Skocz do zawartości

[Modele 3d] Nowa teczka Pirata


PIraT

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nowa "teczkę", mam nadzieję że niedługo uda się powrzucać tutaj parę prac :)

Na początku do oceny idzie lokomotywa:

 

23224 tri, texturki 2048 x 2048

Zielona: ..........Czerwona:...... Żółta:............ Niebieska:.....

greensheet.th.jpgredsheet.th.jpgyellowsheet.th.jpgbluesheet.th.jpg

 

Textury:

texturessheet.th.jpg

 

 

Hpoly:

hpsheet.th.jpg

Mesh (zielony=mirror):

meshsheet.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tutaj filmik (poklatkowy ;/) z udk: http://vimeo.com/27787570

 

Pozdrawiam,

Pirat

Edytowane przez PIraT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

23 K trójkątów to dość sporo ale skoro jest to pracka do teczki to nie ma o czym mówić, natomiast lekko rzuca się mirror z dachu i troszkę faktycznie te szyby drażnią, po za tym wyszło świetnie.

 

Przede wszystkim chcę Ci pogratulować progresu bo widać że ten idzie do przodu z każdym kolejnym modelem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze ;)

 

23 K trójkątów to dość sporo

 

No sporo ale to w sumie duży model ;)

 

Pobawiłem się trochę oświetleniem > jest trochę lepiej ale muszę kiedyś jeszcze nad tym przysiąść... (tu baaaardzo przydałby się uwagi gdyż od zarania dziejów miałem z tym problemy :D) Tutaj jest podstawowe + jeden point light.

prew1h.jpg

prew2n.jpg

prew3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna lokomotywa, ta ostatnia prezentacja duzo lepsza niz na poczatku. Baty dostajesz za mirrorowane napisy. Trisow bym sie nie czepial, w koncu to model do portfolio, nikt Ci limitow nie stawial. Widac, ze wiekszosc poszla na barierki, kola i reflektory, ale to i tak rzeczy, ktore najlatwiej sciac potem w LODzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rly nice :)

 

trisy srisy, mi tez ostatnio staraja sie wpajac ze 45k na postac (robota!) do folio to duzo, ale chyba przeciez chodzi o to by dobrze wygladalo :)

 

To raz, ale dwa zeby to byl gejart. Mozesz zrobic jablko z 1k tri i 2048x2048 tekstura i bedzie dobrze wygladalo. Kiedy ono w grze bedzie zajmowac powierzchnie 8 tekseli... :) Skill to raz, dwa exp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczeta - ok 2 k tri

Armata - 6,5 k tri razem z całym dodatkowym osprzętem (lina, łańcuch, tyczki, kule)

 

Inspiracja do stworzenia maczety był dla mnie utwór jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej ;).

Modele powstawały w wolnych chwilach, niestety nie było ich zbyt dużo, więc praca się rozkładała w czasie czego nie lubię :P

 

Renderki z Marmo

szoty2.th.jpg szotywybrane.th.jpg

 

H poly

highpng.th.jpg hpoly.th.jpg

 

Textury

szoty3.th.jpg machetetext.th.jpg

 

Siatka

wirek.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają oba modele. Jedyne co mi się nie zgadza to metal na armacie. Może się mylę ale takie armaty odlewano z brązu a nie ze stali. Poza tym bardzo ładnie. Muszę od nowa zacząć malować tex dla mojego PzII bo miał być szał a przy tym jest słabizna;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, może być;D

1 - metal rzeczywiście na maxa nie pasuje do armaty, taki za bardzo modern jest.

Armaty byly często odlewane zdale się w formach "piaskowych" o ile dobrze pamiętam - tak samo jak duża cześć żeliwnych przedmiotów teraz.

Więc powierzchnia byłą chropowata i pewnie ciekawsza od stalowej rury.

2734678763_99a11877c9.jpg

 

I podział formy można by dać:)

2 - wycior czarny od prochu powinien być.

3 - na obręczach kół nie ma od zewnątrz żadnych śrub/nitów, a uciekawiłyby obszar.

 

Modeliki miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie metalu - chciałem uzyska efekt "zapuszonego rdzą". Początkowo chciałem zrobić bardziej ciemny, ale gdy spojrzałem na wersje bardziej srebrną - uznałem że ja zostawię (odcina się lepiej o reszty armaty).

 

Wycior jest prawie czarny i błyszczący jak od sadzy? (a może mi się tylko tak wydaje 0o)

 

 

"I podział formy można by dać:)" - to baaaardzo dobry pomysł, podejrzewam że wykorzystam go przy niejednym modelu ;D

 

 

 

Dziękuje wszystkim za komentarze :)

 

Pozdrawiam,

Pirat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie metalu - chciałem uzyska efekt "zapuszonego rdzą". Początkowo chciałem zrobić bardziej ciemny, ale gdy spojrzałem na wersje bardziej srebrną - uznałem że ja zostawię (odcina się lepiej o reszty armaty). Pirat

 

Ciemny metal będzie lepiej przyjmował speculary i refleksy. Po drugie chodzi o "feeling" - jak oglądasz stare działa to masz je ciemne, nowoczesne działa są jaśniejsze. Więc ciemny metal w tym przypadku da ci "starszy feeling".

A rdzę możesz dać jaśniejszą od metalu. Dwa że w chropowatym metalu rdza wchodzi w "pory" i też może fajnie wyglądać.

 

 

Wycior jest prawie czarny i błyszczący jak od sadzy? (a może mi się tylko tak wydaje 0o)

chodziło mi o to że jak wyciorem czyścisz sadze, to powinien być calkowicie czarny, matowy (chociaz niby z wodą to wycierali chyba czasem:)

 

 

"I podział formy można by dać:)" - to baaaardzo dobry pomysł, podejrzewam że wykorzystam go przy niejednym modelu ;D

Jak żem dezajn studiował to studenty zawsze zapominały w projekcie uwzględnić kabelek i podziały formy czy obudowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ferie znalazłem chwile na updatowanie mojego portfolio:

Gun około 9,5 K tri

92.jpg

62.jpg

15.jpg

17.jpg

25.jpg

0003.png

26.jpg

 

Tutaj lunetka:

scope-4x60_0012_Layer-6.jpg

scope-4x60_0017_Layer-1.jpg

 

Silos:

silo_0001_Layer-11.jpg

 

Granat:

greande_test_0003_Layer-10.jpg

greande_test_0004_Layer-9.jpg

 

 

Reszta + dodatkowe szoty do przejrzenia na moim folio ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury naprawdę porządne, lecz doczepić się można prezentacji broni. Najlepszym jest shot , który jest przesaturowany post efektami. Sądzę , że jeżeli byś dał mniej wyglądałby naprawdę dużo lepiej.

 

Co do tekstury to tylko przetarcia na kolbie broni są nie najlepsze, a poza tym wiadomo bardzo ładnie :). Dobre wrażenie robią detale na normalce dobrze, że o tym pomyślałeś.

Edytowane przez Sliterin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia domyśle... jedynie co zmieniam to specular sharpen na 11 albo 13 - nic więcej ;d

 

Co do kolby to najmniej ważny element, wiec nie zajmowałem się nim tak bardzo jak resztą (niestety)

 

Dzięki za komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności