Skocz do zawartości

Dwutygodniowy Speedsculpting #27: "WOJOWNIK"


lukanus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, ze temat podejdzie nie gorzej niż ostatni.

A wiec jak ja to widzę (co proponuję):

Jaki to ma być wojownik? Jakikolwiek wam przyjdzie do głowy. Ważne, żeby jednoznacznie kojarzył się z wojownikiem (atrybuty). Może to być zarówno starożytny hoplita, woj, barbarzyńca, ale też samurai, elficki łowca (choć tego w pierwszym szeregu raczej próżno szukać...), berserker, czy współczesny żołnierz, weteran, uliczny wojownik, itd. Uznajemy ludzi i rasy fantasy (kosmici, krasnoludy, elfy, zwierzołaki,etc.). Można śmiało przebierać w gatunkach (fantasy, sci-fi, steampunk, cyberpunk, etc...). Jak sobie kto wymarzy :) Jeśli kogoś nadmiernie poniesie fantazja, do tego stopnia, że sam będzie miał wątpliwości, to dobrze, żeby w jednym - dwóch zdaniach wyjaśnił o co kaman.

Jak widać z opisu, temat "nieco" rozlazły :), dlatego też jeśli będą wątpliwości, albo ktoś się z czymś nie zgadza, śmiało pisać, to się dogadamy, zwęzimy i będzie git :) pozdr.

 

btw. Conan w tle jest autorstwa Franka Frazetty. Nie znalazłem żadnych fajnych fotek/ obrazków na licencji Creative Commons, więc musiałem pożyczyć :(

Edytowane przez lukanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega dlaczego? Ja chętnie zobaczę kozaków w akcji... lepsze prace sprawiają, że wymagamy od siebie więcej... więc i poziom wzrasta... przyglądamy się tym detalkom, bajerkom, pierdołkom i też tak chcemy... idea jest taka żeby się doskonalić... tak myślę...

 

A to moje niedzielne zmagania 7:35-9:51 i 23:11-0:53... Blender, mysz, chęci i brak pomysłu... ot efekt...

 

Zbrakło czasu na tarczę... nie wiem chyba ją wyrzucę... miał na niej być wizerunek Mjolnira, ale jakoś płasko wyszedł :D... nie dociekajcie jak wygląda uchwyt tarczy bo to zgięty pałąk :D... dziś strzele kilka ujęć i wrzucę wersję ostateczną (jak na te 4 h)... te stopy :D loool

 

mjwojownik.jpg

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle Papa :) podziwiam zacięcie, że chce ci się machać tą myszką :] koniecznie wrzuć więcej ujęć. jeśli masz dostęp do Zbrusha, to może skorzystaj z któregoś z jego mat-capów, albo znajdź na necie odpowiednie obrazki/ tekstury i zastosuj je w Blenderze. Tu masz co i jak:

http://eat3d.com/free/matcaps-blender

jeśli nie, to może skleć jakieś 3 punktowe oświetlenie?

i to niebieskie tło... psuje odbiór :]

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Właśnie czegoś nie ogarniam... Czy mat-cap ma jakieś szersze zastosowanie niż tylko kolor?... bo nie rozumię zasadności jego stosowania... jakoś lepiej odbija światło czy coś?

 

Co do tła to zgadzam się - niebieski nie pasuje... ale o 1:00 w nocy już mi się nie chciało kombinować, bo o 6:00 pobudka...

 

Straszna posucha w pracach jak dotąd... tutaj kilka ujęć blaszaka i szare tło... no i baza wyjściowa :P

 

wojownike.jpg

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Pio, jak już chcesz się męczyć w blenderze to lepiej przesiądź się na sculptrisa. IMO jest lepszy nawet od zbrush (ale tylko w modelowaniu organicznym, i przy mniejszych ilościach vertexów).

A w blenderze to hard surface lepiej skrobać. Tak zrobiłem przy hi-menie i to bardzo dobre kombo, imo.

Turnable He-man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam postanowienie noworoczne... opanować (w jakimś tam stopniu) Blendera... nie mówie tu wyłącznie o sculptingu... chce stworzyć jakiś tam zasób własnych prac - mam nadzieję że z czasem coraz lepszych... no i podoba mi się, ze blender to taki kombajn :D... ale jak mnie natknie to może i innych softów spróbuję...

 

PS: Jestem stare pokolenie i nie wszystko jest dla mnie oczywiste więc... powiedzcie mi co to jest "IMO" o.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi pedałka w włatach móch "szkoła to nołlycz a jak nołlycz to i entertaiment" Nic na siłę... gdybym miał miesiąc ciszy i spokoju to pewnie bym się szybko dużo nauczył.. no i w chacie neta nima (wioska w lesie :P) a w pracy tutoriali nie będę oglądał ^^... Nauka przez zabawę - udział w speed bitwach, szukanie odpowiedzi w książce i wśród tu oto zebranej graficznej społeczności, spokojne dłubanie w wolnej chwili jakiejś wizki - ot życie grafika poczciwego :P...

 

A w ogóle to do roboty... bo dwie prace na temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@Marqson - elegancka mordka.

@Vega - coś taki nadgorliwy, 6 nie kończy się o 20 ;) wstrzymaj się proszę z sondą do jutra. Wieczorem przysiądę i może też coś wrzucę...może ;). By the way, ferie masz i nic nie wyrzeźbiłeś ? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc dokładnie na termin to termin powinien minąć wczoraj o 3:42 bo wtedy mijają 2 tyg. od założenia tematu :P Jednakże lukanus jest taki dobry i dał 1 dzień więcej :)

 

Już było kilku uczestników którzy obiecywali, że zrobią i nie zrobili :P

 

Jednakże zrobię jak lukanus i dam 1 dzień więcej :) Przecież speed jest dla zabawy bez nagród :) Więc sonda pojawi się jutro o 20:00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Dankeschön :)

 

Edit//

Ok żeby nie było że rzucam słowa na wiatr.

Ninja - pierwsze 1,5h, same Zspherki + move tool. Sculpt jutro jak wrócę z pracy.

 

ninija0sm_hhwhpnn.jpg

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

ok @Vega - ja odpadam, nie dam rady skonczyc tego dzisiaj bo cos mi wypadlo, rób sondę. No i nie wstawiaj mojego gniota;)

dzięki i sry za opóźnienie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużam do jutra. Nie mam dostępu do kompa i dlatego sonda pojawi się jutro. Tak w południe :)

 

słowiak: niema problemu :) chciałeś spróbować, ale jak są ważniejsze sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności