Skocz do zawartości

Saab 9-5 Sedan 2010


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dluzszym czasie nie robienia autek pora sobie cos przypomniec :) Wzucam wypociny z wczorajszego dnia. Musialem troche przodu usunac poniewaz dziwny blad mi wyskoczyl na modelu, a mianowicie ciagnace sie czarne linie i plaszczyzny w nieskonczonosc od modelu, a jak bralem wygladzenie to model calkowicie znikal... Wie ktos co to moglo byc? Dopiero po usunieciu sporego fragmentu gdzie to wychodzilo bylo ok.

 

33178579.jpg

 

11871867.jpg

 

16035892.jpg

 

10968547.jpg

Edytowane przez maciek.m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ajj wywalilo Ci zapewne jeden vertex, max lubi platac takie figle :) ja robie tak, ze konwertuje do mesh potem znow do poly, usuwam ten vertex i wszystko dziala (no trzeba tylko zalatac dziure po vertexie). Dotychczasowy progres bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki vision3d nastęnym razem bede juz wiedzial jak sobie z tym poradzic, bo az sie przerazilem jak mi model zniknal i czarne krechy sie pojawili :) A nastepny progres pewnie po weekendzie, bo na lapku wole nie robowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o to siatki bazy i w stanie terazniejszym, przod lekko powyginany ale to jak pisalem przez male problemy :) bbandi aero tez fajny i te drzwiczki jak mu sie otwieraja :)

 

38839656.jpg

 

49495404.jpg

 

28204056.jpg

 

77899961.jpg

 

No i zabieram sie za dalsze modelowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko git, jednak przy dzieleniu tej lampy troszeczkę zgubiły się proporcje. Widać, że starasz się odwzorowywać detal, więc fajnie gdyby takie rzeczy również się zgadzały. ..no chyba, że to nie jest aż tak ważne. To luz;)

saab954b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra postanowilem potrenowac przed bitwa renderki :P Zupelnie nowy lakier wlasnej produkcji, studio tez zupelnie inne niz poprzednie, taki test wszystkiego. materialy jak i sam model nie sa jeszcze skonczone a kolka wstawilem od ferrari. no ale tu chodzilo mi o lakier i te "cholerne" refleksy na nim, nad ktorymi nie bardzo panuje... no i cos komp odmowil posluszenstwa i wywalil niebieski ekran ale zdazylem zapisac w takim stanie jak widac:) co sadzicie?...

 

studjo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rada - wywal wszystkie materiały zostaw tylko materiał studia i karoserii i testuj aż Ci się będzie podobać - zaoszczędzisz na obliczeniach (zwłaszcza jak usuniesz koła i będziesz robił render region). Jak będzie Ci się podobać 50% ujęcia którym jest sam lakier wtedy dodawaj resztę. Światła proponuje zostawić na koniec bo przez załamania i odbicia w nich jest sporo do liczenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czepiam się szczegółów, ale zauważyłem pewne błędy. zaznaczyłem poniżej :)

 

- szczeliny w karoserii mają różną wielkość

- karoseria przy grillu poniżej krawędzi ramki reflektora

- maska silnika wystaje poza obrys pojazdu

 

erroran.png

 

- łączenie słupka z błotnikiem raczej nie powinno tak wyglądać ;)

 

error01e.png

 

 

poza tymi uwagami miodzio. podobają mi się dopieszczone detale. sam się muszę zebrać i dokończyć moje wypociny ;)

być może się pochwalę i będziesz mógł się zrewanżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności