Skocz do zawartości

teka pełna CUKIERassów


CUKIERASS

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]88321[/ATTACH]aloha!Rodacy celem niniejszej publikacji...eee wstęp jak z anusa rwany. A więc sprawa wygląda tak:nieco omszały wiekiem dziad (w tej roli ja Paweł) będący lat kilka dziennikarzem postanowił dnia pewnego, iż się przebranżowi. Nie umiejąc rysować za cel postawił sobie hmmm nauczenie się tej oto sztuki. Cóż zdaję sobie sprawę, iż moje bohomłoty ołówczano/tabletowe nie jednego przyprawią o ból wątroby, ale liczę, że publikując najczęściej jak się da poczynię postępy dzięki Waszej krytyce :D a krytykować będzie co :D. Oto prac kilka z ostatnich miesięcy nic specjalnie ukończonego no ale coś pokazać trzebatroliosko.jpgmalywoj1copy.jpgexecution1copy.jpgelfmorze.jpgkozieloviczcopy.jpgmojamorda.jpgkniazcopy.jpgkrajobr1copy.jpgminotas1copy.jpgslave11copy.jpggorykotakiego.jpgb4.jpgparkkoci.jpgkrajobhraz1.jpgzydpodsciana.jpgdziadoszan.jpgrusol1copy.jpgmordonelfowy1copy.jpgpinkdemoncopy.jpgvikos111copy.jpgkraznall111copy.jpgsantaclauseeee.jpg

Edytowane przez CUKIERASS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako, że idei przebranżowiania omszałych dziadów kibicuję z całego serca, to napiszę co myślę, może cos pomoże, jako że niżej podbisany dziadyga już parę lat się męczy i w wiele ślepych zaułków zdążył już na swej ścieżce zabrnąć.

 

Prezentacja sie liczy. to odnośnie Twoich rysunków na kartkach. Żółte widmo i deformacje sugerują aparat użyty przy żarówie i z bliska. Soczewka aparatu aniekształca okrutnie (chcesz sprawdzić? zrób se fotkę czegoś prostego, np krawędzi kartki tak aby znajdowała się blisko końca kadru i zobaczysz piękny łuk zamiast linii). Postaraj sie o skaner, wydatek nie astronomiczny a przydaje się często jak lubisz śmigać ołówkiem, a widzę,że lubisz.

 

Widać, że zapał masz. Ale rzec w tym, żeby go ukierunkować na produktywne tory. Nie chcesz tracić czasu rysując rzeczy które dają mało wiedzy, prawda? Bo omszały dziad czasu ma mało i musi z niego wycisnąć co się tylko da, nie? Polecam przyjęcie następującego nastawienia (tylko na jakiś czas , tak na próbę): Rysowanie może mieć różne cele. Jednym z nich jest stworzenie obrazka. Innym znów nauczenie się czegoś. Czegoś, co pomoże przy okazji rysowanie w celu nr 1. Ja często miałem tak, że chciałem zrobić fajny obrazek, i to szybko! Ale powinieneś poświęcać czas na rysowanie stricte w celu nauki, studiowania, odkrywania i ćwiczenia.

 

Studiować można wiele zagadnień i pewnie każdy może podać inną listę, dla mnie są to:

 

1. kompozycja

 

3. perspektywa

 

2. mechanikia światła (walor)

 

3. teoria koloru

 

4. anatomia

 

Studiowanie w/w polega na pochłanianiu teorii (książki, net, filmy instruktażowe itp) a następnie ćwiczenie ich. Najlepiej z natury.

 

Żeby nie było niejasności, widzę że już to robisz, studia anatomii, portrety itd. Po prostu chcę zwrócić uwagę na to, że niektórym pomaga takie podejście typu "a teraz sie nauczę jak zielone światło wpływa na czerwoną piłkę i jak będzie wyglądała biała kartka oświetlona światłem odbitym od tej piłki" w przeciwieństwie do podejścia "dobra, czas coś porysować...co by tu teraz *zaczyna rzezać po kartce*". Ja stosuję oba podejścia, z tym że to pierwsze wydaje mi sie bardziej produktywne.

 

Patrząc na Twoje rysunki wydaje mi się, że powinieneś przywiązać więcej uwagi do rysunku. Przez pojęcie "rysunek" rozumiem określanie jakie miejsce w przestrzeni powinny zajmowa dane elementy. Mona to osiągnąć za pomocą linii. Weźmy na warsztat jakiś Twój rysun. A choćby ten:

bicepsiarze.jpg

Widać już zaczęte cieniowanie, jednak moim zdaniem jest to tracenie czasu na tym etapie. Zanim zajmiesz sie cieniowaniem powinieneś opanować ważniejsze aspekty, stojące wyżej w hierarchii. Na przykład:

 

Proporcje i poprawność anatomiczna mogą zostać zobrazowane bez użycia cieniowania, samą tylko linią. Z tekstów uczonych mędrców wiemy, jakie powinny być proporcje (użyjmy kanonu Greckich rzeźbiarzy, 8 długości głowy w postaci)

 

cukieras_over_by_ethicallychallenged-d3buiz1.jpg

 

Jak widzisz mój hebanowy Adonis różni sie od Twojego pod względem umiejscowienia elementów na naszej przestrzeni roboczej.Na marginesie, chciałem zachowac pozę, a więc pochylona głowa troche komplikuje prezentację. Gdyby trzymał ją prosto, to podbródek znajdowałby sie na czerwonej lini, nie pod nią. Ale mam nadzieję, że widać że u Ciebie kończyny były za krótkie i ogólnie proporcje były nie takie jak trzeba.Chodzi o to , żeby nie zaczynać z cieniowaniem dopóki rysunek nie trzyma sie kupy. Ja wiem, jak ciężko się opanować, wierz mi. Przejście do cieniowania symbolizuje zakończony etap pracy, krok bliżej do zaje*****go obrazka, gratyfikację, miłość tłumów i co tam jeszcze. Ale żadna ilość cieniowania, choćby najdoskonalszego, nie uratuje skopanego rysunku. Będzie wyglądać be. Nie ma sensu. Lepiej zrobić 99 rysunków samą linią na każdym czegoś się ucząc, zrobić setny dobrej jakiści i go pocieniować, niż 100 skopanych ale wymodelowanych rysunków. Miej cierpliwość zrobić coś dobrze i powoli na podstawowym etapie, zamaist robić dużo i szybko, lepiej na tym wyjdziesz. Poprawność jest ważniejsza niż ilość i prędkość, a prędkość osiągniesz z biegiem czasu.

 

Się rozpisałem z deka, nieproszony ;] choć prosiłeś o krytykę ogół więc sie nie narzucam. Nie chcę żeby wyglądało że się wymądrzam i pouczam, sam nie umiem aż tak dużo, ale może uda się pomóc i nie zmarnujesz czasu na takie rzeczy jak ja marnowałem. Nauczyłem się co nieco na swoich błędach, może Ty też się nauczysz na moich i oszczędzisz trochę czasu. Pozdro i powodzenia.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged - Przeogromne DZIĘKI Seńor! Bardzo cenne uwagi, na tego typu krytykę liczę raz jeszcze dzięki- heh presja czasu jest straszna rysuję tuż po obudzeniu, w biurze (jak nie patrzą ;) ) no i po robocie jak żona coś ogląda ;). Fun niesamowity! Postaram się teraz bardziej ogarnąc tematycznie i powstrzymać tempo a zastosować więcej "skupienia" "yoda mode on" ze skanerem też święta racja, choć narazie pocykam fotki aparatem tylko trochę bardziej się przyłożę ;) narazei wrzucam pannę rycerską -lekko ją podciągnąlem troche poprawiwszy oczy (choć reszta twarzy niezle zyebunnna) i domalowawszy pare elementow - chwilowo nadal obsysa :D

 

barabbbar3211copy.jpg

 

a tu moja druga miłość obok muzykowania i malowania -rzeźbienie i malowanie takich małych figurek fantasy (ten fimir wyrzeźbiony jest z fimo soft i ma około 4 cm)

 

16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczylem troszkę z martwą naturą i..poległem :D heh zachowanie proporcji,krzywizn i innych takich jest chwilowo nie do ogarnięcia:D pomijam już obsysowy kolor

 

kubekcopy.jpg

 

tu coś co miało być WIPną powietrzną bitwą diabełko demonów ale padłem już przy rozłożeniu cieni :D więc narazie jest jeden diabełek

 

ptaszorex1111111.jpg

 

próba portretu słabo narazie idzie ale jest nieco lepiej niż bywało-o kolorach narazie nie ma co wspominac

 

wera1111.jpg

 

i przemy dalej z odgadywaniem światła i jego rozłożenia na łbie ludzkim

swiatlomorda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje pare rzeczy:

1.dać sobie spokój na razie z kolorem

2. rysować martwe z natury nie z fotek

3. rysować na 50% szarym tle wtedy łatwiej jest opanować walor bo rozjaśniasz idąc w górę przyciemniasz idąc w dół skali :)

4. jak robisz coś texturowym brushem a chcesz żeby krawędzie pozostały czyste.Zrób selekcje lassem i wypełnij brushem, albo przejedz brushem na nowej warstwie i potem wygumkuj krawędzie twardym okrąglakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok walka trwa ale dzis mocno "oberwałem";)

 

"martwa natura" jest ostro krzywa- perspektywa lata, przyciski nierowno, suwaki też no trzeba mooooocno to ćwiczyć

rasdyjo.jpg

 

 

i kolejna proba podejścia do twarzy-musze uciec od tego jednego ustawienia i sprobowac inne nachylenia głowy

 

krzywyjacopy11.jpg

 

btw- mój komp ledwo ciągnie cs2 photoshopa, a kiedy próbuje użyć pędzla z teksturą to się wiesza i mieli jakby miał być ciągnikiem-muszę go zmienić - jaka byłaby sensowana konfiguracja pc dla potrzeb photoshopa? poczytam na necie ale może coś podpowiecie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na dość potężnym stacjonarnym często wysypywało cs2 przy używaniu pędzli z teksturami.

W martwej naturze się perspektywa rozjechała. Ogólnie rysunki z potencjałem, chociaż sama tematyka ograna jak diabli ;) Za to figurka mi się bardzo podoba, musiałeś się napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr- heh narazie się uczę rysować więc rzeczywiście z orginalnością moje wypociny nie mają wspólnego ;) Co do rzeźby to dzięki -wsumie to powstała dość szybko (co widać -stopy,pysk itd) bo około 1 dnia. A co do kompów to czy może późniejsze wersje photoshopa nie sprawiają już takich niespodzianek czy deal z teksturami to częsty przypadek?.

 

 

a tu dorzucam jeszcze starszą rzeźbę goblina i sqiga (niestety malowanie obsysa nie starczyło już czasu) wysokość około 4 cm zrobione z fimo

squig888.jpg

21.jpg

22.jpg

Edytowane przez CUKIERASS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo pracowałem na wersji cs 2 i nie sprawiała mi żadnych kłopotów - poza stabilnością o którą ciężko w ogóle na windzie. Teraz się przesiadłem na jakąś nową wersję i szczerze to nic specjalnego - dokowane okienka faktycznie są lepszym rozwiązaniem, ale wiele z tych rzeczy to czyste bajery których w malarstwie cyfrowym raczej się nie używa - przynajmniej ja nie mam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

 

hmm coś mi się ostatnio dziwnie wielkie to forum wyświetla..

..ok sprobowałem powalczyć z martwą naturą again- padłem :D za blade różnice między cieniem a światłem i za dużo soft brusha no i światło nie do końca teges, ale nic to niedlugo znowu podejde do tematu

 

martwanatacopy-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi!

 

softbrush olałem ale musze popracować nad dokładnością -kolejna natura co umarła

 

Dokładność radziłbym na razie odstawić na bok, wiem że kusi sam tak miałem=]. Nawet jak malujesz coś z natury staraj się wybierać przedmioty o prostych kształtach, bez zbędnych detali. A miękki pędzel spróbuj chociaż przy kilku prackach w ogóle odstawić, tzn namaluj coś pędzlem z opacity 100%. U Kojota w teczce (pozwolisz że podam jako przykład) np TU widać o co mi chodzi, plus minus kilka stron w teczce. Pzdr.

I trzymaj się ja też na starość się zabrałem za mazianie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FlorianP- wsumie przemyślę koncepcję;)

@Emillius -dzięki za radę na pewniaka skorzystam

@polka dot,SBT77 - a jak maczugi pomnożymy ile możliwości i układów będzie ;)

 

ok teraz pare dziadostw :

 

gruibas11copy.jpg

 

drewniana laleczka ze stołu-nie dokończyłem a bardziej zaczęła przypominać metal nie drewno

lalkaczukycopy.jpg

 

i coś czym teraz się zajmuje czyli ćwiczenie sylwetek idzie mi strasaznie proporcje z doooopy, wszystko narazie sie sypie ale będę napierał codziennie bo muszę to podciągnąć

sylwetki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczę podstawy i niespecjalnie mam co pokazać ale w tak zwanym międzyczasie dłubie świąteczną kartkę dla znajomych-zjadzie się na niej coś takiego to jeszcze WIP ale myslę,że idee oddaje

 

kurczakkk111copy.jpg

 

a to widzieliście? super teledysk daje niezła inspirację do czarno-białych malowań ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca "zawodowa" nieco mnie przetyrała ostatnio-ale po partyzancku ćwiczę a dziś znalazłem troszkę czasu i podmazałem takiego mutanta

dzidzia656copy.jpg

jak widzicie niewiele skończone, ręka z cepem do poprawy bo narazie wygląda jakby ją kto odciął i krzywo zszył, ale chociaż nieco światła padła na mordkę - będę walczył dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności