Skocz do zawartości

Teczka 2D : Miłosz3ds


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przeglądam inne teczki 2D od długiego czasu, czytam porady, wskazówki, ale chyba najlepiej będzie założyć własną tekę. No i czekać na porady dopasowane do moich prac:)

 

Zapraszam do oglądania, komentowania i oczywiście do krytykowania! Wasze opinie będą niezmiernie przydatne.

 

Zaczynamy! :)

 

(Z góry przepraszam za jakość - foty robione telefonem komórkowym, niestety na razie nie mam innej możliwości!)

 

1. Początki - z natury, martwa natura. Pierwsza w życiu. W rzeczywistości jaśniejsza:) (100x70, ołówek)

20110304057.jpg&action=rotate

 

2. Moja druga martwa - niestety nie skończona. (100x70, ołówek)

20110304059.jpg

 

3. Kolejna martwa. Zadanie polegało na narysowaniu przedmiotu, i wkomponowaniu w niego ornamentu, który mieliśmy na kartkach. (50x70, węgiel) Totalnie skopana perspektywa ornamentu, na pierwszej ściance od lewej strony.

20110304067.jpg

 

4. I teraz mniejsze rozmiary - A3, w sumie dość szybkie. I na zdjęciu baaardzo ciemne wyszły te kombinerki. 20110304063.jpg

 

5. I też szybciutkie - i jeszcze mniejsze, bo format A4.

20110304066.jpg

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jedziemy dalej. Teraz na kolorowo.

 

1. Akwarelka, na A3.

20110304064.jpg

 

2. Temperówka na korbkę:) Czarny papier A4, białe kredki, biały akryl, i srebrny marker. (który wszystko popsuł :) )

20110304085.jpg

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na praktykach w teatrze. Polegało na stworzeniu rekwizytu - starej mapy. Akwarela, cienkopis, tusz chiński. Format z tego co pamiętam 50x70cm. Temperatura barw taka, jak na pierwszym zdjęciu - reszta przekłamana (telefon!). Niestety, nie dysponuję dobrej jakości zdjęciem całej, skończonej mapy.

 

Dlatego:

 

Cała mapa, w trakcie tworzenia.

mapaps.jpg

 

No i detale:

detal4.jpg

20110304091.jpg

detal1.jpg

detal3.jpg

detal2.jpg

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki rysowania dłoni - na razie ciężka sprawa. Smarowane ołówkiem, na A4. Oczywiście z natury, dlatego tylko lewa ręka:)

 

1.

20110304078.jpg

 

2.

20110304076.jpg

 

3.

20110304077.jpg

 

4.

20110304075.jpg

 

5.20110304070.jpg

 

Zapraszam do komentowania!

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj będzie trochę digitali - jeżeli to, co wyskrobałem można tym mianem określić. W końcu to jest forum poświęcone grafice komputerowej - nie będę wrzucał samych rysunków i obrazów tworzonych "w realu". :) nie licząc dwóch speedów, żadnej innej pracy nie mam jeszcze skończonej. Pokazywać więc na razie będę moje eksperymenty, zaczęte prace, bazgroły i inne.

 

Tutaj szczególnie będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady, sugestie i komentarze, bo jestem zupełnie zielony w tych sprawach. Proszę więc o cierpliwość, i miłego oglądania! :)

 

Na pierwszy ogień forumowe speedy na bitwę:

 

1. "Ofiara"

majowie4.jpg

 

2. "Wejście smoka"

bez4.jpg

 

Teraz z natury:

 

3. Autoportret, z lustra. Niestety nie bardzo podobny. Ale niech będzie:)

selfportrait1.jpg

 

4. Szybkie szkice, membrana głośnika, i kałamarz z atramentem.

beznazwy1yd.jpg

 

Próby z wyobraźni:

 

5. Szybki szkic wieśniaczka.

 

kopiabez111.jpg

 

6. I chłop już w polu. :) oczywiście dopiero jest ruszony, ale mam zamiar podmalować do końca.

chuopzewiesi1.jpg

 

7. Wiedźma. Miała być starą, pomarszczoną kobietą, ale kształt czaszki, twarzy wyszedł jak wyszedł, i bardziej na bajkową wiedźmę się nadaje. Włosy okropne! Losowo machany kolor od białego do ciemnoszarego, zero cieniowania. Oczy krzywe, nos schodzi na prawo. Może jeszcze coś z nią zrobię. :)

 

kopiawiedma.jpg

 

8. Niby na bitwę - "kryzys". Tyłek Mikołaja - biedaka. Nie mogłem poradzić sobie z ustaleniem perspektywy budynków w miasteczku, i niestety odpuściłem. :)

 

mikoaj.jpg

 

9. Taki o, bazgroł. Jeden pędzel, prostokątny z lekko zaokrąglonymi rogami.

 

beznazwy5hv.jpg

 

No i teraz dwa malowane ze zdjęć. Zdjęcia nie moje, kapelusz z googli, kwiatek chyba z Digarta. Oczywiście nie malowane po zdjęciu, zdjęcie na drugim monitorze :)

 

10.

 

kopiakapelusz.jpg

 

11. Kwiatek, kreskowany taki.

 

beznazwy3f.jpg

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny:) heh. Mam nadzieję, że z czasem się pojawią. :) bardziej motywuje do tworzenia nowych rzeczy i pracy nad sobą, co się przyda! :)

 

Dzisiaj taki rysuneczek. (A4, kredki), fota telefonem, na żywo ostre, światło na ziemi i księżyc nie są tak skopane, dół cały ciemny:)

 

20100415023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo mazania. Zobacz to

http://maraschasteen.blogspot.com/2011/02/make-each-stroke-count.html

http://maraschasteen.blogspot.com/2011/02/make-each-stroke-count-part-ii.html

http://maraschasteen.blogspot.com/2011/03/make-each-stroke-count-part-iii.html

 

Machasz pędzelkiem, narobisz się, a tylko psujesz odbiór. podobnie w ołówku co w digitalu. W digitalu gubisz walory i konstrukcje. Elementy pływają w obrębie kształtu. Popracujesz nad tym, i będzie całkiem przyzwoicie. Nie maluj też z głowy gdy nie masz pewności jak coś jest zbudowane. Podpatruj ile możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dzięki za odwiedziny! :)

 

prrrszalony - dzięki za linki! Przejrzałem, mam nadzieję że zrozumiałem:) Hmm chyba rzeczywiście mam tak, że nie do końca panuję nad kreską, plamą. Wszystko jest jeszcze takie losowe, nie całkiem przemyślane. Dlatego tyle tych maźnięć idzie, "aż się uda" :) trzeba nad tym popracować.

 

Zabieram się do malowania z natury!

 

KhazadThard - Jabłko mam już jedno strzelone, ale nie do końca udane, więc nie będę się nim chwalić;) Popróbuję jeszcze, i wrzucę to lepsze:)

 

Hmm to taki szybki szkic (ze zdjęcia) dodam, żeby nie było "pustego" posta. :)

20110304071.jpg

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Kolejna porcja prac, dzisiaj same cyfrowe. Hmm, w sumie nie jestem zadowolony z niczego, dzisiejszy dzień jest jakiś taki strasznie podły. Ale żeby nie było, że się obijam! :)

 

Jabłka (niestety ze zdjęcia z "przedszkola", nie z natury - w domu brak jabłek:) )

 

1. Bardzo miękkie, w ogóle skopane.

jabkow1.jpg

 

2. "Na twardo" :) według mnie trochę lepiej. Ale bardziej chyba przypomina mandarynkę, chyba przez te wyraźne podziały.

jabko.jpg

 

Próba następnego ćwiczenia z "przedszkola", poddałem się w zasadzie od razu - nie mogłem wyłapać tych wszystkich kierunków, proporcji i zależności. No ale wrzucam.

 

3. Filiżanka.

filizanka.jpg

 

No i z natury, a dokładniej z biurka:)

 

4. Kombinerki. Jestem w sumie zadowolony z rączki. Same szczypce absolutnie nie.

kombinerki.jpg

 

5. Kubek. Wyszedł trochę zbyt niski, i łączenie ucha z kubkiem skopałem.

kubek1a.jpg

 

No i takie bonusy:

 

6. Doniczka

okno2.jpg

 

I próba podmalowania trochę zdjęcia z Grecji. Nie skończona, plany są ambitne, na razie jest jak jest. :) będą jeszcze drzewka na drugim lądzie, statki, latarnia morska, budynki jakieś. Po co pisać to wszystko. Skończę, to wrzucę:)

 

7. Oryginał

greecematte.jpg

 

8. Podmalowane

greecematte8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wizytę! Kurczę, nie do końca rozumiem. "dziubdzianie", "mazanie", czyli że za dużo pociągnięć pędzla, tak? Jak to zmienić? Machać większym brushem? Starać się robić bardziej płynne przejścia, żeby nie było widać sladów pędzla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na poczatek wazne jest zebys zrozumial ze powinienes malowac plama a nie kreska czyli plama swiatla ,cienia czy koloru .Kreski ktorych uzywasz daza do pokazania plamy ale wprowadzaja niepotrzebny chaos wiec staraj sie czysciej. Z kolei jak juz rysujesz i chcesz kreska to pamietaj ze kazda kreska powinna miec swoje miejsce i byc przemyslana bo twoje chaotyczne kreski nawet w rysunku daza do plamy i nie wiadomo czy rysujesz lineart czy to plama, mozna mieszac a jakze ale umiejetnie wiec na poczatek odroznij te dwie techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo błędów, ale ja tylko jeden wypomnę bo już 3 w nocy a ja nie śpię ;) zmruż oczy i spójrz jaki kolor ma góra którą podmalowałeś na zdjęciu, a potem zobacz jaki nałożyłeś na nią kolor. Dałeś kolor taki jak wiesz a nie jak widzisz, więcej obserwacji nie tylko koloru ale i brył a progres się pojawi. Koledzy z plamą też mają rację, ale to też kwestia obserwacji. Pozdrawiam i dobranoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już rozumiem. Gorzej będzie z praktycznym wykorzystaniem tej wiedzy, no ale spróbujemy:) Dzięki!

 

Floiran P - dzięki za wskazówkę! Góra jeszcze nie skończona, w sumie dopiero maźnięta:) Nie chcę jej robić takiej samej jak była, myślałem bardziej o jakiejś trawie (nie soczystej, bo w Grecji we wrześniu wszystko jest już opalone przez słońce, i nie ma soczystych traw:P ) drzewach, zabudowaniach. Pozdrawiam również! Zabieram się do machania plamami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności