Skocz do zawartości

Odświeżone forum


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszamy za dzisiejsze przerwy w działaniu serwisu. Było to związane z pracami związanymi z aktualizacją silnika forum. Zmian było sporo i niestety różnice pomiędzy wersjami były bardzo duże. W pewnym sensie to wstrzymywało nas od większej rozbudowy i przygotowania do tej aktualizacji trwały od dawna. Jeśli chodzi o nowe funkcje - jest wiele usprawnień, a wiele z nich pojawi się wkrótce.

 

Prosimy o wyrozumiałość bo zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy coś przeoczyć, mogą pojawić się gdzieś błędy, braki w grafikach, tłumaczeniach - mam nadzieję, że większość z nich uda nam się razem z Wami wyłapać i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podgląd będzie, miniaturki - problem jest. Przebudowuję ich bazę. Może to poprawi błąd.

Nowości sporo, autozapisywanie podczas pisania, całe forum jest na divach, spore zmiany jeśli chodzi o powiadamianie, powinno też działać szybciej, podgląd wideo... ale tak jak napisałem, wiele rzeczy wymaga dopracowania - w mniejszej grupie nie wszystko da się wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrazenie ?Czesc fontow na forum zostalo mocno zmienione i musze baaardzo mocno wytezac wzrok co by forum poczytac...but... zmiany sa zawsze dobre !

PS. Wiem jak to sie czlowiek nastawia do zmian silnika...do jednej zbieram sie chyba juz z 2 lata i jakos wciaz mi nie predko :/

Edytowane przez velopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej. Miniatury muszą być i wrócą. W wersji testowej działały, małe problemy z bazą. Przeliczają się wszysktie od nowa. Powinny działać.

 

@Logos: zmień proszę podpis, max 3 linijki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma skoku do ostatniej strony watku poprzez thumbnaila, nie da sie nawet kliknac, nie jest aktywny thumbnail

 

strasznie drazni

 

Tak. Do poprawki. Musze nad tym popracować. To nie jest domyślna funkcja vb4.

 

Tak jak napisałem wcześniej. Na pewno jest wiele błędów, które da się poprawić w stylach, fontach. Np. profile użytkowników będą zmieniane bo są tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o fonty, proszę napiszcie co i jak najlepiej Waszym zdaniem zmienić, może jakiś screen jeszcze. Poprawię, ale musze wiedzieć co. Wydaje mi się, że teraz ustawioenia fontów są takie same jak w vb3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wygląd jest ciekawy, forum wydaje się czytelniejsze.

Szkoda że nadal nie można wyjść z danego posta bezpośrednio do głównego forum.

Jeśli tak zrobimy dział nadal wygląda na nieprzeczytany (jest pogrubiony) póki do niego jeszcze raz nie wejdziemy.

Da się jeszcze coś z tym zrobić ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się. Cała aktualizacja jest też związana z tym, że wsparcie dla vb3 praktycznie od roku zostało wstrzymane. Były tylko bugi. Nowości tylko będą do vb4.

 

vb3 było na tabelach, nie było możliwości skopiowania styli - dlatego było tyle z tym pracy. Wszystko musiało być robione ręcznie od nowa. Robiłem na bazie starej skórki, ale ze względu na rozwiązania vb4 nie wszystko było możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jak sie ustawialo kursor nad gwiazdkami na forum byly w tipsie wyswietlane srednie ocen itd itp teraz tego nie ma.

Ale zdecydowanie na plus jest wyswietlanie czasu postu bo u mnie zawsze musialem dodawac godzine z tego co wyswietlalo mi forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jak sie ustawialo kursor nad gwiazdkami na forum byly w tipsie wyswietlane srednie ocen itd itp teraz tego nie ma.

Ale zdecydowanie na plus jest wyswietlanie czasu postu bo u mnie zawsze musialem dodawac godzine z tego co wyswietlalo mi forum.

 

To od zawsze można było sobie ustawić. Domyślna strefa czasowa jest dla PL. W profilu możesz to sobie zmienić na swoją (taką w której jesteś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek: opiszę to na krótkim przykładzie.

 

Przykładowo w dziale Forum / Oprogramowanie / Maya jest wątek z jednym nowym postem. Wchodzimy tam, czytamy post i klikamy domek

wychodząc na główne forum.

Jednak dział 'maya' nadal będzie podświetlony na biało wskazując że są w nim wątki z nowym postem.

Wchodzimy jeszcze raz - okazuje się że wcale nie ma żadnych nowych postów. Po kolejnym kliknięciu domku dział maya jest już szary, czyli taki jaki powinien być po pierwszym wyjściu na główne forum.

 

Problem ten nie występuje gdy wychodzimy z wątku przez wszystkie kategorie do niego prowadzące, czyli klikniemy najpierw maya, potem oprogramowanie a na końcu domek.

 

Często jednak zdarza się tak, że wiadomo jest że w danym dziale jest tylko jeden post i po przeczytaniu go fajnie wcisnąć od razu domek.

Jednak wtedy forum pokazuje że w tym dziale jest jeszcze coś nieprzeczytanego.

 

Mam nadzieję że nie zamotałem tego za bardzo ;]

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś oddzielić od siebie kolorami liczbę odpowiedzi od ostatniego postu ? Tak jak było w poprzedniej wersji.

 

edit: i zmieniłbym też kolor okienka pisania odpowiedzi ten biały daje po oczach

unled2ysy.jpg

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Logos: to akurat chyba jedna z tych opcji na glownej stronie, ktorych nie da sie zmienic "po staremu".

@Pawelkos: szukam i szukam czy można to zmienić... na razie nie widzę rozwiązania

@ca mel: z tym przeczytanym watkiem to troche zalezy od przegladarki, nie wiem czy nie trzeba pouzywac forum chwile. Bo system przeczytanych zmienil sie i moze byc problem ze starymi cookie.

 

Z ta średnią - fakt, nie zauważyłem tego, chyba to usunęli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

vb3 było na tabelach, nie było możliwości skopiowania styli - dlatego było tyle z tym pracy. Wszystko musiało być robione ręcznie od nowa. Robiłem na bazie starej skórki, ale ze względu na rozwiązania vb4 nie wszystko było możliwe.

 

Adek, zawsze byłem i cały czas jestem pod wrażeniem jak dbasz o rozwój tego forum i mam wielką nadzieję, że nigdy nie zabraknie Ci zapału, żeby to kontynuować. Zrobiłeś dobrą robotę z przeniesieniem skórki do nowego silnika, bo wygląda prawie identycznie jak ta, do której już pewnie wszyscy się przyzwyczaili, co jest jak dla mnie zdecydowanie na plus.

A co do drobnych niedoróbek to przy każdej zmianie silnika jakieś tam się pojawiały, ale w krótkim czasie wszystkie naprawiałeś więc i teraz jestem spokojny. Krótko mówiąc jest fajnie, a na pewno będzie jeszcze lepiej :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loozack: dzieki, tutaj liczę, że wkroczy też kilku designerów do akcji i jeśli chodzi o błędne fonty, jakieś takie drobne rzeczy wyłapią i wskażą co i jak zmienić. Ja po prostu za długo patrzyłem i naprawdę robiłem co mogłem, aby to wyglądała jak stara skórka. Dlatego zanim dojdą nowe opjcę chciałbym poprawić tą skórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego, ale oto co mi sie rzuca w oczy:

 

-"+Odpowiedz na ten watek" - font o jakies 4 pkty za duzy.

 

- Biale pole do wpisywania wiadomosci - daje po oczach

 

- Ikonki roznorakie - stare byly lepsze imo, ale mysle ze to kwestia przyzywczajenia

 

- fonty 'reply' 'quote' itp jakos z abardzo daja po oczach - wczesniej chyba byly ciemniejsze, nie? Ogolnie jakos daja po oczach wszelkie fonty :o

 

- najwazniejsze IMO - sonda: wielki znak zapytania wyglada po prostu tandetnie. Do tego bardzo szerokie paski w wynikach glosowania sprawiaja ze wszystko jest az nadto kolorowe.

 

 

Ogolnie, fajnie ze jest krok naprzod - do zmian mozna sie przyzwyczaic, a wiele idzie zmienic. Trzymam kciuki Adku!

Edytowane przez Drakula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tego o czym piszecie da się dać linka z przykładem to proszę tak róbcie. Będzie mi łatwiej później to sprawdzać.

Z tymi obrazkami - no właśnie zdania są podzielone, pytanie czy to powinno się rozjezdzać. Szukam opcji w każdym bądź razie, aby to przywrócić.

 

Przyciski - edycja, odpowiedz, no nie były białe. Tu są białe żeby były widoczne, ale może faktycznie można ten biały zmienić.

 

Dzisiaj i jutro mam urlop specjalnie na max3d (nawet u żony) :)

 

Mam nadzieje, ze jutro uda mi sie jeszcze więcej poprawić. Upgrade robił się od 12.

 

Edit: Tapatalk nie działa. Jeszcze dzisiaj też go zaktualizuje i powinien działać po staremu.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zmieniłem ustawienia przeczytanych postów. Teraz działa to na bazie. Zobaczymy czy serwer to wytrzyma, ale teraz powinno być idealnie.

Do tej pory była stara metoda (nie obciążająca serwera cookie). Teraz na pewno będzie dokładniej, ale zobaczymy.

 

Co do tych obrazków - potrzebny jest hack do tego. Ale jutro myślę, że to jakoś rozwiążę. Mam nadzieję :)

 

Uwaga: Tapatalk już działa

Edytowane przez Adek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, wiem ze wiecie i wiem, ze moze byc ciezko. Poddalem 'ptaszka' jako luzny pomysl.

 

Nizej screeny - troche malo czytelne mi sie to teraz zdaje, w razie czego opisze jeszcze raz ;]

 

 

 

1. Post:

40463505.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

2. odpowiedz na post

69959762.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Lista forow

17590882.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

4. lista tematow

68274153.jpg

 

Tera miniatury sa 100x100 -wczesniej chyba byly 80x80?

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Sonda

28705665.jpg

 

Lekko za drobne sa te procenty w wynikach sondy. Mysle ze powinne byc jakies 2pkty wieksze.

 

 

 

 

 

 

 

 

I bonus przy wstawianiu obrazka:

 

22998063c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Drakula. Przyda się taki punkt odniesienia. Z tym wstawianiem obrazka - to osobna biblioteka stąd inne kolory. To na razie zostawiam, aż tak myslę nie przeszkadza, nie jest to stały element forum.

 

Co do głównej strony - no właśnie, tutja pewnie zdania są podzielone czy zostawiać te ikonki zielone i pomarańczowe. Mnie się akurat i kilku osobom, które to widziały podoba. Tylko jeśli nie pomarańcz to jaki kolor. Wcześniej było to czarne (lastpost icon).

 

Co do białego w edytorze, zaraz może się do tego dobiorę. Ale wcześniej też takie było. I na biało są ogólnie linki. Te zasady postowania ogólnie możesz sobie zwinąć i będzie to zapamiętane. Ale może chociaż troche mogę zjechać w dół z białym. Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, te ikonki na glownej liscie forow sa okej, szczegolnie pomarancz, jednak zielone bym lekko stonowal na ciemniejsze. Pomaranczowe wypelnilbym po prostu czyms szarym zamiast bialego. Natomiast ikonka sondy mysle jest za duza - stara byla jakas taka przyjazniejsza. Nie wiem, moze to kwestia przyzwyczajenia akurat.

 

 

Okno pisania posta jest znacznie lepsze teraz - gdyby ta obwolute biala i wypelnienie przyciemnic o jeden ton, byloby dobrze chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności