Skocz do zawartości

Scena3d: Hala


rasq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój pierwszy wpis na tym forum i już od razu narażam się na ostrzał krytyki. Jednak o to chodzi aby się rozwijać, proszę zatem o zerknięcie na to:

 

 

Samochód demo01

 

Powyższy link prowadzi do RT symulacji w Unity3D, proszę o komentarze i opinie. Demo wykonane wraz z kolegą.

 

Tutaj jeszcze druga wersja, z nieoptymalizowanym samochodem.

 

Samochód demo02

 

Jeszcze dodam iż nie ma tutaj żadnych wypalanych tekstur oraz lightmap aby nie psuć odbioru całości.

Edytowane przez rasq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dodam tylko, że to demka robione "na szybko" stąd brak interaktywności, główny nacisk położony na postproces.

 

Pierwszy samochód ma ograniczony detal z powodu optymalizacji, drugi już nie (aczkolwiek nie jest skończony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceny naprawdę super super, ale czas ładowania wydaje się nieproporcjonalny do zawartości i wystawia użytkownika na poważną próbę cierpliwości. Zatem przydałby się jakaś animacja w czasie ładowania, czy też level ładujący wzorem loaderów we Flashu. Jeżeli rzeczywiście nie ma tam lightmap - to skądże bierze się taka objętość pliku?

A lightmapy byłyby jaknajbardziej na miejscu, skoro scena jest statyczna, bo z FPS jest naprawdę słabo. A poza tym fantastycznie. Pozdrawiam,

tomekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar sceny to koło 20MB... dużo to czy mało... nie wiem... lightmap nie ma bo scena mam nadzieję będzie dynamiczna... jak tylko uporam się z tym co chcę w niej zawrzeć... lightmapy to doskonały pomysł... jednak podejrzewam że całość była by nieco większa... jeszcze z nimi...

 

:(

 

fajnie że się podoba... niestety jest tam wiele braków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightmapuje się tylko oczywiście statyczne elementy sceny, zazwyczaj stanowią one większość elementów.

Chciałbym też zasugerować połączenie obydwu scen w całość, bo różnią się przecież tylko samochodami, dlaczego więc nie zrobić przycisku

 

var on: boolean = true;

 

if (GUI.Button(.....) {

on = !on;

GameObject1.active = on;

GameObject2.active = !on;

}

 

- żeby nie przeganiać tej samej hali przez łącza 2 razy.

Edytowane przez tomekkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightmapuje się tylko oczywiście statyczne elementy sceny, zazwyczaj stanowią one większość elementów.

Chciałbym też zasugerować połączenie obydwu scen w całość, bo różnią się przecież tylko samochodami, dlaczego więc nie zrobić przycisku

 

var on: boolean = true;

 

if (GUI.Button(.....) {

on = !on;

GameObject1.active = on;

GameObject2.active = !on;

}

 

- żeby nie przeganiać tej samej hali przez łącza 2 razy.

 

 

Zgadzam się, ale nie miałem jeszcze czasu tego zrobić...

nie będziemy się tutaj bawić też w ładowanie takiej porcji na jeden raz. Właśnie kończę podwaliny pod streaming assetów na moje potrzeby.

 

Dynamiczna w znaczeniu oświetlenia... zmiana pory dnia, oświetlenie hali i z samochodów itp...

 

Niestety same samochody wymagają jeszcze odrobiny pracy w optymalizację siatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności