Skocz do zawartości

Wypociny! Acha jestem Pierwszy!


Artur Paprocki

Rekomendowane odpowiedzi

Program jest bajecznie prosty. To chyba najbardziej przyjazny program dla użytkownika jaki widziałem. Mam mgliste doświadczenie z zbrushem. Gorąco zachęcam plastyków do tego programu. Na prawdę nie trzeba znać się na technicznych bzdurach by zacząć tworzyć z przyjemnością.

Przykłady po 15-60 minut pracy (z tabletem) w trakcie renderingu.

2011-06-25%25252021h03_04.png

2011-06-25%25252021h13_02.png

 

2011-06-25%25252021h06_35.png

Edytowane przez Artur Paprocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

nie porównuj Sculptrisa do ZBrusha, bo grzeszysz :-)

Spróbuj w Sculptrisie popracować na większej siatce... i napisz swoje spostrzeżenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,a tu są moje pierwsze 3 projekty pracy ze Sculptrisem :) I chyba niedługo przesiądę się na ZBrusha :)

Modelowałem za pomocą myszki,gdyż jakoś niewygodnie pracuje mi się na tablecie w Sculptrisie (bo nie mam w nim przycisków nawigacyjnych,czy jak one tam się zwą i za kazdym razem musze zmieniac na rotate,zoom,a myszka wszystko mam od razu :P Z resztą nie ważne... :P

delfinsniper2.th.png

devilbysniper.png

sniperjocker.th.png

Edytowane przez snipermc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamcio1 - a co, myslisz ze jak jestes ateista to nie grzeszysz? :D Nieznajomosc prawa nie zwalnia z odpowiedzialnosci :P Powiedz policjantowi ze nie wierzysz w ograniczenia predkosci :D

 

Sculptris jest swietny do szybkiego "szkicu" ale potem juz Zbrush. Zwlaszcza ze za misiac wychodzi nowa odslona Zbrusha z funkcjonalnoscia sculptrisa:

 

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?t=157573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida - policjant istnieje ale ja nie mowie o nim. Ja mowie, ze ograniczenie predkosci nie istnieje. Widziales kiedys ograniczenie predkosci? Rozmawiales z ograniczeniem predkosci? Napisali sobie w jakiejs ksiazce, ze ograniczenie predkosci istnieje i co glupszy wierzy w te bzdury i zwalnia widzac kawalek metalu z namalowana cyferka. To czysty wymysl policjantow zeby trzaskac kase na naiwnych kierowcach. Pfffff... Ograniczenie... Co za zascianek! Przeciez jakby ograniczenie predkosci istnialo to bym nie mogl szybciej jechac bo by mnie ograniczalo! ;)

 

Co nie zmienia faktu, że ZBrush jest niewygodny i kosztuje 2000 euro.

Nie kosztuje tyle ale to juz wspomnieli. Cena na stronie to $699.... Wszystkie kolejne wersje jak dotad byly za darmo - jest to chyba najtanszy w pelni profesjonalny soft w tej branzy jesli policzyc wszystkie sprezentowane nowe wersje. Dodatkowo - nie potrzebujesz super sprzetu zeby pracowac. Zbrush zadowala sie na prawde przecietnym kompem.

Jezeli chodzi o niewygode - nigdy niewygoda nawet nie przeszla mi przez mysl. Dziwacznie/chaotycznie porozrzucane opcje owszem ale sam sculpt jest mega wygodny. Wielu narzekajacych na niewygode powinno zainteresowac sie tym w jakim stopniu mozna spersonalizowac ZB. Malo tego - draster stworzyl plugin o nazwie ZSWITCHER ktory pozwala ortodoksom cieszyc sie cieglym przyciskaniem "alt" jak w innych softach :D. Mnie nawigacja w ZB pasuje duzo bardziej do sculptu niz ta z mayi czy innego tam maxa....

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no co Wy chcecie od Sculptrisa, przecież nawigacja w nim przy pomocy tabletu jest świetna... a propo, coś mi się wydaje, ze obiekt importowany ze Sculptrisa jest pełen trójkątów i ciężko coś zrobić bez retopo w ZBrushu... ale mogę się mylić.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czysty wymysl policjantow zeby trzaskac kase na naiwnych kierowcach.

A ja parę dni temu z tatą wracałem z Wiednia (a dokładniej z Warszawy Centralnej ;)) i mijaliśmy policjantów wyłapujących kierowców. Zrobiłem smutną minę i pokręciłem do nich głową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida - policjant istnieje ale ja nie mowie o nim. Ja mowie, ze ograniczenie predkosci nie istnieje. Widziales kiedys ograniczenie predkosci? Rozmawiales z ograniczeniem predkosci? Napisali sobie w jakiejs ksiazce, ze ograniczenie predkosci istnieje i co glupszy wierzy w te bzdury i zwalnia widzac kawalek metalu z namalowana cyferka. To czysty wymysl policjantow zeby trzaskac kase na naiwnych kierowcach. Pfffff... Ograniczenie... Co za zascianek! Przeciez jakby ograniczenie predkosci istnialo to bym nie mogl szybciej jechac bo by mnie ograniczalo! ;)

 

No taa,ale łamiąc przepisy ruchu drogowego narażasz sie na spotkanie z istniejacym policjantem i mandat.Czy grzesząc narażasz się na uderzenie pioruna?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Wy chcecie od Sculptrisa, przecież nawigacja w nim przy pomocy tabletu jest świetna... a propo, coś mi się wydaje, ze obiekt importowany ze Sculptrisa jest pełen trójkątów i ciężko coś zrobić bez retopo w ZBrushu... ale mogę się mylić.

 

Nie,ja nic nie mam do Sculptrisa :)

Chodzi mi o to,ze w tablecie nie mam przycisków pomocnych.Gdzie od razu moge sobie przyzoomować itd.Ale nie ważne :) Ważne,że mi się Sculptris podoba!

 

Program jest zajebisty! :D Tylko ciekawe ile będzie kosztował jak wyjdzie nowa wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą z Blendera wyeksportowałem sobie Cube'a i otworzyłem go w Sculptrisie.No i jak modelowałem z niego, to przy większych wyciągnieciach tej wirtualnej "gliny"(np.jak modeluje się nogi) rogi były ostre.

No i skasowałem tego Cube'a i włączyłem Sculptrisa jeszcze raz.

Standardowo jest Sphere,ale od czasu kiedy użyłem raz Cube'a, on też po wyciąganiu robi się kanciasty i siatka (triangles) się nie zagęszcza.Jest jak w Sculpt Mode w Blenderze.

I tak mam cały czas.Nawet nie zwiększa się liczba triangles.

Wiecie co z tym zrobić?

 

sculptrispolygon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taa,ale łamiąc przepisy ruchu drogowego narażasz sie na spotkanie z istniejacym policjantem i mandat.Czy grzesząc narażasz się na uderzenie pioruna?;)

Jak moge lamac przepisy dotyczace czegos, co nie istnieje? Skoro nie mozna zgrzeszyc, jesli nie wierzy sie w Boga to nie mozna zlamac przepisu dotyczacego czegos w co sie nie wierzy.

 

snipermc - widzisz tam nad opcjami masz taki suwak "Strenght". Przesunales go do zera wiec nie dodaje ci trisow. Przesun go do polowy a zobaczysz ze wszystko wroci do normy ;) Pobaw sie nim i zobacz roznice - przy minimalnym ustawieniu nie dodaje w ogole geometrii. Im wieksze ustawienie tym wiecej tej geometrii bedzie dodawal.

Jak wcisniesz spacje i przytrzymasz to przy kursorze pojawi ci sie takie male menu. Po prawej masz "Detail". Robi to samo co wspomniany suwak "Strenght" - zaleznie od ustawienia dodaje wiecej badz mniej detalu. Nie wiem czemu ma to dwie rozne nazwy ale warto wiedziec o obydwu opcjach.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge lamac przepisy dotyczace czegos, co nie istnieje? Skoro nie mozna zgrzeszyc, jesli nie wierzy sie w Boga to nie mozna zlamac przepisu dotyczacego czegos w co sie nie wierzy.

Naa,łamiąc przepisy w które nie wierzysz,łamiesz REALNE reguły (brak wiedzy).Łamiąc przepisy religijne nie stosujesz się do zasad rodem z bajki.Konsekwencje będą inne w obu wypadkach.To tak jakby porównać jeżdżenie 200/h przez czerwone światło i nie złapanie się za guzik na widok kominiarza;)

 

Starczy chyba tego spamu tutaj,przyjmijmy że masz racje w 50% a ja się w połowie mylę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :) Tzn.nie Strenght,tylko Detail :) hehe

Dzięki,Chłopaki.

 

A wiecie może jak zrobić 2 rózne materiały? Chcę mieć np.postać na jednym materiale i oczy na drugim.

Bo jak zmieniam jeden z materiałów to od razu drugi robi się taki sam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum i troszkę się jeszcze gubię.

jestem zielony w modelowaniu jak i w obsludze komputerów.

Mam nadzieję , ze mogę tu zadać moje pytanie dotyczące sculptrisa.

Mam problem ze wstawianiem tła. Mianowicie, jak wybieram sobie jakiś obrazek to rozciąga go albo na bok, albo w dół. Jak mogę zachować proporcję obrazka?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności