Skocz do zawartości

platne konto


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy bylo, jak tak niech jest

 

otoz co sadzicie o tym aby zrobic cos na zasadzie konta jak na joe monster?

 

a dokladniej, ze przy zakladaniu konta bedzie trzeba wyslac smsa dostac kod etc etc, moze wtedy forum maxa wroci do dawnej swietnosci a wszystkie 'dzieciaki' sie 2 razy zastanowia zanim zaloza konto i 3 razy zanim napisza cos glupiego, no i rowniez zaostrzenie zasad dotyczacych prowadzenia konta, komentarzy etc, no i oczywiscie obielo by to kazdego nawet tych zalogowanych, co wy na to???

 

moze w taki sposob zrobimy porzadek?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mysle ze to lekka przesada, przegladalem wiele forow graficznych i nie ma czegos takiego. Oczywiscie jesli chcesz zalozyc swoje portfolio, to dobry pomysl, dostalbys dodatkowe profity, miejsce na serwerze na swoje prace itp. Jednak wydaje mi sie, ze sila tego forum jest to ze powstalo dla entuzjastow grafiki i np mnie zainteresowalo tym tematem(przegladalem maxa3d od 2006 r.). Jesli wprowadzimy oplaty za samo rejestrowanie sie do forum, to stanie sie ono swoistym zamknietym kregiem a chyba nie o to chodzi. Wiadomo dla czlowieka, ktory ma chocby srednia wiedze na temat jakiegos oprogramowania, pytania poczatkujacych wydaja sie smieszne, ale trzeba pomyslec o tym ze samemu tak sie zaczynalo, jako nastolatek co obejrzal fajny film z efektami specjalnymi i chcial umiec robic to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady. Już nie róbmy z forum jakiegoś mega elitarnego klubu. Przecież chodzi właśnie o to, żeby każdy miał do niego dostęp. Może jeszcze wprowadźmy punkty reputacji do kupienia za esemesa? ;) Tak żeby byli równi i równiejsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia taki sam bałagan robią i nowi i starzy, z tym, że tych pierwszych da się jakoś wytłumaczyć. Jeśli myślisz, ze kilka zetów na wstęp "oczyści" towarzystwo, to proponuje wybrać się na jakąś potupaję za piątaka i zobaczyć jaka tam elitarność panuje. Do tego dochodzi jeszcze roszczeniowe myślenie, tych, którzy zapłacili "i im się należy". Ja bym moderowaniu podziękował w takim momencie.

 

Wielu się skarży, że forum nie jest przyjazne dla nowych i tym bym się zajął, a nie dorzucaniem do ognia. Jeśli chcesz pomóc odsyfiać, to raportuj., Niewielu z Was to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje lepsze rozwiazanie. Przy zakladaniu konta na max3d.pl musisz podac swoje konto bankowe lub paypal. Za kazdym razem jak moderator musi interweniowac w sprawie jakiejs glupoty wywolanej przez ciebie, z twojego konta jest pobierany datek na srodki uspokajające dla moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielu się skarży, że forum nie jest przyjazne dla nowych i tym bym się zajął, a nie dorzucaniem do ognia. Jeśli chcesz pomóc odsyfiać, to raportuj., Niewielu z Was to robi.

 

prrrszalony masz swieta racje, nawet ostatnio polecilem znajomemu to forum a on jak tylko uslyszal max3d to od razu powiedzial ze szkoda czasu pisac, bo albo cie zblazgaja, albo nie odpowiedza albo odesla do helpa. I tu jest racja. Ogolnie rzecz biorac to nie jest przyjazne forum. Jest wielu ludzi, ktorzy pomoga ale jest tez wielu, ktorzy uniosa swoje wielkie widzi mi sie na szczyty. To tez jest problem tego forum, tak mi sie wydaje. Ogolnie to forum powstaje poto zeby uzyskac pomoc, rade i krytyke. Jednak tak obserwujac odpowiedzi na posty nowych to jest przewaznie tylko krytyka, blazganie i pretensje, ze wogole sie odezwales. Proponowalbym zastanowic sie dobrze np starym wyjadaczom tego forum, oczywiscie nie obrazajac nikogo, nad chocby kultura wypowiedzi, tym bardziej ze korzystaj z forum juz dobre ladnych lat i netykieta nie jest im obca.

  • Piękne 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie mam nic do 'nowych' bo mimo ze jestem krotko na max3d.pl to wielu przychodzac dlugo po mnie nabralo takiego skilla ze oczom nie raz nie wierze jak patrze na ich dzisiejsze prace, ale caly czas nachodzi mnie pytanie jak rozwiazac smietnik ktory od pewnego czasu robi sie z maxa, i zapewne nie tylko ja to zauwazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] pytanie jak rozwiazac smietnik ktory od pewnego czasu robi sie z maxa, i zapewne nie tylko ja to zauwazylem

 

1. Nie śmiecić samemu

2. Raportować

3. Udzielać konstruktywnej krytyki i komentarzy

4. Kultura wypowiedzi

 

Innej rady nie ma , zamykanie się, swoista izolacja i podział pogorszyłby tylko sytuacje. Zamiast płatnych kont, fajną sprawą byłoby portfolio = miejsce na serwerze na swoje prace, albo zwyczajne konto bankowe max3d, na które można by wpłacać datki, ale bez żadnych korzyści czy przywilejów, charytatywnie.

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti masz racje i co do tego smietnika i co do sklilla jakiego nabieraja nowi tutaj na forum. Z jednej strony to nalezy sie zastanowic co uwazac za smieci? Bo jesli smieciem jest pytanie nowicjusza o to co wcisnac zebym np mial viewporta na calym ekranie albo jak zrobic zeby objekt mial texturke i po uzyskanej rzeczowej odpowiedzi ten sam gosciu po kilku postach pyta sie o to samo, to rzeczywiscie takie "smieci" trzeba tepic. Wtedy raport do moderatora i albo sie poprawisz albo nie szukaj tutaj juz nic wiecej. Ale jak za smieci bedziemy traktowac pytania dla wielu z nas juz oczywiste, a dla nowego sprawiajace wielki problem, tym bardziej, ze slucha odpowiedzi i stara sie sam znalezc rozwiazanie, to troche nie fer. A z drugiej strony, to tak jak pisales, "nowy" pisze pierwszego posta z banalnym pytaniem a po jego 50 nastepnych ty mowisz: swietna robota, tak trzymaj, gratulacje. Jak zamkniemy forum na poczatkujacych to po pewnym czasie nie bedzie kogo chwalic. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fajną sprawą byłoby portfolio = miejsce na serwerze na swoje prace, albo zwyczajne konto bankowe max3d, na które można by wpłacać datki, ale bez żadnych korzyści czy przywilejów, charytatywnie.

 

bardzo fajny pomysł. Pamiętam, że około roku temu (??) był taki temat i padło parę fajnych, moim zdaniem, propozycji odnośnie płatnych rzeczy na max3d. faktycznie płatne zakładanie konta może niekoniecznie byłoby rozwiązaniem (choć w pewnym stopniu przyniosłoby rezultaty), jednak pomysł NV jest git. Coś takiego na pewno będzie przydatne dla osób, które zechcą skorzystać a osoby, które nie będą mogły (lub chciały) sobie na to pozwolić, nie będą się czuły wyobcowane czy gorsze (przynajmniej nie w dużym stopniu).

 

Kwestia oddawania kasy charytatywnie to zawsze dobry pomysł :) choć dla mnie to jeszcze za wcześnie. Ale konto na boku mogłoby gdzieś widnieć - czemu nie ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat płatnych kont przewijał się już kilka razy. byłoby to fajne gdyby nie kilka faktów:

 

1. płatna rejestracja na forum (całkowita) zablokuje praktycznie dział "Dam pracę". żaden pracodawca nie będzie chciał wysyłać sms'a tylko po to aby zmieścić ogłoszenie.

 

2. padł kiedyś pomysł tzw: Kont Premium. fajna inicjatywa, ale portal będzie musiał się jakoś rozliczać z tych pieniędzy. będziemy musieli zacząć działać jak firma, odprowadzać podatek itp. masa zachodu a pożytek z tego niewielki.

 

3. płatne konta w jakiejkolwiek formie dadzą poczucie "bezkarności". nie wszyscy ale część użytkowników wyjdzie z założenia "płącę to wymagam". dzięki temu moderacja spamów i offtopów stanie się jeszcze bardziej złożonym problemem niż obecnie. co przełoży się na ogólne zaciśnięcie pasa i większą uwagę moderacji na posty użytkowników. oskarżenia o "cenzurę" posypią się jak z rękawa. a TWA spiskowych teoretyków znajdzie sobie nowego konika :)

 

na CGsociety są konta premium i to działa. ale CGS działa jako firma i to jest zasadnicza różnica. póki co temat czeka na dojrzenie serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast kont płatnych wprowadził bym sub forum dla firm, które podobnie jak z Facbooka tak i z naszego forum robią sobie miejsce na darmową promocję. Ja wiem, że i tak większość tych prac jest wykonana przez naszych userów, ale mimo to czuję niesmak widząc taką jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rozliczenie tego wszystkiego nie byłoby już większym problemem to jestem przeciwnikiem płatnych kont tylko takich żeby były płatne.

 

Były pomysły, że płatne konto - nie widać reklam. Tylko ile tych reklam jest :) Prawie ich nie. Musielibyśmy je zwiększyć.

 

Na razie bardziej chciałbym, aby ruszyły galerie użytkownika, coś jak portfolio, aby uporządkować prace, a później można o tym myśleć.

 

Ale na to potrzeba czasu. Potrzeba bo max3d "dłubię" mocno po godzinach, wiadomo, tego czasu im człowiek starszy jest mniej, ale robię to już za długo żeby to na razie zostawiać, więc na to po prostu musicie czekać, ale chce podawać żadnego terminu. Idzie to wolno, sam chciałbym żeby to ruszyło mocniej, ale pracować muszę :) Wielu może jest niezadowolonych, zawiedzionych, że pewne sprawy się tak wleką, ale tak chyba na razie musi być.

 

Na razie serwis ma za mało do zaoferowania na "płatne konta", a z tą bezkarnością tweety też dobrze napisał. Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności