Skocz do zawartości

Domek na wsi


nemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamieszczam swój pierwszy render, więc proszę mnie nie zjechać ostro :).

Wskazówki i podpowiedzi oczywiście mile widziane :)

Zwaliłem na pewno szybę i nie wiem jak sobie z tym poradzić myślałem, że będzie lepiej no ale no cóż

drzewa to plany + textura. Nie mogłem robić drzewek nawet w proxy bo max mi się wywalał :((

 

Soft 3ds max Vray 2.0 + trochę ps

 

1e22fd6d0eb8325f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalnie jest całkiem zgrabnie, widać, że myślisz nad tym co chcesz pokazać. To drzewo na pierwszym planie jest dobrym dodatkiem jeżeli nie zasłania budynku, także odsuń je trochę. Szyba jest jest lustrem z tego względu, że światło pada bezpośrednio na nią (oczywiście refleks jest za mocny, ale światło to główny winowajca). Trawka całkie całkiem, ale jest monotonna - morze nudnej trawy :) Popatrz jak inni komponują takie domki, generalnie zazwyczaj większe zbliżenie, żeby nie trzeba było za dużo otoczenia modelowac. Dodaj jakieś życie - ludzi, samochód, taka fajna trawa i nic na niej ?Jeszcze na koniec zainteresuj się shaderami z vray-materials.de PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest całkiem zgrabnie, widać, że myślisz nad tym co chcesz pokazać. To drzewo na pierwszym planie jest dobrym dodatkiem jeżeli nie zasłania budynku, także odsuń je trochę. Szyba jest jest lustrem z tego względu, że światło pada bezpośrednio na nią (oczywiście refleks jest za mocny, ale światło to główny winowajca). Trawka całkie całkiem, ale jest monotonna - morze nudnej trawy :) Popatrz jak inni komponują takie domki, generalnie zazwyczaj większe zbliżenie, żeby nie trzeba było za dużo otoczenia modelowac. Dodaj jakieś życie - ludzi, samochód, taka fajna trawa i nic na niej ?Jeszcze na koniec zainteresuj się shaderami z vray-materials.de PZDR

 

ta stronka z shaderami to darmowa czy trzeba placic ?? :(( . Co do szyb to chciałem osiągnąć coś na styl tego

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=79367 ale trudno coś takiego osiągnąć ale będę próbował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest całkowicie darmowa wystarczy jak sie zarejestrujesz tez darmo, wystarczy ze kolor w materiale w opcji reflekt przestwisz na ciemnejszy troche mniej odbić nie tak intensywnie zreszta barwa rrefrakt ma natomiast takz znaczenie bo dzieki niej mozesz w materiałsh kontrolowac przezroczystośc ogólnie czarny to mało obic i nie przezrozyste elobiekty a biały to duzo odbic i i całkowita przezroczystość. Co do proxów to napisz jaki pada komunikat zanim ci sie maxa wywali bo ra mozesz pracowac na pirackiej wersji vraya i maxa to cuda sie beda działy dwa mozesz miec zle skonfigurowane parametry dynamic memory limit i też ci sie bedzie wywalał max. Czym zrobiłes trawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam słaby sprzęt i tu jest główny powód, 2 rdzeniówka e8200 i 2gb ramów, co do trawy to to zwykła tekstura + tekstura bumb + modyfikator vraydisplacment, ale uważam, że trawa wygląda trochę badziewnie jak dla mnie :) ale jeśli wam się podoba to ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do komputera to wcale nie jest źle, do niedawna jechalem na e8400 i było całkiem dobrze, tylko wpakowałem 8 gb ramu (teraz jest tani jak barszcz więc kupuj).

 

Po co mi e8400 jeśli mam e8200, a różnice są nie zauważalne, jak miałbym już coś kupować to i7, ewentualnie i5, bo powiem wam, że i3 nawet najmocniejsza nie dorównuje mi :). Na razie $$ jest powyżej 3.2zł więc nie opłaca się nic kupować ja kupowałem kompa jak $$ był po 1.8zł, po 4 latach mam wrażenie, że mój komp prawie nic nie stracił na ważności :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiedziałem, że masz kupic e8400? Powiedziałem "do niedawna jechalem na e8400 i było całkiem dobrze, tylko wpakowałem 8 gb ramu (teraz jest tani jak barszcz więc kupuj)" - czyli, że dokup ramu

 

hmmm pracuje na xp :) musiałbym przejść na 7, jak będę zmieniał kompa to wtedy nawet i 16gb ramów sobie kupię :) na razie na takie renderki musi mi starczyć to co mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsknaprawd do robienie wizek to przepraszam wszytkich maniaków i zachwucajacych sei produktami intela ale I7 to tandeta i naprawde kiepsko wypadajaca w porównaniu z AMD Phenom II X6 1090T szczególnie włśnie w aplikacjach typu 3ds max, i nie kieruje sie yu jakimis gazetkowymi testami tylko testami wykonanymi w firmie na własnie maszynach o których tu mówisz, zgadza sie do obróki filmów typu after effect to tak niezaprzeczam intel lepiej wypada ale nie koniecznie I7 Juz nie mówiac o abstrakcyjnych cenach procków intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności