Skocz do zawartości

Problem z cube i oknami[MAYA]


wektor1995

Rekomendowane odpowiedzi

Ma mały problem przesiadłem się z maxa na maya i przypadkiem coś nacisnął i zniknął mi cube i teraz nie potrafię go z powrotem umieścić na oknie. Drugi problem dotyczy dwóch okien nie wiem dlaczego ale na dwóch oknach mam taki sam widok i pomimo tego że zmniam widok w jednym to ten drugi też się zmienia. W 3ds max bylo viewport configuration, ale tu jakoś nie moge coś podobnego znaleźć. Z góry wielkie dzięki!

Edytowane przez wektor1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W menu Window>Settings/Preferences>Preferences, w sekcji Interface jest ViewCUbe - zaznacz Show the ViewCube.

 

Problem nr2: po lewej stronie, mniej więcej poniżej połowy są ikonki, które odpowiadają za układ viewport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc i jeśli chodzi o viewporty to to już próbowałem i nie zadziałało, ponieważ on tylko ustawiał mi rozmieszczenie anie jakie viewporty mają być w oknach. Kwestia jest tak że pomimo zmiany w view i ustawieni np.: top on ustawia mi ten widok w dwóch oknach pomimo że mam cztery różne. Tak czy siak wielkie dzięki za pomoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

skasuj sobie w dokumentach konfiguracje (katalog) majki to wrocisz do defaultowych ustawien... pewnie cos pokombinowales za bardzo ;)

Poza tym, poszukaj na youtube tutoriali, jest ich naprawde duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności