Skocz do zawartości

Linuks dla grafika. Da radę?


Shine_lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pracuję z pakietem Adobe i tabletem.

Zastanawiam się nad przesiadką na linuksa bo lubię nowości, i dużo dodatków/ ułatwień za darmo. Pozatym nie mam o linuksie pojęcia. Słyszałem, że kilka lat temu system został uczłowieczony i przypomina wyglądem windowsa.

Czy ktoś może pracuje na linuchu i czy mógłby powiedzieć kilka słów na temat pracy z tym systemem w projektowaniu graficznym, z dostępnością sterowników, kompatybilności programów itp itd.

 

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w teori sie da, photoshopa odpalisz na ubuntu bez wiekszych problemow, swego czasu bawilem sie w odpalanie Silo i po troche meczarni da sie to zrobic.

Linux (zwlaszcza ubunciak) w ostatnich latach stal sie bardzo milym i przyjaznym system, niestety z jakiegos powodu (pomine teorie konspiracyjne zwiazane z microsoftem :) ) firmy graficzne olewają go uparcie.

Jesli pojecia nie ma sz o linuxie i nie chce ci sie meczyc w jakies wine czy inne rzeczy, to narazie nie moge z czystym sumieniem polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze da rade, ale musiałbyś zmieć programy tj.

 

photoshopa na gimpa

maxa, maye na blendera

illustratora/corela na inkscape

 

jeśli masz tablen wacoma to nie powinno być problemów ze sterownikami.

 

ale czy ułatwi ci to coś? wątpię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem pół roku na linuxie, wróciłem na XP, dlaczego? głównie dlatego, że na Linuxie nie da się tworzyć muzyki, ale ty pytasz o grafikę, na linuxie jest inkscape i gimp, obydwoma programami można wiele zdziałać, ale jednak lepiej zapłacić i mieć Windowsa, adobe'a i corela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności