Skocz do zawartości

Fotografia bezcieniowa


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję kupić sprzęt do fotografii bezcieniowej. Co prawda nie iwem jakim dyspnuję budżetem, ale chciałbym przedstawić szefowi chociaż dwie opcje, jedną za 2k, a drugą za 4k. Tak na wszelki wypadek gdyby nie chciał wyłożyć kasy na droższy zestaw to mieć ten tańszy.

 

Moja praca polega na tym, że chłopaki z działu sprzedaży przynoszą mi jakieś rożne pierdółki, ja musze im zrobić tego zdjęcia, a oni to wystawiają na sklep internetowy oraz allegro. Gabarytowo bywa różnie, przeważnie są to produkty o wymiarach nie większych niż 40x40x40cm, no ale zdarza ją się 100x100x100cm, dlatego trzeba wziąć coś większego.

 

Co lepsze, stół bezcieniowy + oświetlenie czy namiot ? Szukałem, interesowałem się, czytałem... a i tak gów*o wiem, dlatego prosze o pomoc tutaj.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ojoj - dopiero po fakcie zajarzyłem że odkopałem trupa : )) ale zostawiam może ktoś skorzysta

 

www.funsports.pl - budżetowe rozwiązania studyjne; tańsze i droższe, możesz samodzielnie skompletować różne zestawy, wiele doradząróżnice namiot vs stół: namiot eliminuje całkowicie odbicia, sam w sobie jest dyfuzorem dla światła więc (teoretycznie) lampy nie potrzebują softów, stół daje lepszą głębię, plastyke obrazu, ponieważ softy odbijają się na powierzchniach przedmiotów, do tego znacznie większe możliwości setupu oświetlenia, namiot oświetla równomiernie, dosyć płaskonamiot stworzono do fotografowania przedmiotów odbijających otoczenie, wyizolowanie przedmiotu ułatwia pracę, namiot będzie tańszy, osobiście wolę stół - ja używam dużego stołu firmy Fomei - drogi ale jak go kupowałem to nie było taniej alternatywy tych rozmiarów, często zamiast typowego stołu bezcieniowego używam zwykłego papierowago tła fotograficznego rozwiniętego z wieszaka na zwykłym, dużym stole roboczym (płyta na dwóch koziołkach) - tanio, szybko i wygodnie bo można to zdemontować w każdej chwili - ze stołem, (dużym i solidnym stołem) jest gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności