Skocz do zawartości

[WIP] Gra: PigStor(i)es


pkowal1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dłubię ostatnio klon Sokobana na heksagonalnej planszy z myślą o poźniejszym porcie na telefony i być może Flasha.

Pierwsza wersja na Win/Linux jest gotowa i można ją sciągnąć stąd: kompak.pl/pigstores

Zipa trzeba rozpakować do jakiegoś katalogu i odpalić odpowiedniego execa (w środku są wersje na dwa systemy).

Żadnego instalowania i takich tam...

Brakuje teł (są pierwsze cztery) i zastanawiam się czy scenerie nie powinny się różnić - teraz jest tylko lodowisko.

 

Chętnie posłucham komentarzy na temat grania jak komuś będzie się chciało ściągnąć zipa i oczywiście uwag na temat poszczególnych screenów.

 

84c55e643efc0ad9.jpg

 

225e96d7a5ef1dfa.jpg

 

d2710c7fe2efd692.jpg

 

12a309ce25e9d0a5.jpg

Edytowane przez pkowal1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chodzi o to, ze przydałaby Ci się osoba, ktora Ci to podrasuje. Zółty lepszy pomysl ale wiesz powtarzalność elementów, tilowanie sie tekstur razi. Zastanów sie czy nie znasz jakiegoś gościa z którym mógłbyś to dopracować. Sama swinia pozytywna.

W grę niestety nie zagram, bo raczej niczego nie instaluje na kompa ale jak bedziesz mial kiedys video z gameplaya to na pewno dostaniesz tu uwagi dot. atrakcyjności samej rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag ode mnie, dot. nagranego filmu.

Nie podoba mi się teleportowanie świni. Gdyby frywolnie podskakiwała byłoby bardziej interesująco. Poza tym dźwięk jaki wydała po zakończeniu poziomu - w ogóle nie brzmiał świńsko. Szaleńczy rechot przeplatany chrumkaniem na pewno byłby bardziej stylowy (coś na wzór śmiechu Buttheada z MTV). Pomyślałbym też nad zastąpieniem zamkniętych beczek czymś nawiązującym do świni. Bo w sumie czemu ona zajmuje się przestawianiem beczek? Może jakieś wiadra z błotem?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw chciałem jeszcze spytac czy znasz protoplastę tej gry, bo podoba mi sie i chciałbym ją dopisac do listy klonów jakie bym robił (chodzi o zasady a nie ściąganie układu leveli).

Zgaduje, ze swinia nie ma pathfindingu. Mi tez się rzuciło w oczy, że brakuje jej ruchów po planszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arev dzieki za uwagi, teleportowanie wprowadzilem z prostego powodu - trwa krotko bez wzgledu na to ile pol jest do przejscia, nie wiem jak chcialbys to rozwiazac w przypadku frywolnego podskakiwania? Bo spacer po planszy tanecznym krokiem zajmie wiecej czasu i szybko zacznie sie nudzic a wrecz przeszkadzac bo ile mozna czekac? W oryginale trzeba bylo dzielnie przeklikac wszystkie pola po drodze ale tego chce uniknac

 

Co do tych odglosow, to wydaje mi sie, ze szalenczy rechot bylby stylowy ale za bardzo demoniczny. Jesli jestes w stanie nagrac cos takiego to chetnie porownam z tym co jest. :) Ale chrumkanie w trakcie od czasu do czasu dorzuce.

 

Z beczkami jest tak, ze planowalem je zmieniac w zaleznosci od scenerii. Np. do sceny pustynnej jakies duze bongosy. Problem jest taki, ze gra zaczyna zajmowac sporo miejsca. Podejme decyzje po zrobieniu tel. Moze wymienie beczki na cos innego a moze zrobie do kazdej scenerii.

 

@ola-f Ogolnie giera jest stara jak swiat, na wiki masz opis http://pl.wikipedia.org/wiki/Sokoban

Zasady sa proste jak drut - pchac (ciagnac sie nie da) mozna jedna beczke jednorazowo, beczki trzeba ustawic na zanaczonych polach, nie wolno wlazic na sciany

 

Pathfinding jest - swinka moze sie teleportowac pod warunkiem, ze nie poruszy beczki. A teleportacja jak pisalem ma oszczedzic czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę przesadzasz z tym oszczędzaniem czasu. Można zrobić to tak, żeby było chodzenie i jednocześnie nie było nudne. Po pierwsze - optymalizacja prędkości, po drugie - ewentualne przyspieszanie chodu jeśli jest do pokonania duży dystans. Poza tym mógłbyś wprowadzić punktację za czas rozwiązania poziomu (lub tylko czas) - wtedy wybór odpowiedniej kolejki akcji (najkrótszej ścieżki, najmniej biegania w tę i z powrotem) będzie miał dodatkowe znaczenie. Ten teleport po prostu słabo wygląda, trochę jakbyś nie wiedział jak rozwiązać problem chodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz zaoszczedzić na tym chodzeniu to moze świni taki pas SF zrób, by wciskałą i się naprawdę teleportowała, wiesz szybki klik i teleport. Zgra się to z niepasującą obecnie do świni scenerią, bo zasugeruje, że świnia jest na jakiejś misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotlet. Miałem trochę czasu i postanowiłem przetestować biblioteki do tworzenia gier na Androida. Wstępnie mój wybór padł na AndEngine. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na LibGDX. Kod pisze się bardzo wygodnie, a najwiekszym plusem jest możliwość wygenerowania wersji na PC.

Nowa wersja na PC leży tu: http://kompak.pl/pigstores, link do sklepu Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kompak.pigstores2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności