Skocz do zawartości

wnetrze salon : ustawienia vray


filo7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w dziale architektura wrzucalem juz podobna prace ale mysle ze ten dział jest odpowiedniejszym miejscem z takimi problmam. wiwem ze wnetrze jest do niczego , sluzy mi ono do celow doswiadczalnych ;)

 

Otóż ucze sie vray-a w sketchupie 7, z dnia na dzien wiem coraz wiecej , ale jeszcze wiele mi brakuje . Wnetrze ktore zamieszczam renderowalo sie na moim komputerze 22 godziny. postprodukcja w ps-ie:)

 

a sprzet to : i3 , 4gb ram , grafika-hd radeon 5650, nie jest to komputer stworzony do grafiki z czego zdaje sobie sprawe , ale 22 godziny to troche duzo , wizka byla robiona w rozdzielczosci ok. 1600x800.

enviroment to sky z vraya , widok za oknem wkleilem w ps, wrzucam tez ustawienia jakie mialem i baaardzo prosilbym o rady co zmienic , co zrobic zeby wygladalo to realistycznie , moze ktos mi podpowie co niepotrzebnie podkrecilem w ustawieniach , albo czego nie zrobilem jeszcze ;) prosze o podpowiedzi.

(dodam tylko ze sofa i fotel maja teksture skory czego pewnie nie widac a tez z tym walcze dlugi czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Jak to mowia wszystko tkwi w ustawieniach. Ja niestey jestem jeszcze poczatkujacy, wiec nie za wiele bede Ci w stanie pomoc. Jesli uzywasz V-Raya polecalbym taki turorial opracowany przez jednego z uzytkownikow forum - claude. Bardzo fajny i przydatny na poczatek - opisuje wszystkie ustawienia.

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=53735

 

Jesli mozesz tez powiedziec cos o materialach jakie uzywasz w scenie to byloby fajnie. Jesli dla dywanu uzywasz materialu fur to scena bedzie ci sie dluzej liczyla. U mnie np okazalo sie, ze render wykladala mi mapa displacement, ktora mialem na jednym z obiektow.

 

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! tak , displacement map nalozylem na fotel, sofe i dywan , na podloge chyba tez w sumie nie wiem po co , to to bedzie chyba przyczyna;p, a mozecie mi powiedziec cos wiecej o adaptive amount i tych ustawieniach ktore sa razem z tym? za co dokladnie odpowiadaja takze ustawienia min i max itd w irradiance, jak to powinno byc ustawione ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności