Skocz do zawartości

Kącik moich pytań (początkujący w Zbrushu) Problem z zapisaniem textury


sender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku zaznaczam, że wiem co to grafika 3d siedzę już kilka lat na programie Blender, ale ostatnio zauważyłem Sculptrisa, a następnie Zbrusha...

I jak zobaczyłem jak się łatwo teksturuję w Zbrushu 4.0 To mnie zatkało...

 

Więc zrobiłem sobie model postaci w blenderze następnie zaimportowałem go do Zbrusha i otexturowałem go...

 

Tutaj pytanie: Ja zapisać gotową teksturę i jak zapisać model w .obj razem ze zmapowaną siatką... Bo jak zrobiłem export modelu to ani nie było tekstury ani zmapowanej siatki.

 

Jeśli ktoś będzie tak miły i pomoże mi to będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Próbowałem wszystkiego tam są te okienka takie jak Normal map, Geometry itd.

 

Ale nie mogę znaleźć zapisu textury która się utworzyła i tez zapisu modelu w .obj ze ustawioną siatką mapy textury pod texturę która mi wyszła...

 

I jeszcze jest problem: Zrobiłem głowę 1300 TRI jak ją otexturowałem to ma strasznie słabą jakość teksrury (słaba rozdziałka) na tym modelu.

Ale jak w Zakładce Geometry ustawiłem na 700 000 POLY to już wyglądało normalnie ale jak zmniejszałem poziom ilości poly to tekstura była coraz brzydsza o co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te programy które polecacie nadają się do tworzenia textur np. głowy...

Bo Zbrush 4.0 ma opcję rozciągania zdjęcia pod model bardzo przyjemnie się texturuję w zbrushu? Acha czyli dlatego że maluje sie poly jest taka słaba jakość przy 1300 Poly a przy 700 000 już coś widać :D dzięki za proste wytłumaczenie już przynajmniej wiem na czym to polega bo wcześniej myślałem że to maluję nie poly a trójkąty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź że się maluję poligony od razu mi to rozjaśniło umysł i sobie wypaliłem mapkę na modelu 1 mln poly a potem dałej texture ON i zmniejszyłem go do 1300 POLY...

Odnośnie zmpowania siatki głowy to skapnąłem się że program sam nie mapuję siatki więc zrobiłem to wcześniej w blenderze :D

 

 

Ale teraz drugi problemik już trochę mniejszy: Jak zapisać powstałą texturę z Poly?

 

Ogólnie Zbrush mi się podoba jeżeli o texturowanie się rozbija ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności