Skocz do zawartości

Dwutygodniowy Speedsculpting #26: "Demon"


lukanus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

muchas gracias i cieszę się, że plansza podeszła :p

 

2zxm3pw.gif

 

lucek sorry , nie wiedziałem. sprawdziłem, jakie są propozycje i co już było, a że demona nie ma na liście dotychczasowych tematów, to też go wybrałem. jeśli koniecznie chcesz/ chcecie, to zmienię i pod wieczór wrzucę coś inszego. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że możesz sobie przygotować wcześniej prosty model w dowolnym programie do modelowania, który będzie stanowił bazę w ZBrushu, Sculptrisie, w dowolnym programie do rzeźbienia. Model/ Baza powinna być jednak Twoja, a czas na jej wykonanie odliczasz od całkowitej puli dozwolonego czasu. Czyli 4h - to ile Ci zajęło wykonanie bazy = czas jaki ci pozostał na dłubanie. Jesli nie masz bazy, albo nie chcesz z takowej korzystać, to możesz dłubać ze sfer, sześcianów, itd., z dowolnej bryły prymitywnej.

Tu masz przykłady o co kaman:

http://img38.imageshack.us/i/1gupawyumiech.jpg/

http://img576.imageshack.us/img576/1144/rubens2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie, zrobie sobie mala reklame tutaj, jesli to wam nie przeszkadza.

Pare razy sie juz w speed-sculptingach startowalo i parokrotnie powiedzmy zdazylo sie mi nie zapamietac dokladnej godziny kiedy zaczynalem i potem te moje czasy byly mocno przyblizone. NA sieci szukalem jakis gotowych ale byly jakies ciezkie trzeba bylo to instalowac i wogole... Z lenistwa wiec napisalem malutki programik.

 

zstoper.png

zStoper mozna ustawic sobie w dowolnej czesci ekranu, odmierza czas i zapamietuje ile czasu pracowalismy przed wylaczeniem progamiku. Czyli jesli nagle okaze sie ze z pieskiem trzeba wyjsc, przy ponownym uruchomieniu czas zostanie przywrocony. Napisany w Javie, wiec w teorii powinien dzialac na dowolnym systemie na ktorym Jave mamy zainstalowana. Calosc zrobiona calkowicie dla siebie, zeby bardziej pilnowac swojego czasu gdy pracuje nad modelikami. Mam nadzieje ze komus choc troszeczke sie przyda. Wszelki feedback mile widziany.

 

Download: http://dl.dropbox.com/u/6415037/zStoper.exe (ok 120kB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater
Na włączenia z windowsem :)

Jak uda mi się zainstalować go sprawnie to chętnie wezmę udział :)

 

??

 

 

@Morte - czegos takiego mi brakowalo, dzieki stary!

Przetestowane, dziala :) rep+ leci!

 

Ja moge dodac od siebie programik, ktory z automatu przypomina o seve'ie, mimo autobackupa nie raz uratowal mi zycie nie tylko z save'm, uzywam go jak nastawie cos na kuchence ( nie jeden czajnik juz przypalilem).

rr_hphhpsr.jpg

 

http://uploading.com/files/85f5299b/rybaReminder.rar/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten głupi telefon sami mi poprawia co chcę napisać. Napisałem "Ja walczę z windowsem", a on zmienił to na "Na włączenie z windowsem" :) Bo tak słownik mu powiedział :)

 

Dzięki wielkie Morte :) Takie coś się przyda :) Może dodamy nawet do regulaminu :P Że trzeba pokazać screen z tego zStoper'a :) Jeszcze nie wiem co robi ta 4 ikonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ta ikonka to drag, widac ze mi nie wyszla -.- jak klikniesz i przytrzymasz to mozesz sobie ustawic gdzie chcesz:)

Ale generalnie jak sa jakies pytania, czy sugestie -walcie do watku gdzie wrzucalem timelapsy etc. tu nie ma sensu gadaniem o tym zasmiecac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja pokadzę: dzięki Ci Morte za ten zacny program ;) rep poleciał. jedyne co mi się rzuca w oczy, to odwrócona ikonka 'play' (może tak być powinno, nie wiem). podoba mi się pomysł Vegi, co by zegar do zrzutów dodawać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@indian no no ladnie ci ta myszką idzie, az jestem ciekaw finalu.

Edytowane przez fishinthewater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marqson: Wyglaąda bardzo fajnie, ale można wiedzieć czemu akurat myszką wolisz sculptować ?

 

Temacik kozacki, w sam raz żeby się zrelaksować, także tym razem nie mogłem sobie odpuścić. Ode mnie już skończone i cały czas wykorzystany.

 

speeddemon.jpg

 

i jeszcze bonusowo, progres od base mesha:

 

wipspeeddemon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spróbuję... w prawdzie nigdy nie sculptowałem, ale jak oglądam filmiki na YT to myśle, że to może być całkiem przyjemna sprawa... tym bardziej, że temat jest dość luźny... taki... mało precyzyjny... każdą zmarszczkę da się usprawiedliwić... w końcu to demon jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek: Ty możesz dasz radę przeskoczyć Morte, ale ja nie :) Skubaniec jest za dobry. Ma dopiero 1:05:38 czyli jeszcze 2:54:22. W tym czasie może zrobić mega sculpt. Mafida nawet w 4h robił całe ciało więc Morte też dał by radę :) Chyba, że Morte nie skończy tego ;] Jak ostatnio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aethersis: chciałem zrobić coś z długa głową i o takie coś wyszło, we wczesnej fazie wyglądało jak bakterie z "było sobie życie" z takim długim nochalem, ale o jar jar nie pomyślałem.

 

Djud: ręce zostaną pakują żarcie do tej małej główki na brodzie ;] mógłbym je jeszcze "zdemonić" bardziej ale już mi się nie chcę. Rzeczywiście wygląda jak mega slimak albo jakis grzyb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek: Może coś zrobię :) Songoku to pryszcz ;] Vegeta jest lepszy ;)

Mafida napisał koncept mu się nie podoba i widzisz :D Zrezygnowałem :) Ale mam pomysł ;] Zawsze przychodzi mi do głowy Blizzard. Jak demon to Blizzard.

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater
Vega: songoku i jezus by sie nie poddali więc ty też się nie poddawaj:D

 

Mistrz!

Uśmiałem się po pachy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ghostreader

Witam wszystkich,

w swoim pierwszym poście dołączam taką oto prackę do konkursu, choć widzę że poziom wysoki....

soft: blender

czas: ok. 2h 40min

 

demontl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, podczepię się pod temat. Coś tam wyrzeźbiłem na speeda teraz szukam dobrego tutka do zrobienia rig;u, bo stosując się do tego http://www.pixologic.com/docs/index.php/Rigging jak klikam by postać wyświetliła się w high-rez to otrzymuję model bez zadanych odkształceń.

z góry dzięki za cokolwiek :D.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek: Myślałem o Andariel z Diablo 2 :) Przed jej nazwa jest napis Demon więc pasuje :) Myślałem o samym Diablo, Mephisto lub Baal. Z Diablo milej się pracuje :)

 

Edit:

Mam concept :) Teraz tylko przenieś to do zetki :)

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvin: Na Deviantart jest fajnie opisany tutek. Szukaj pod Biped tutorial na tej stronie. Jak będę w Krakowie to podeślę ci linka bo mamgo na innym kompie.

Mandi's 3dsmax Biped Tutorial no pierwszy w googlach:)

 

Vega: Pokaż ten koncept:D Dla mnie byś czegoś nie znalazł?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@Vega - czad concepty, zapodaj proszę jakiegoś bezpośredniego linka do autora tych malunków.

Czekam z niecierpliwością na scultpa :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności