Skocz do zawartości

Opisy w Unwrap UVW


CiasteczkowyPotwór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stworzyłem model i zrobiłem do niego odpowiedni Unwrap. Problem niestety polega na tym, że jest on dość skomplikowany i po prostu zaczynam się gubić który element jest odpowiednikiem modelu 3d. Jest może jakiś sposób na opisywanie tych fragmentów? Wstawianie krótkich opisów obok konkretnych elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Siatkę możesz rozłożyć w bardziej uporządkowany sposób wybierając właściwe opcje rozkładu dla danego obiektu.

Możesz też łączyć poszczególne szwy zaznaczając jeden szew zawsze podświetla ci się sąsiadujący, który możesz przyciągnąć.

Jeżeli twój unwrap wygląda jak wysypany z worka to będziesz dochodził miesiącami co jest co i malowanie po czymś takim to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to w sumie wiem sam, ale myślałem, że jest możliwy jakiś podpis, bo zawsze przynajmniej by się pracowało. A to jeszcze teraz mnie naszło pytanie. W trakcie układania siatki w tym kwadracie który będzie renderowany można skorzystać z opcji Pack UVW. I Moje pytanie:

 

Da się jakoś zgrupować elementy, tak, żeby ich nie rozdzielał. bo nie zawsze można połączyć wszystkie szwy, tak, żeby zrobić z tego jeden element? Bo póki co robię to ręcznie, ale programem byłoby szybciej i dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności