Skocz do zawartości

Bombadil 2d


badassky

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, ale progres!!!

Pamiętam twoje prace z samego początku i po po prostu padłam! Jesteś żywym dowodem na to, że jak chcieć to móc.

Bardzo mi się podobają roboty :)

 

Ostatnie enviro też super. Brakuje mi jedynie jakiegoś "mocniejszego, intensywniejszego zaświecenia kolorem" w jednym i drugim, aby dodać "smaczku" ale to drobiazg.

Wygląda na to, że dobrze ci robi z wychodzeniem ze strefy konfortu, więc tak trzymaj :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w tym ostatnim te dwie sylwetki ze skał, aż proszą się o jakąś teksturę albo ogólnie nieco większe dopieszczenie :P Znajdują się one bliżej od tej budowli, a są od niej o wiele mniej wyraźne. Mam na myśli to, że ta budowla opiera się perspektywie powietrznej. ( Taka sugestia - może przydałoby się dodać coś na pierwszym planie żeby wyczuć skalę, jak na ten moment możesz tam wstawić zarówno dużą mrówkę albo mały samochód, nie wiadomo jakie to wszystko jest duże ) D:

Jest gites (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DAGOO ;) Jejku, też pamiętam i aż mam dreszcze na myśl o nich xD

 

Myślę, że ogółem w wielu pracach powinienem częściej odważniej działać światłem, ale to jeszcze długa droga przede mną zanim będę zadowolony ;)

 

Rain- dzięki ;) miałem plan dodania postaci w trakcie malowania, ale strasznie mi wychodziła dlatego jest tam tak pusto :D

 

Czy ktoś z forum studiuje może na pja Sztukę nowych mediów zaocznie i wie mniej więcej jaki poziom jest wymagany żeby się dostać?? Z chęcią zamieniłbym kilka słów na ten temat, ale nie mam z kim ;(

 

jakiś staroć:

 

8suns_zpscabp530c.jpg

 

z chc:

 

szaman-1_zpsvyv3awlf.jpg

 

no i coś tradycyjnego:

 

11868795_831188983666089_250546624_n_zpslxhypk6s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się trochę jak syn marnotrawny wracając tu pod tak długiej nieaktywności.

 

Od dłuższego czasu wprowadzam systematyczność do pracy więc częściej będę wrzucał różne rzeczy jeśli akurat ładnie wyjdą ;)

 

RRt2mez.jpg

 

JdjYECQ.jpg

 

6JmjSLb.jpg

 

csRUq0g.jpg

 

x3sTahd.jpg

 

X3dnVX4.jpg

 

Z9SMUh9.jpg

 

E61mm4F.jpg

 

Wie ktoś z Was jak zmienić nick?

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie te Twoje bryły są plastyczne, takie malarskie *__* strasznie mi się to podoba. W ogóle propsy za teczkę, dużo bardziej cenie tematy w których widać jakie trudności ktoś pokonywał od samego początku niż takie w których od razu widzimy masę wypasionych prac. Przeczytałem ją sobie w wolnej chwili i okropnie mnie intryguje jak potoczyły się w końcu Twoje losy. Zdecydowałeś się na akademie? Sam stoję przed podobnym wyborem, dostałem wyniki i zastanawiam się czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bigu ;) to dla mnie zaszczyt.

 

Betti dzięki ;) Na dniach powinno się pojawić coś ciekawego.

 

Kazikowy- dziękuję Ci bardzo ;) hehe początki były ciężkie, na poprzednie pracę patrzę z lekkim zawstydzeniem :D

 

Rok temu też stanąłem przed tym wyborem i w końcu poszedłem na zaoczne studia na PJA. W międzyczasie pracowałem jako magazynier. Studio zakończyłem jakoś miesiąc po rozpoczęciu drugiego semestru bo materiał na studiach jest ułożony fatalnie. Naturalnie zajęcia z malarstwa i rysunku to była straszna żenada. Przez rok w kółko jedyną "konstruktywną krytyką" jaką słyszeliśmy było coś na kształt: "odważniej" ; "nowocześniej", oczywiście przeważały ochy achy w stylu fajna kreska. Ktoś bez większego pojęcia o malowaniu raczej nie wiele był w stanie wynieść z zajęć.

 

Zajęcia z rysunku nie były lepsze. Pani Profesor potrafiła zamknąć temat anatomii buźki w dwie minuty, opierając się na jakieś książce z kiosku.

Niby spoko że można sobie pomalować z modela ale za ten hajs co miesiąc można by było sobie wynająć modela, kupić kursy digital paintingu z gnomona i jeszcze jakieś pieniążki odłożyć ;)

 

Całe mnóstwo czasu spędzałem w pracy więc czas na malowanie w domu miałem ograniczony, ale się dało.

 

Na pewno pod względem finansowym i merytorycznym zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w kursy, chodzić na jakieś sesje rysunku z modela no i samemu cisnąć najwięcej.

 

Jeśli miałbym możliwość pracy w branży to pewnie kontynuowałbym taki tryb ale już raczej na innej uczelni.

No i ważne jest chyba to żeby szukać. Jeśli coś się nie sprawdza to trzeba wprowadzać jakieś nowe rozwiązania i nie bać się rzucać uczelni.

 

EDIT: A teraz wybieram się na wydział artystyczny UMCS, na dzienne, nie spodziewam się że będzie mnie uczył glenn vilppu, ale jednym plusów tego rozwiązania będzie to, że rzeczywiście będę mógł poświęcić więcej czasu na pracowanie zamiast siedzieć za biurkiem w mega nudnej pracy. W międzyczasie na pewno będę szukał pracy, ale coś czuję, że trochę mi jeszcze brakuje do poziomu komercyjnego.

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie co do jednej pracy. Rozchodzi się głównie o oświetlenie.

 

Przy tak dużej skali nie za bardzo wiem jak powinno się zachowywać światło. Podejrzewam, że ilośc światła odbitego wykluczałaby taki stopień ciemności na zacienionej części postaci, jednak zależy mi na dużym kontraście.

 

Pracę kontynuuję i chciałbym zrobić z niej coś bardziej wysiedzianego, więc jeśli komuś przychodzi do głowy fajna referencja, bądź jakieś przemyślenia to będę wdzięczny.

 

E6X4czc.jpg

 

Inspiracja to góra Roraima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bardzo fajna teczka, nie obejrzałem całej ale widać, że bardzo konsekwentnie ćwiczysz i idziesz do przodu. Ćwiczenia kolorystyczne wychodzą super, pociągnięcia pędzla miłe w odbiorze. Rycerz jest obłędny. :)

 

Co do ostatniego artu - odpowiedzią na Twój problem będzie perspektywa powietrzna - im coś jest dalej tym cienie mocniej zbliżają się kolorem i kontrastem do koloru nieba. Wszystkie cienie powinny mieć więc odcień niebieski i wraz z oddaleniem blendować coraz jaśniej (ale nie do czystej bieli z lekką zmianą odcienia). U Ciebie kamera jest dość mocno oddalona a różnica między światłem a cieniem jest ogromna - biele są niemal na 100% czernie też pomimo, że są na planie środkowym.

 

Jeśli chcesz zachować duży kontrast - focus na postać musisz albo zmienić ujęcie - dać ją dużo bliżej kamery, albo osłabić focus na inne elementy, lub zwiększyć ilość planów za postacią. Inaczej nie uzyskasz efektu skali. Jeśli nie jesteś pewny czy walor jest dobrze położony masz kilka narzedzi do zweryfikowania - oddal obrazek, zmróż oczy, sprawdź czy dobrze widać poszczególne plany czy sceneria wygląda naturalnie, sprawdź w czerni i bieli, rzuć okiem jak układ się histogram - nie powinien mieć ostrych skoków od jasnego do czarnego tylko iść w miarę płynnie (ale z tym akurat różnie, zależnei od ilustracji w Twoim przypadku powinno wyglądać mniej więcej tak - http://pe-images.s3.amazonaws.com/photo-editing/histogram/close-up-histogram.gif ). Zrobiłem szybki overpaint. Starałem się nie ingerować w design bo jest bardzo fajny, jedyne co to dodałem bliżej nas pnącze na 1 planie żeby dać widzowi skalę porównawczą. Mam nadzieję, że będzie pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dziękuję Ci za odwiedziny i za pomocną dłoń ;)

 

Postarałem się wprowadzić w życie wszystkie uwagi. Ciągle nie jestem pewien co do kilku rozwiązań kompozycyjnych, które zastosowałem.

Np. Zastanawiam się czy element na pierwszym planie nie powinien iść bardziej do środka obrazka. Po próbach nie wyglądało to najlepiej.

 

Myślałem też o dodanie kilku mniejszych, wystających skał, ale obawiam się, że w sferze chmur na dole jest ja za dużo na ciupciane i więcej nie trzeba.

 

Powiedźcie co myślicie ;)

 

dafuq1_zpsrnvvfzap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna większa wrzutka, podsumowanie pracy nad mapą do naszej indyczej gry ;) Tym razem poza samymi projektami zająłem się też level designem i okazuje się, że to świetna zabawa :D Całość łącznie z większością konceptów i wykonaniem modeli zajęła około miesiąca. Modelarze spisali się świetnie ;) Grę będzie można zobaczyć na tragach Good Game w Warszawie 23-25 września i na PGA. Serdecznie zapraszam.

 

DZ7xnwJ.jpg

 

GwuKoxA.jpg

 

ZPLQ2qo.jpg

 

dwSHqIY.jpg

 

2OabPMs.jpg

 

I coś trochę innego:

 

07D3rAB.jpg

 

K7KtlxV.jpg

 

speed z tsp:

d99GZMS.jpg

 

 

 

oVtt1yA.jpg

 

rfUnpop.jpg

 

uDEZWcc.jpg

 

Pzdr.

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo.

 

Wszystkie te rzeczy to studia z natura z robione na zajęciach z malarstwa. Jedynie prawa górna pracka to studium z fotki.

 

2IgUHGs.jpg

 

Kopia malarska. Ten sam obraz wykonuje olejami. Jak już będzie na jakimś bardziej zaawansowanym etapie to się pochwalę ;)

 

H8OspO8.jpg

 

P6GVXFy.jpg

 

asusowe speedy

 

hDC4Egh.jpg

 

yRjFCSN.jpg

 

NYabHYT.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te studia z natury wychodzą Ci na prawdę super! ;) wrzucaj tego WINCYJ !

Jedyne czego mógłbym się przyczepić to różnorodność materiałów. Wszystko wydaje się być ulepione z tej samej "fotoszopowej gliny". Postaraj się zwracać na to uwagę, a będzie miazga :)!

 

Ogółem to gdzie je dziergasz? Dalej studiujesz na PJA?

pozdrawiam,

Sebel

 

>Edit

znalazlem sekunde aby zrobic szybkiego OP, mam nadzieje że sie przyda ;)

 

nti8yji_by_sebel-db38z8w.gif

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam bardzo za komentarze :)

 

Dziękuję również za over :3 Na pewno wygląda dużo lepiej i daje do myślenia. Zauważyłem, że bardzo późno zacząłem różnicować u siebie miękkości pędzla i sporadycznie używałem efektów/ dopasowań, teraz staram się co raz bardziej świadomie tego używać. A z fakturami mam duży problem. Teraz na warsztat biorę jakieś draperie bo chyba nie mam pracy, w której byłbym zadowolony z tej części :D

 

Z PJA przeniosłem się na Wydział Artystyczny UMCS, mocno mi nie odpowiadał tryb zaoczny połączony z pracą bo kończyłem zwykle o 20, w jeden weekend pracowałem, a w drugi byłem na uczelni. Ciężko było poświęcać czas jeszcze na swoje rzeczy :D

 

Na WA otworzyli nową specjalizację, malarstwo cyfrowe i jest prowadzona przez Mariusza Kozika. Bardzo fajnie się to zapowiada więc mam nadzieję, że uda mi się trochę rozwinąć skrzydła.

 

Jakby ktoś był w LO i zastanawiał się nad wyborem studiów to razem z revrite możemy powiedzieć coś więcej o tym ;)

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarniasz teraz draperie to nie pozostaje mi nic innego jak czekać na dalsze prace ;)!

 

Co do uczelni to z ciekawości pytam. Ostatnio w revrite swojej teczce również zamieszczał prace z uczelni i strasznego smaka narobił ;\. Więc jakbyś wiedział o jakiś zajęciach z modelem w Wawie/okolicach to z chęcią bym się przyczepił :).

 

Jeżeli chodzi o PJA to mam nadzieje, że z UMCS więcej wyciągasz :). Sam studiowałem na PJA (a raczej na PJWSTK) i domyślam się czemu zdecydowałeś się zmienić uczelnie ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest alterpose, ale niestety poza tym nie znam nic innego. Nie zabawiłem długo w Warszawie.

Oczywiście zapraszam do nas jak będziesz nieopodal Lublina :D

 

UMCS i PJA popełniają kilka wspólnych błędów, ale chyba jednak WA wychodzi na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się ogarnąć alterpose ;).

I dzięki za zaproszenie do Lublina, jak będzie kiedyś możliwość to nie omieszkam skorzystać!

 

Co do uczelni to i tak człowiek sam musi cisnąć ;D. Ale dobrze że zadowolony jesteś :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;)

 

Q8xdxdU.jpg

 

Zacząłem uczyć się różnych warunków oświetleniowych, wydaje mi się że w moich pracach zawsze jest jakiś problem z określeniem źródła światła i zwyczajnie obrazki dużo na tym tracą. Mam nadzieję, że to ćwiczenie jakoś przełoży się na inne prace.

 

pwGloY4.jpg

 

DOZTxIx.jpg

 

xSg1ukQ.jpg

 

02AkaHq.jpg

 

twhyGvV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprzedniego ten robot poziom wyżej od innych - świtna robota. Dobrze oddałeś materiały i całość trzyma poziom. Może te naramienniki bym trochę podciągnął ale pracka super. Co do tej kobitki to może odrzucony pewnie nie ze względu na słabe wykonanie tylko koncepcję. Jakościowo bardzo ok- czytelne itd. Jeśli miałbym ci dać jakąś radę to dużo jest w niej kształtów(trójkąty- kolce, kwadraty -części zbroi, koła- części zbroi i piersi wyeksponowane) przez co ciężko jednoznacznie stwierdzić czt to posać zła, czy dobra itd. No i brakuje "średnich shapów"- masz duże i pełno małych a nie ma prawie żadnych średnich. Sam się często na tym łapę więc zwróciłem akurat na to uwagę. Samo wykonanie i render bardzo dobry- tak jak napisałem, odpadło pewnie przez koncepcję inną a nie wykonanie. Good Job.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;)

 

W sumie do tej pory nie myślałem o skali kształtów w relacji do siebie podczas designu, dobry trop ;) Na pewno storytellingowo jeszcze kuleję mocno, będę z tym walczył bo ładna pracka bez historii nikogo nie będzie obchodzić :D

 

Trochę nowości:

 

jihEA2X.jpg

 

szybki fotomontaż, który był punktem wyjścia do tej pracki wyżej

 

eoU11aZ.jpg

 

szkic robotów bliźniaków syjamskich

 

iUSOXzJ.jpg

 

RrhFfXt.jpg

 

no i co ciekawsze studium

 

K5QIJMh.jpg

 

 

 

ZKIBUcL.jpg

 

 

LxWkcgh.jpg

VO68XJ0.jpg

 

:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, odświeżam teczuchę paroma studiami, pracki są ułożone od najnowszych do najstarszych.

 

Najciekawsze rzeczy ostatnio robiłem do pracy ale to może po weekendzie uda mi się pokazać ;)

 

1PrvJdB.jpg

 

dWW9oM1.jpg

 

vPyIscq.jpg

 

czachy zrobione w około 15min i 2h

 

2zxDd4J.jpg

 

JqTlnYM.jpg

 

yGH95AJ.jpg

 

lVeILBi.jpg

 

n3n06zA.jpg

 

R0PByNJ.jpg

 

7GJYJC6.jpg

 

bma3iI4.jpg

 

hR1KtbQ.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Sam czuję że powinienem cisnąć dwa razy mocniej ale robię co mogę :D

 

Naszło mnie ostatnio na remake starszej pracki, chciałem zobaczyć czy się czegoś nauczyłem w końcu :D

Bazowałem na prostym modelu 3d, który szybko wyskrobałem w blenderze

 

 

nówka:

 

YvjXMyE.jpg

 

starsza wersja:

 

CdHh2BF.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności