie chciało mi się otworzyć forum, ale to nowość :D

 

\"Deadlock found when trying to get lock; Try restarting transaction\"

 

może jak wygrasz Adku w konkursie \"Rekiny\" to znajdzie się sponsor, który zafunduje ci vBulletin i te problemy w końcu znikną :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem strukture tabel dlatego troche inny blad wyskoczyl.

 

co do vBulletinu jest juz 250zł (5 osób wpłaciło pieniadze) i kilka osob zapowiedzialo sie rowniez, ze w tym cos przesla. Jesli pojdzie dobrze moze w tym tygodniu uda sie zalatwic wszystko z vB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pojawia sie taki bug ze nie zawsze wyswietla wszystkie strony danego tematu, kilka razy mi sie to zdarzylo, mialem na zewnatrz napisane ze topic ma tyle a tyle stron, kliknalem na ostatnia a wyswietlil mi sie kilka stron wczesniej i co wiecej bylo to uznawane za koniec tematu, nawet klikanie strzalki zeby skoczyc na ostatni temat nic nie dawalo, dopiero jak w adresie zmienilem sobie cyferke na kolejna to bylo widac ok.

 

Jak na razie zauwazylem go tylko w wolnych dyskusjach ale nie wiem czy to nie przypadek ze tylko tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam standardowo 15, ale to raczej nie powinno miec jakiegos wplywu, tak jak dosc czeste dublowanie postów nawet przy tej wersji forum czesto mam zdublowane nicki w tabelce kto jest online, przy 1.8 tego napewno nie bylo albo nigdy nie zwrocilem na to uwagi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam, że naprzykład napiszę posta, jest komunikat, że dodany, a po powrocie na stronę go nie widzę, łącznie z kilkoma innymi ostatnimi postami :| nawet odświerzanie nie pomaga, po prostu muszę wpaść na tą stronę później i dopiero wtedy problem znika :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego czasu moge sprobowac poprawic niektore bledy :)

 

update:

 

poprawilem kilka bledow w silniku. Blad z postami to przeoczenie autorow. Podczas odpowiedzi cos dziwnego dzialo sie z tym polem. Teraz zostalo to poprawione wraz z kilkoma innymi bledami.

 

[Wyedytowany dnia 27-6-2004 > Adek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... to dublowanie jest zwiazane z małym bugiem. Rzadko bo rzadko, ale sie to zdarza. Mamy nadzieje, ze ta magiczna suma 160$ zostanie jednak uzbierana w szybkim czasie i dokonamy konwersji na vB.

 

Stan na dzisiaj to: 275zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem uzywajac jak zwykle Firefox\'a i IE. Dzialaja. Daj link z ktorymi masz problemy jesli to sie powtorzy.

 

forum update 29.06.2004:

- zoptymalizowane tabele (efekt powinno byc widac)

- poprawiony bug z \"Szukaj\" postow uzytkownika i \"Następna strona\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opps... zaraz poprawiam ;)

 

zmienialem wyglad zeby dzialalo juz pod opera, firefoxem i mozilla i skasowalo mi tamte ustawienia ... ale to szybko zrobie ...

 

update: DONE! Enjoy ...

 

[Wyedytowany dnia 29-6-2004 > Adek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności