× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 16212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 288

Wątek: ZiN

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

ciekawie ale gdybyś podbił rozmiar detali (i zredukował ich liczbę) - jak np. w clash of clans - i zwiększył ambient light, wyglądałoby to znacznie lepiej.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za wskazówkę. Mam w planach zrobienie jeszcze kilku takich "titlesów", bardziej uproszczonych, to na razie rozgrzewka i test cierpliwości :)

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Co tutaj byście poprawili?

Początkowo miał być sam krajobraz, ale że miałem wcześniej szkic barbarzynki to ją "naniosłem" i podmalowałem.

Ostatnio edytowane przez ZiN ; 06-02-19 o 10:24 Powód: Zmiana źródła pliku

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

kompozycje należałoby poprawic w pierwszej kolejności. Nie do konca ciemna postac przecinająca jasne akcenty (chmury i latarnię) działa na korzyść.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mi brakuje trochę głębi w cieniowaniu, jak ścieżka prowadzi w stronę horyzontu. Także stopy ma chyba nienaturalnie ułożone. Prawą bym trochę skierował bardziej w "naszą" stronę.
    Podoba mi się niebo i latarnia chociaż nie koniecznie się to komponuje jako całość z pierwszym planem.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

usuń barbie i będzie ładnie
    to tylko umysł, próbujący kupić więcej czasu

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za wskazówki. Właśnie tak czułem, że ta babka może mi skopać kompozycję. Cieszę się, że moje obawy się potwierdziły. Gdzieś tu wyczytałem, że forum pada. Kurcze, nie możemy do tego dopuścić. Chyba nigdzie indziej nie dostanie się tak merytorycznego feedbacku jak tutaj. Sam mam zamiar wrócić i zacząć wrzucać coś częściej.

Poprawione:

Dorzucam jeszcze parę szkiców, generalnie wiem, że są jeszcze "drętwe", ale to wstęp do rozluźnienia trochę łapy.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Szkice bardzo fajne i schludne. Nie myślałeś, by robić je w 3D? Jakiś czas temu malowałem sobie po modelach w Blendku. Troche praktyki i jest naprawdę fajnie - można poprawiać w innym sofcie UV'kę ale możliwości się zwiększają.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Tzn, tak: jeśli chodzi o rysowanie organiki (nie wiem czy skały też się do tego zaliczają jeśli chodzi o nazewnictwo) - czyli wszystko to, co zostało wyprodukowane przez naturę i nie przerobione przez człowieka dużo łatwiej mi się rysuje w 2d. Ta druga kategoria, czyli dla wszystkich rzeczy gdzie udział miała ludzka ręka - wszelkie budowle, bronie, skrzyneczki, itd. pod to potrzebuję bazy z 3d (zwykłe boxy dla określenia skali), no i najgorzej jest wtedy gdy te organiczne rzeczy mieszają mi się z nieorganicznymi, bo w 3d trudno mi jest wygenerować przekonującą organikę. Nigdy nic nie rzeźbiłem. Więc działam w ten sposób, że pod te nieorganiczne rzeczy ustawię sobie jakieś proste bryły w 3d a potem już robię na ich bazie szkic, gdzie mogę sobie dorzucić parę detali, które grzebiąc w 3d zajęłyby mi zbyt wiele czasu.

Dlatego w szkicach powyżej, skałki i pniaki powstały od razu w 2d a te pozostałe budynki miały jakąś tam bazę z prostych brył, nie trzeba wtedy za dużo myśleć o perspektywie.

Ogólnie to ostatnio zobaczyłem coś takiego:https://www.behance.net/gallery/6633...-AGE-BUILDINGS i wprost się w tym zakochałem. Problem w tym, że do końca nie wiem jaki jest pipeline robienia takich rzeczy. Tzn. na początku i tak jest jakiś szkic koncepcyjny gdzie lokuje się w różnych miejscach określone elementy i jeśli miałbym je po prostu namalować w 2d to nie wydaje mi się to aż takie ekstramalnie trudne, z kolei zrobienie tych wszystkich pierdółek w 3d... (niektóre obiekty się animują). Ja wiem, że to można zrobić i siedzieć nad tym tygodniami, ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób, by zrobić to mądrze i szybko - czyli jak dokładnie wygląda ten pipeline.

Pierwszego dnia zrobiłem coś takiego:

Jest to prosta rzecz, więc nie zajęło zbyt wiele czasu. Potem próbowałem czegoś bardziej skomplikowanego i czas potrzebny na produkcję wzrósł do kwadratu jak nie do sześcianu względem efektu końcowego :P

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów