Skocz do zawartości

problem, error..


fotoas

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie,.., odkurzylem maxwell'a ostatnio ..rok ponad sie kurzylo, mam wersję 2,5 witamizowaną narazie, puszczam render w max 2010 , calosc 64 bit, miele i w momencie kiedy w rendererze ma sie pojawic proces , wyskakuje mi na starcie 'Open MXS file error - ze plik xxx.mxs cannot be read' i jestem w kropce a moze nadal kurz pokrywa mi oczy i nei widze jakiegos nowego przycisku ?

nie wiecie co z tym moze byc ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

wyexportowac do obj... a najlepiej zaczynac od razu w Studio.

Enentualnie te scene wyexportowana z maxa (w formacie maxwella) wrzucic do Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jakos mi nie idzie opanowac studio maxwella..nie jest to tak intuicyjne..mimo ze maxa obsluguje jzu ponad 10 lat..co stam winienem wiedziec..jednak maxwell studio to cos dziwnego..

odpalilem ze sketchup..a i działa

nie wyobrazam sobie modelowac w innym programie i materialowac w innym..w pracy nie mam momentu kiedy model jest skonczony...teraz materiąły. raczej skacze przez 50-60 % czasu..ale dzieki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem. (Dopiero od wersji 2.5)

Nie wiem co jest nie tak. Wcześniej wszystko działało.

 

PS1> Eksport do MXS nic nie daje.

PS2> Wkurzają mnie takie amatorskie odpowiedzi typu: "to wyrenderuj przez studio..." - to jest komplenie nie na temat.

 

1. Po to jest plug-in do MAXa, żeby z niego korzystać

2. "Wyeksportuj, załaduj materiały, zrób oświetlenie.... - faktycznie szybko, ale ja wolę zrobić "click" w maxie (programie którego używam do modelowania, czego w studio nie zrobisz) i już po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość crucifixus

U mnie występował ten sam problem. Sprawcą okazała się nieodpowiednia wersja plugin'u. Najnowsza wersja 2.5.10 nie działała, po zainstalowaniu wcześniejszej wersji 2.5.5 problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności