Skocz do zawartości

Postac 3D : Starfish umbrella, RIG


Rekomendowane odpowiedzi

Bestialska, cwana meduza z parasolem z biednej rozgwiazdy. Zaispirowane dokumentem o oceanach, w którym omawiali "marine snow" czyli opadający z wyższych warstw detrytus. Można tu poczytać. Modele w Mayi, w ZBrushu displacement, render - mental ray. Tekstury i skład - Photoshop.

 

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, krótkie demo z rigiem.

 

 

 

A poniżej screeny.

Pozdrawiam!

 

starfish_umbrella_web.jpg

 

starfish_umbrella_wire.jpg

 

starfish_umbrella_wire2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mega pozytywna praca :D Świetny pomysł, rewelacyjne wykonanie (te shadery!). Strasznie mi się podobają kolory. RIG też świetny :D Gratki fronta :D Bardzo zasłużony! 5*****

Oby jak najwięcej takich!.

 

Pozdrawiam

Piter

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, uwielbiam takie klimaty toonkowe! ( trochę herezja z mojej strony, bo mi się wymiotować chce już durnymi komediami w 3D w stylu toonkowym ale tutaj mi chyba chodzi o żałosny humor niżeli "obraz" )

 

Pytanie zadam z kosmosu, ale czy sculpter miał w tym udział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeurocze ;]. Sugerowal bym jedynie jakies zroznicowanie kolorystyczne tak aby rozgwiazda i meduza sie nie zlewaly w jeden cielisty kolor. Moze jedno z nich powinno byc fioletowe czy niebieskawe... w koncu stylizacja jest wiec powinno przejsc ;]

 

Tak czy inaczej pomysl i wykonanie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! I dziękuję za fronta!

 

Miałem mega fun zarówno z rigowania, jak i renderowania :)

 

_Arti_ - Dzięki! Humor w tych komediach 3D "niższej klasy" jest też przeznaczony dla niższego przedziału wiekowego, więc może dlatego w ocenie starszych widzów żałosny.

Modeluje w Mayi a ZBrusha używam tak naprawdę do detalu jak tutaj, w przypadku rozgwiazdy.

 

gientekwl, NV - zamieszczę na blogu trochę screenów z setup'em światła i shaderów. Dam znać :)

 

OmeN2501 - Dzięki. Wierz mi, że jak już robiłem korektę to kręciłem suwaczkami i chciałem je zróżnicować, bo wypadałoby. Ale zmieniając meduzkę, traciła na "słodkości", a rozgwiazdy zmienić nie mogłem bo strasznie pasowała mi taka. Więc wpadłem w pętlę i zostawiłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Materiały;) widać mental też daje rade. Translucency ciała i glossy refraction +biały fallof na skraju macek? Nawet displacment sie sprawdził.. bardzo zagęsciłeś siate czy jakis inny sposob zeby tak ładnie chycił? Pyłek w maxie particulami czy post? Aż sie prosi o stereoskopie! Wielkie brawa:) mialem sie zabrać za zrobienie konika morskiego w podobnym klimacie, ale teraz to już by była zrzynka:P

 

ps. jakby tęczówka nie była taka wsciekła tych stworzonek to napewno było by jeszcze przyjemniejsze do ogladania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz_Real - dzięki wielkie! ;)

 

GrześDuro, mookie - Displacement jest wypalony na najniższym poziomie. Mapa ma 2048x2048 a siatka zagęszczona standardowo - 2-krotnie podczas renderingu :) a pyłek to custom brush w Photoshopie.

 

mayamak - wrzucę parę dodatkowych materiałów odnośnie oświetlenia i shadingu na bloga i poinformuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to jest ładne, właściwie jestem zaskoczony że aż tak ładne.

Jeśli ten obrazek nie dostanie fronta i cg awarda na cgtalku, to będzie oznaczało że cgtalk zszedł na ostatnie psy.

 

A jeśli z tego dziadu zrobisz animację, to wiesz że ja przyjadę i dam Ci w ryj przy wszystkich pracownikach. Ja przyjadę, bo ja już raz byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Luki Luki - challenge accepted. :) ale i tak trzeba by wymodelować wodę więc będę potrzebował Twojej pomocy ;)

 

KoMic - nie chciałem desaturować i 'zaniebieszczać' postaci w taki podwodny sposób. Myślałem przez chwilę nad causticsami na nich, ale wszystko jest stylizowane więc stwierdziłem że takie 'realistyczne' zabiegi są niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Luki Luki - challenge accepted. :) ale i tak trzeba by wymodelować wodę więc będę potrzebował Twojej pomocy ;)

 

Ja się specjalizuję w modelowaniu powietrza.

Gratulacje za awarda na cgtalku. Poznali się. Jak mam się teraz do pana zwracać? "Mistrzu" wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności