Skocz do zawartości

Wymiary budynkow (blok).


kuro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Buduję właśnie potężną i morderczą wizualizację, gdzie w tle widać kawałek fikcyjnego miasteczka. Bloki, domki, ulice, drzewka - cały ten przyjemny miejski syf. Oczywiście nie będę robił niemożliwego i nie wykonam wszystkiego w full detalu - tylko proste kontury, z dużej odległości i tak nie będzie szło rozpoznać co dokładnie jak wygląda. Wykonam proste modele bloków i domów, które wrzucę przez VrayProxy i MultiScattera, o ile ten ostatni mi pozwoli. Moje pytanko brzmi następująco: orientuje się ktoś może w przybliżeniu jakie są wymiary budynków? Interesuje mnie konkretnie typowy polski blok mieszkalny, 4-piętrowy. Zastanawiam się ile to może mieć wysokości...

 

Gdyby ktoś potrafił poratować, będę ogromnie wdzięczny! :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skoro wiesz ile kondygnacji to bez problemu możesz sobie to określić. W budownictwie mieszkalnym jedna kondygnacja ma zazwyczaj od 3 do 3,5 m, można jeszcze dodać do całości 0,5-1,0m bo stropodachy są dość grube a i często dochodzą attyki, instalacje i inne takie.

 

Szerokość bywa różna, myślę, że bezpiecznie można przyjąć 15-20m, długość bywa jeszcze bardziej różna więc nie ma sensu podawać żadnych konkretnych wartości, najlepiej pooglądaj na GoogleEarth jakieś fragmenty miasta, których charakter chciałbyś zasymulować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz ile kondygnacji to bez problemu możesz sobie to określić. W budownictwie mieszkalnym jedna kondygnacja ma zazwyczaj od 3 do 3,5 m, można jeszcze dodać do całości 0,5-1,0m bo stropodachy są dość grube a i często dochodzą attyki, instalacje i inne takie.

 

Szerokość bywa różna, myślę, że bezpiecznie można przyjąć 15-20m, długość bywa jeszcze bardziej różna więc nie ma sensu podawać żadnych konkretnych wartości, najlepiej pooglądaj na GoogleEarth jakieś fragmenty miasta, których charakter chciałbyś zasymulować.

 

Wobec tego pięknie dziękuję. :) Z tego co sobie wyliczyłem na tej podstawie i narysowałem, wygląda konkretnie i w miarę foremnie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności