Skocz do zawartości

Fotografia: wujek_kane


wujek_kane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;]

 

Jako, że zacząłem ostatnio męczyć swoje zdjęcia w rozmaitych programach graficznych, chciałbym uzyskać jakąś konstruktywną krytykę na temat moich wypocin. (Tylko bez przesady, żebym nie roztrzaskał aparatu na ścianie).

 

Postaram się wrzucać zdjęcia w miarę tematycznie, żeby uniknąć nadmiernego chaosu.

 

Sprzęt którego używałem do robienia zdjęć to Eos 550D z kitowym 18-135mm.

 

Na dobry początek parę zdjęć "industrial":

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

Proszę o uwagi co jest źle (ew. co dobrze) i generalnie jakieś sugestie ;]

Edytowane przez wujek_kane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak już "męczysz" fotografir programami graficznymi to pomęcz jeszcze trochę zdjęcie tego szrotu dla ciężarówek. Niebo a właściwie chury świetnie jak dla mnie grałyby ze scenerią gdyby miły więcej koloru. Takiego burzowego. W tej chwili są tylko szare. Albo wróć w to samo miejsce i zrób zdjęcie przy odpowiedniej dla jego klimatu pogodzie :-) A może o innej porze dnia?

Pierwsze dwa zdjęcia są jakieś takie "pocztówkowe" i ja na przykład nie za bardzo wiem co chciałeś na nich pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdjecia b.fajne (aczkolwiek laik jestem), ale dla mnie są bardzo klimatyczne. No może nr.6 za bardzo przepalony. Jesli chodzi o te pierwsze dwa na pocztówke to nie wiem co by mogło być na nich napisane - Pozdrowienia z Uroczej Opuszczonej Fabryki? Eeheheh

Co do szrotu, to wg. mnie szare niebo jak najbardziej oddaje klimat starych , porzuconych ciężarówek, jest przygnębiające, jak dla mnie w 100% oddaje klimat szrotu. Nr.3 o ciupinke przepalony , dosłownie o ciut ciut:D Generalnie podobają mi sie te industrialne i szrot. Chetnie bym zobaczył wiecej ujęć tych starów?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Jelcze - mam gdzieś jeszcze jakieś zdjęcia z nimi, a poza tym raczej nie mam problemu zrobić więcej zdjęć. Co do pocztówkowości, to w sumie się zgodzę, ale chciałem pokazać całokształt degradacji w tym miejscu - to są okolice kopalni siarki i całość w rzeczywistości wygląda raczej mało pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga jest taka: fotografując architekturę staraj nie robić się trzeciego zbiegu, ponieważ efekt walących się ścian nie jest naturalny, Trzeci zbieg widać kiedy jest zamierzonym krokiem, a kiedy zwykłym niedociągnięciem. Nie wiem jak robiłeś ujęcia nocne, ale podstawa to statyw i długie naświetlanie i napewno wtedy zdjęcia będą mieć więcej detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINK DO CAŁOŚCI (bo nie moge przejsc limitu 25 zdjec):

 

http://imgur.com/a/8Zcya#3wYFXJ4

 

 

Jako, że na forum nie brakuje wielbicieli wszelkiej maści militariów, pozwolę sobię wrzucić zdjęcia, które udało mi się dzisiaj natrzaskać.

Zdaję sobię sprawę, że na kilku pojechałem z kolorami, kadry mogą być dziwne, bo cały czas ktoś mi się ładował przed obiektyw i sporo się musiałem czasami nagimnastykować, żeby uratować interesujące ujęcie.

Mam nadzieję, że się komuś spodoba :)

 

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg

015.jpg

016.jpg

017.jpg

018.jpg

019.jpg

020.jpg

 

 

021.jpg

022.jpg

023.jpg

024.jpg

Edytowane przez wujek_kane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności