Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2011


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

natas odniosę się do dwóch pierwszych.

1. wygląda jak rzut orto a nie widok z kamery

2. tragiczna kompozycja

3. skala roślin z bani wzięta

4. nie zgrywają się perspektywy

5. wyblakłe kolory

 

Teraz obrazek numer dwa:

tutaj jako komentarz polecam tutoriale Florence Design Academy na youtubie odnośnie świecenia w mentalu.

 

Obrazek numer trzy:

Skala, skala, skala. Fugi na podłodze mają tak na oko po 3cm. Żaluzja w oknie nie daje cienia, w samym pomieszczeniu również brak cieni. Po za tym nie wszystko w łazience ma lustrzaną jakość odbić .

 

Dużo pracy przed Tobą, na razie łba nie urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man dzięki za konstruktywną krytykę .Właśnie miałem następne rzeczy pokombinować w V-rayu ale niestety punktów 1-5 to żaden renderer nie naprawi .Gdybyś mógł coś podlinkować odnośnie tych puntów (niektórych) to byłbym wdzięczny .Początkowo myślałem ,że trzymanie się skali budynku) i wybranie standardowej kamery załatwi sprawę jednak d...pa :D .A drzewa to tak na pałę zupełnie :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natas

Każdy render zrobi to dobrze jeśli mu się pozwoli na to.

1. Kamerkę ustaw zwykła 35 mm czasami potrzebna będzie korekcja kamery ale to też maks załatwi.

2. Kompozycja to fakt, render tego za ciebie nie zrobi ale ustaw jakiś ciekawy kadr. Po oglądaj prace na tym forum i sam nauczysz się paru rzeczy. Ładowanie całego budynku centralnie po to co by na siłę pokazać jeszcze kawałek działki jest trochę chybionym pomysłem. Ustaw kamerę na wysokości oczu człowieka i pokarz coś ciekawego. Fakt, ze budynek z tą "wieżyczką" to trochę łapie się w kategorię gargameli, no ale cóż...

3. Tutaj też to tylko i wyłącznie twoja wina. Jeśli weźmiesz drzewko i brutalnie je prze skalujesz to siłą zmieni się też skala liści i szlag trafi realizm, bo nagle liście będą miały powierzchnię 2x2m

4. Żeby coś do siebie pasowało to Twoja brocha, żeby to zgrać w shopie. Nie jest to mocno skomplikowane. Inaczej ma się sprawa jeśli całość roślinności masz w środowisku 3d, tutaj już się nie da skopać sprawy samo się wszystko zgra.

5.Popracuj z zakładką enviro & effects hot key "8" tam ładnie można wszystko powyciągać. Ja dodatkowo zgrywam wynik jako openEXR, łatwiej potem w szopie wywołać obrazek i podciągnąć pewne niedociągnięcia.

Przede wszystkim oglądaj prace innych userów. Wiele się można nauczyć z samego patrzenia na lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, dokładnie. Do tego jeszcze dwa vraylighty pod okapem i chyba iesy nad stołem były włączone.

 

Sz.

 

czyli swiatlo z hdr wpada tylko z okna? czy w ogole sciany niewidoczne dla kamery likwidujesz zeby wiecej swiatla wpadalo? tez probuje takiego oswietlania ostatnio, multiplier dome'a na 1 i sile regulujemy mocą samej hdrki tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli swiatlo z hdr wpada tylko z okna? czy w ogole sciany niewidoczne dla kamery likwidujesz zeby wiecej swiatla wpadalo? tez probuje takiego oswietlania ostatnio, multiplier dome'a na 1 i sile regulujemy mocą samej hdrki tak?

 

Żadnych ścian nie likwiduję. Tak, multiplier na 1 i natężenie światła steruję ustawiając moc hdrki. Wszystko w LWF.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie: przy ladowaniu hdr nie nalezy podbijac gammy, wiec jesli mam w preferencjach maxa zaznaczone zeby dawal gamme 2.2 na input i bitmaps to jak hdrke po zaladowaniu do mapy vrayhdri sprowadzic na domyslna gamme? Ustawic gamme w mapie vrayhdri na 0.454?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakrecilem sie...od dawna jade w takim systemie jak na screenie i bylo ok, ale kiedy zaczalem z oswietlaniem hdr'ka to juz nie tak ladnie...

nwd7j7.jpg

 

szymon mozesz mi powiedziec czy tak samo to robisz? czy moze w color mappingu masz gamme na 2.2 (i wtedy rozumiem ze nie renderujesz w vfb tylko standardowo?)

a tak w ogole mozesz zarzucic numerem gadu do konsultacji?:)

chcialem sie upewnic ze do tej pory jechalem na lwf'ie czy tylko mi sie wydawalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gamma w CM na 2.2 i renderujemy w zwyklym fb?

input na 2.2 w preferences nie spowoduje dublowania gammy w polaczeniu z CM?

 

juz sie z tym totalnie motam bo dochodzi jeszzcze kwestia zapisu do 8bit lub 32bit co umozliwia glebsza postpro

 

gientek sie chyba myli...srgb to nie postproces, to tylko podglad tego jak render wyglada po korekcji gammy, bez tego przycisku render i tak jest gamma corrected tyle ze zeby moc na tym pracowac trzeba zapisac do .exr

...choc faktycznie, jesli nie ma 2.2 ani w CM ani w output to gdzie tu lwf

Edytowane przez viz.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam ze srgb to tylko podglad jak to wyglada, sam przycisk w renderze nic nie zmienia:)

 

swrsc: czyli nie powinno byc ani w output ani w CM gammy 2.2? tylko inputy i tekstury?

z ciekawosci probowalem tak jak pressenter, czyli 2.2 w CM i zapis do 32bit, wyszlo sporo za jasne ale po korekcji gammy/exposure w photoshopie wygladalo bardzo ladnie...sam juz nie wiem czy to byla zdublowana gamma czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie była zdublowana gamma, po prostu jeżeli zapisujesz do OPEN.exr'a to zapisuje się i otwiera w skali linearnej, czyli na wyrenderowany obrazek jest nakładana znów gamma 2.2 i masz totalny washout. Jeżeli byś w CM zaznaczył gamma 2.2 zafajkował "Don't affect color [adaptation only]" i sRGB w VFB po zapisie do OPEN.exr'a i otworzeniu go w PS'ie, AE, lub w czymś innym obraz jest wyswietlany prawidłowo w 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie była zdublowana gamma, po prostu jeżeli zapisujesz do OPEN.exr'a to zapisuje się i otwiera w skali linearnej, czyli na wyrenderowany obrazek jest nakładana znów gamma 2.2 i masz totalny washout. Jeżeli byś w CM zaznaczył gamma 2.2 zafajkował "Don't affect color [adaptation only]" i sRGB w VFB po zapisie do OPEN.exr'a i otworzeniu go w PS'ie, AE, lub w czymś innym obraz jest wyswietlany prawidłowo w 2.2

 

A teraz - kto to zrozumiał? XD

 

gientekwl: czuje się po Twoich słowach jak troglodyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMiklas

Pierwsze wrażenie robi dobre. Ale po przyjrzeniu się centymetrowej szerokości deskom, odbijającym jak lustro traci zupełnie na realności i powadze.

Tablet wygląda jakby był użyty raz... nożem. Środek powinien być cały matowy i przechodzić gradientem na zewnątrz z miejscowymi rysami jeśli chcesz uzyskać realizm

Symetryczne odbicie na części z przyciskami nie pasuje do tego obrazka, lepiej wyglądało by tam w mojej opinie przejście odbicia gradientem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby szkoleń cgworkshop.org stworzyłem pełny tutorial tłumaczący czym jest LWF - chętnych zapraszam, wkrótce nowy sezon szkoleń.

Dużo osób na tym forum wprowadza innych w błąd tłumacząc zasady renderowania na LWF kompletnie nie rozumiejąc czym owa technika jest i po co ją się stosuje. Najpierw trzeba zrozumieć jak kolejno wędruje obraz - od input przez silnik vRaya po output i po co ta wędrówkę się koryguje za pomocą LWF.

 

Gientekwl: gamma w CM jak i przycisk sRGB to OUTPUT, a to nie ma nic wspólnego z LWF. W praktyce nie istnieje zasada dla tego parametru powinno/nie powinno się stosować - to już jak komu wygodniej się zapisuje finalny render. Nakładanie gammy 2.2 w CM przebiega już po całym procesie renderowania na LWF i nie ma wpływu na ten proces.

 

są chętni na video tutorial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dorzucę mój LWF, działa całkiem sprawnie, tyle że dotychczas używałem tylko sun&sky, no i fizycznej kamery. Czasami tylko mam problemy z przepaleniami, wtedy zamiast lineara daję reinharda i burn ok 0,85. Renderuję we framebufferze, nie używam sRGB, ale jestem dziwny więc zazwyczaj zapisuję w 8bit bo i tak jest ładnie :)

Ale niedługo spróbuję tej metody z domelight i hdri, ciekawe jak to wpłynie na oświetlenie wnętrza.

 

lwf.png

 

le_chu - gdyby nie szyby to była by rewelacja :) Ale klimat i tak jest świetny, taki alieno-avatarowy, fajne brudne texy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrzyknikEwert - dobry model, studio mdłe.

arturprx2 - ładnie, czysto, nie urywa jaj, ale skoro to wizka mebli, to nie musi ;)

 

Takie tam, z zaskoczenia

r128.jpg

 

Reanimuje trupa i przy okazji test postpro w AE.

 

 

 

I drugie, też wieczorne, inny projekt sprzed pół roku

ig_01_02.jpg

 

Projekt będzie zmieniany na bardziej przyjazny księgowym, więc wrzucam dla potomności.

 

Zbieżność flar przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie bardzo dobre Voyager. Drzewa z iCube?

 

Podoba mi się trawa, ładnie wyszło zróżnicowanie oświetlenia. Tak trzymać. Za klimat - gdybyś dał jeszcze ze 2 ujęcia i założył osobny wątek - bez zastanowienia bym powiedział że warte fronta. Jakichś ludzi aż by się chciało dodać ku temu.

 

Czym oświetlone?

 

I jeszcze prośba na koniec - pokazał byś wersję prosto z 3d studio?

 

======= edit =========

 

Test oświetlenia wnętrza.

 

testoswietleniawww.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f też mi się wydaje jakoś dziwne. Wydaje się ze opakowanie stoi na nie równiej powierzchni(bo może nie równa jest). Pobaw się z AO(zmień na multiply) i Environment Lighting. Zwiększ sampling raytrace bo widać lekki szum:)

ps. bardzo fajny bump tego opakowania, a textura ma odbicie lustrzane(ale to pewnie dlatego ze mod. roboczy)

 

zrezygnowałbym z zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności