Skocz do zawartości

Teczka 2D: Pumax'a teka


pumax

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]88464[/ATTACH]Dzień dobry, a raczej dobry wieczór! :)Na forum trafiłam całkiem niedawno. Mega uber mi się spodobało więc postanowiłam się zalogować, a przy okazji pokazać parę swoich prac. Liczę na konstruktywną krytykę na masę! :) Rysunkiem i 'sztuką' ogółem zajmuje się od niedawna. Dawniej zajmowałam się jedynie foto-manipulacją. Chciałabym projektować różne dziwne stwory oraz postacie do gier/filmów i tym pokrewnych :)Na wstępie kilka moich prac:1. Wariacja na temat druida leśnego:druid_projekt_ostateczne1.jpg2.. B&W ośmiornicaoktopus%20copy.jpg3. Pani w ciązy z potworem ;-)Istnienie%20-%20Kopia.jpg4. Kreab Eksplorator wykonany w Ilustratorzekrabeksploratorr.jpg. Szkice z atlasu paru zwerzakówzwier.jpgzwier2.jpg

Edytowane przez pumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

puma, ja myslę że powinnaś trochę więcej ćwiczyć anatomii zanim zajmiesz sie conceptowaniem. oczywiście można robić to w tej kolejności jak robisz teraz, czyli od razu, ale efekt będzie lepszy, jesli najpierw poprawisz anatomię.

polecam szybkie szkice z pomocą tej stronki: http://www.pixelovely.com/gesture/figuredrawing.php ustawiasz co ile czasu ma sie zmieniać obrazek i lecisz. bardzo dobre ćwiczenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały UP po 4tyg :D Na początek trochę klasycznych prac :)

 

kilka szkiców z książki J. M. Parramon'a i drewniany ziomal

figurki1.jpg

figurki2.jpg

figurki3.jpg

figurki4.jpg

drewno.jpg

 

Poszłam za radą i spróbowałam swych sił ze stronką

pixelovely :> Było tego trochę wiecej, ale w sumie wstyd pokazywać :O

babeczka.jpg

 

Klika szkiców zwierzaków na szybciutko :)

koala.jpg

mr%f3wki.jpg

wielb%b3%b9d.jpg

 

I inne różności

 

tusz i ołówek

przemyslenia.jpg

 

tusz 50x70

Zdj%eacia-0208.jpg

 

martwa w jakieś 3h, 50x70

Zdj%eacia-0211.jpg

 

czacha z natury na takim samym formacie

Zdj%eacia-0210.jpg

 

Niedokonczony czajniczek temperami

Zdj%eacia-0188.jpg

 

bonus ze szkicownika :)

szkicownik.jpg

 

 

 

A teraz trochę digitalu :>

robas_1.jpg

 

kumak%20copy.jpg

 

bis_color%20copy.jpg

 

trochę łysy guziec, bo jeszcze nie ogarniam malowania futra ^^

Chrumek%20copy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace bardzo fajne, ołówek bardzo dobrze się zapowiada.

 

Jeśli chodzi o Keith Thompson (to co napisał ICE), świetny styl, przepiękne prace.

Z pewnością analiza jest dobra i potrzebna, ale nie staraj się powielać jej stylu, szkoda było by potencjału, który jest w Twoich pracach.

Wykształć własny styl (wiem, że to łatwiej powiedzieć niż zrobić), wymaga to masę pracy i decyzji, ale w końcu wyjdzie.

Powodzenia i czekam na dalsze prace. Przywal teraz solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontur - z pewnością nie chcę powielać stylu tej Pani, który zresztą jest bombowy :) Postaram się następnym razem przywalić solidnie hehe :D

 

polka dot dziękuje :) Mam kilka ale muszę je dokończyć/poprawić :) Na pewno coś jeszcze z tej techniki dodam, bo to świetna i relaksująca zabawa jest z tworzenia takich prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie.

Według mnie decyzja o spłaszczeniu nosa nie najlepsza. Chcąc nadać jej cechy nieco bardziej drapieżne zrób jakiś inny zabieg. Może zmień kształt czaszki (na bardziej zwierzęcy) lub wywal nos zupełnie.

Ciekawi mnie jak ilustracja się rozwinie dalej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych prac :) Byłoby więcej ale hm.... dorwałam się do Wiedźmina 2 i żegnaj realny świecie :D

 

 

szósta i siódma jakakolwiek praca malarska w moim życiu [martwa natura z zajęć :)]Całkiem przyjemne to malarstwo,wiec pewnie będę napierać dalej :>

[tempera wymiary pomiędzy B2 a B3]

martwa_nr_6.jpgmartwa_nr_7.jpg

 

ćwiczenie nad komponowaniem, również temperą :)

deszcz_nad_manchatanem - Kopia.jpg

 

2 prace węglem

pejzaz_wegiel1.jpgpejzaz_wegiel2.jpg

 

 

kilka konceptówtree_concept.jpgflowers_concept.jpgbug_concept1.jpg

Edytowane przez pumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVirr dzięc za poradę :)

 

A teraz mały Up! Krytyka wszelaka mile widziana :)

 

 

 

szybkie szkice gadziorów:

gekon2.jpg

 

jaszczurilestam.jpg

 

jaszczurka_ognista.jpg

 

legwan.jpg

 

 

Kolejny robaczek

bug2%20copy.jpg

 

 

jaszczur w kolorze na szybko

legwan_kolor.jpg

 

 

szybki szkic maski p-gazowej[troche popsutej] ze zdjecia

mask.jpg

 

 

robocik antenowy

robotyk.jpg

 

 

WIP postqapo punkowy :)

cyberpunk_postapo_girl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe wprawki. W ostatniej pracy ciekawie operujesz pędzlami, plamki dodają dynamiki rysunkowi, jakby wiał wiatr. Praca druga od końca też jest niczego sobie, ale brakuje mi w niej perspektywy powietrznej -> cień najbardziej oddalonych gór jest taki sam jak tych bliżej, a powinien się różnić. Tu masz przykłady:

http://www.himalaya-info.org/images/Makalu%20vom%20Everest.jpg

http://purepict.com/wp-content/uploads/2011/12/himalaya.jpg

http://bienetreducorps.b.i.pic.centerblog.net/dgk5ndwt.jpg

Da się na nich zauważyć wyraźną perspektywę powietrzną. Im dalej są góry, tym ich cień jest jaśniejszy, a jego kolor w tym oświetleniu zbliża się do lazurowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi brakuje w tych enviro ostrych krawędzi. wszystko malujesz tak jakby miało konsystencję waty cukrowej, bezy lub chmur. to kwestia nakładania koloru, że ma się wrażenie jakby ten śnieg był białym mchem :D Brakuje tu ostrych kształtów i linii. Ale generalnie fajnie popatrzeć na śnieg :D jakoś w Polsce go brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się boje ostrych krawędzi generalnie w PS hehe :) Ale już wymyśliłam ,że może enviro porobię za pomocą lassa - gdzieś tutaj na forum o tym czytałam.

I fakt, śniegu u nas ni ma :[

 

Próbuję teraz kolejną pracę bardziej ostrą na pierwszym planie zrobić [jeszcze bez lassa]:

enviro_forest_2_ed_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w architekturze wszelkie zbędne kreski (szczególnie te niepewne) dużo psują w odbiorze + trochę rozmazałeś nadgarstkiem no i wszelkie piony i poziomy trzeba starać się zachować, popatrz na okna, ale nie ma strachu jeszcze kilkaset szkiców i się wyrobisz :3 ( noi możesz popróbować cienkopisa/piórka do takich szkiców najlepiej linearnych kreska się lepiej wyrobi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yarosh kilkaset powiadasz? O nie :( Nie przepadam za architekturą, bo mam wrażenie że posiadam jakąś dysfunkcję w związku z robieniem prostych kresek :) Dzięki za radę w każdym razie, spróbuje zrobić coś cienkopisem paręnaście razy, to może faktycznie będzie lepiej :)

 

 

 

Żeby nie było pustego postu pare szybkich szkiców ze znanej zapewne każdemu Figure Drawing Training Tool :)

training01_figure_drawing.jpg

 

 

Zaczęłam też nową pracę,którą będę starała sie dla wprawy wydetalizowac na maxa w kolejnych etapach

Rodzicielka_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności